Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Xedos je doma

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Xedos je doma

Poslaťod Mikey626 » Sob Jan 17, 2009 10:52 pm

No neviem ja som pocul ze Ford vstupil do hry az potom.. ale to som len pocul takze neviem kde je pravda :-)

Mas pravdu, Nissan tiez zrovna nepatri medzi tie velke automobilky, ale myslim, ze Nissan mal sirsiu ponuku modelov s ktorymi uz mali celkom uspech v USA aj pred Infiniti hlavne co sa tyka truckov + maju aj diviziu pre nakladne auta, takze napriek tomu ze nieje velka, je stale vacsia ako Mazdicka :-)
Co sa tyka oficialnych udajov (stare 4 alebo 5 rokov uz si nepamatam kedy som to pozeral...) tak Mazda mala rocny celkovy predaj necelych 100 000 aut kdezto Nissan (neviem ci sam alebo s Infiniti) nieco cez pol miliona. (Toyota spolu s Lexusom skoro 2.5 mil)

Mazda nedavno predsa uviedla svoju radu SUV, myslim, ze je len otazka casu, kym sa od nich dockame vyssej strednej triedy. hmm zeby to bol novy Xedos? :zerute:

MrSix píše:
Mikey626 píše:Ono v podstate to bola aj idea Mazdy s tymito autami. Mali v umysle zalozit luxusnu diviziu Amati s Xedosom ako konkurencia Lexusu, ale bohuzial ich to skoro priviedlo ku krachu (nebyt Fordu). Predsa len Mazda je relativne mala automobilka na taketo veci. :-(

No ja som skor pocul, ze to bolo naopak: Ford presadil, ze sa Mazda z vyssej strednej triedy stiahla, aby nekonkurovala jeho premiovym znackam (Jaguar, Volvo, AstonMartin).

A pokial ide o velkost: pozri, taky Nissan je tiez mala automobilka, a celkom uspesne rozbehol svoj premiovy brand Infiniti. Samozrejme, ze spociatku sa neda cakat velky uspech, vsak aj Toyote to trvalo dost dlho, kym presadila Lexus aspon v amerike. Ono presadit sa popri bmw/audi, to nie je lahke. Ale keby bola Mazda vydrzala este zo 3 roky, myslim, ze by sa Xedos uz dostal do povedomia. Velka skoda, ze sa stiahli. Pretoze teraz aj vplyv Fordu slabne (sam rozpredava vsetko co ma), a Mazda bude jednou z mala automobiliek, ktora ponuka vozy len po strednu triedu. A to je potom velmi tazke, stat sa globalnym hracom...
Driving Xedos is like flying without taking off...
Obrázok užívateľa
Mikey626
VIP 2009
 
Príspevky: 725
Registrovaný: Sob Dec 08, 2007 2:58 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sinister » Ned Jan 18, 2009 1:52 pm

Fakt krásny voz a musim povedať, že je ovela krajší ako starší Xedos 9, jedine čo mi tam trošku vadi je ten automat, lebo ja som skôr zástanca peknej manuálnej prácičky ale niekedy sa aj také pohodlie hodí, čo dodať, hlavne nech dlho slúži ;)
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pon Jan 19, 2009 5:04 pm

On je skoro rovnaky ako Xedos pred faceliftom.

Mne osobne sa viac paci

1. exterier prvej verzie Xedosa 9, t.j. predne svetla.
2. zadne svetla noveho Xedosa (ale tie sa daju dat aj na stareho, na rozdiel od prednych, tie sa jednoducho zamenit nedaju)
3. interier stareho Xedosa
4. pristrojova doska noveho Xedosa

A k automatu, kto raz mal automat, vzdy uz bude chciet podla moznosti len automat...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sinister » Pon Jan 19, 2009 7:27 pm

rozhodne sa nejdem hadať lebo je pravda že luxus dokáže človeku pekne stupiť do hlavy ale dosť podstatne je aj to ako su ku tomu autičku s automatom dostal...lebo keby mi niekto ponukal super auto za ešte suprovejšiu cenu určite by som ho zobral či to je automat alebo nie ale rozhodne keby som zhanal niekedy inokedy ine daval by som aj tak prednosť manualu..ide o povahu a o to kto aku jazdu preferuje teda aspon ja si tak myslim no :)
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Mikey626 » Pon Jan 19, 2009 7:30 pm

Suhlasim na 90% :-) zvysnych 10% je o tom, ze su auta na ktore sa manual vyslovene nehodi (a samozrejme aj naopak)
Osobne mam rad manual, ale na tomto aute si ho fakt neviem predstavit... uz by to nebolo to co to je :-)

Sinister píše:rozhodne sa nejdem hadať lebo je pravda že luxus dokáže človeku pekne stupiť do hlavy ale dosť podstatne je aj to ako su ku tomu autičku s automatom dostal...lebo keby mi niekto ponukal super auto za ešte suprovejšiu cenu určite by som ho zobral či to je automat alebo nie ale rozhodne keby som zhanal niekedy inokedy ine daval by som aj tak prednosť manualu..ide o povahu a o to kto aku jazdu preferuje teda aspon ja si tak myslim no :)
Driving Xedos is like flying without taking off...
Obrázok užívateľa
Mikey626
VIP 2009
 
Príspevky: 725
Registrovaný: Sob Dec 08, 2007 2:58 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sinister » Pon Jan 19, 2009 7:42 pm

jj to je celkom presne len predsa tie 9ny su luxusne rady ja si zas neviem predstaviť automat na 6ke :D
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Uto Jan 20, 2009 10:12 am

Je to celkom sranda, kolko ludi rozprava o tom, ako nechcu automat... je to dovtedy, kym si nezajazdia na aute s poriadnym automatom (nie, naozaj nemyslim Opel Kadett 1.6D s trojstupnovym automatom, ako sa ich par objavilo po revolucii a ktore su vacsinou zakladom predsudkov). Potom vyskusaju a uz nechcu inak... Priklad je moja zenuska, ktora neustale rozpravala, ako automat nechce, ako ju bavi preradovat, ze automat je nuda atd.atd.atd. No a nasledne dostala auto s automatom. Vysledok? Po tyzdni mi nadsene rozpravala, co vsetko je na automate super, ake to ma vyhody a ako jej fofrklacek vobec nechyba ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Krenštík » Uto Jan 20, 2009 10:32 am

Já bych to shrnul jinak,
1, ti co nikdy nejeli a maji obavu
2, ti co nejeli a budou se do krve hadat ze je to na nic
3, ti co jeli ale kratce a maji smisene pocity a priklaneji se ruzne
4, ti co jeli ale nemuzou pripustit ze to neni spatne
5, ti co maji automat.

Ja osobne jsem nebyl proti, pojezdil jsem s vice automaty a mam auto s fofrklackem :ho: a vim, ze by mu vic slusel ten automat, co uz...
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Sinister » Uto Jan 20, 2009 5:35 pm

no neviem neviem stym že kto nejazdil na poriadnom automate...ja som celkom slušnu dobu jazdil na A8 s automatom a myslim si že ho mala fakt slušny a tiež to je autičko čo aj taha a nehovorim že je to zla vec ani som to nikdy netvrdil ( take pojedanie cheseburgeru pri šoferovaní nie je na zahodenie :D ) ale aj tak viac oblubujem ten manual čiže sry ale nesuhlasim...
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Uto Jan 20, 2009 5:37 pm

Vynimka potvrdzujuca pravidlo :ho: :palec
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť