Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kolisanie otacok M323

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Kolisanie otacok M323

Poslaťod PUMA » Pon Jan 19, 2009 2:55 pm

Ahojte,

dlhodobo som riesil problem s kolisajucimi otackami na volnobehu na mojej mazde 323 BA sedan 1,8 GT 1997.
Porucha sa prejavovala kolisanim otacok na neutrali, so zapnutymi svetlami to bolo omnoho horsie, az tak, ze motor obcas zhasol. Dodnes som to riesil tak, ze v krizovatke som drzal vyslapnutu spojku, co problem sice vyriesilo, ale neodstranilo. Hladal som na internete riesenie a .....kolisanie otacok sposobuje IAC ventil, ktory reguluje prisun vzduchu do skrtiacej klapky na N. Po demontovani som zistil, ze nevyzera zaneseny, ani inak poskodeny no po odpojeni ventilu a pridvihnuti manualne otacok, motor nezhasinal, avsak nepridvihoval otacky na sytici, tak som vedel, ze urcite je chybny.
IAC ventil z druhovyroby som nezohnal a v mazde mi ho ponukali ,,len,, za 22 tisic (na Eura si prepocitajte, ale stale vela :-D). Nasiel som preto v USA dodavatela, ktory bol taky ochotny a poslal mi zanovny ventil (asi nie uplne novy, ale vyzeral ako novy, perfektne cisty a co je hlavne funkcny). Po namontovani sa problem odstranil uplne. Otacky mi nepadaju, pri zvysenom odbere sa pridvyhnu, motor mi nezhasol. Tesiiim sa aj ked auto predavam, som rad, ze som to poriesil. Co vas bude zaujimat cena cca. 3000 s dovozom z USA, ale zalezi asi aj od modelu, bude cena napr pre 1,5i nizsia.

Nedalo mi nepochvalit sa a je to tu dost preberana tema.
Obrázok
Obrázok užívateľa
PUMA
Prispievateľ
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Ned Júl 10, 2005 5:51 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod vili22 » Pia Júl 24, 2009 8:03 am

Zdravim, mam mx 5 a ten isty problem...Najprv som myslel ze su chybne sviecky alebo svieckove kable lebo obcas ked som ju trosku prehnal sla chvilu na 3 valce ale po vymene uz ide na vsetky 4 a otacky stale kolisu...Bol som na pocitaci a vypisalo problem v klapke, tak ako citam nieco pravdy na tom bude, hned sa na to pozriem...
vili22
Opytovateľ
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Str Júl 01, 2009 9:04 am

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť