Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda2 - Majki

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Mazda2 - Majki

Poslaťod majki » Štv Nov 04, 2010 10:45 am

Ja to vzdy kontrolujem podla navodu, co som dostal k autu, tam je povedane, co sa ma spravit, co skontrolovat atd. Podla teho si pak zkontrolujem fakturu, a ked nieco nie je ci chyba, tak nadavam. Co sa tyka tej brzdovky, tak to som sa este predtym, nez som tam auto pristavil, pytal, ci to maju v plane, odpoved bola, ze vraj nie, preco, tak hovorim v navode to je, tak to zrobte!
Fakt uz temu nechapem, kazdy servis si robi co chce :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ursus » Štv Nov 04, 2010 2:18 pm

K tej brzdovej kvapaline: ja som ich na to podla navodu upozornoval, ale oni mi povedali, ze ubehnutych 25000 km a brzdy vo vybornom stave (to bolo predtym, ako som riesil zvlnene kotuce a trasenie volantom), skoda platit naviac. Potom, ze mi kvapalinu mozu zmerat ale nevidia dovod na vymenu. Co sa tyka geometrie, to sme tu uz prebereli, ze nie je zahrnuta do planovanych prehliadok.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod majki » Štv Nov 04, 2010 3:32 pm

Tak ja neviem, ale s brzdovkou je to asi tak ako s inymi kvapalinami, nie? Maju svoju zivotnost, at uz kilometrovu alebo casovu. A prave brzdovka zas nie je bohvie aka ciastka :ho: . Chcel som proste mat istotu, ved ide o brzdy...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Myso » Štv Nov 04, 2010 3:50 pm

presne tak, brzdovka ma nejaku casovu zivotnost, z hlavy neviem kolko. Mne ju vymenili po 29tkm, bez remcania.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Krenštík » Štv Nov 04, 2010 11:44 pm

obecne dva roky.....

ale spis se meri bod jejiho varu.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Pia Nov 05, 2010 12:56 am

Tak chlapi docela prdel...dneska jsem poprve tankoval do toho zapujceneho rudocha a ouha, levou nohou jsem nadzvihaval packu na otevreni vika nadrze a pravou rukou viko nadrze zaviral, no chlapci na pokladne benzinky z toho meli slusnou prdel :nene
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod leichnam » Pia Nov 05, 2010 8:40 am

:lol :lol :lol to je az na zaplakanie kolko vas je s tymito lastovickami :bee
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod majki » Pia Nov 05, 2010 1:06 pm

Tak mame po servisu a po garancce.
Cely problem s drncanim byl nakonec v kostre palubni desky :?: , bylo mi vysvetleno, z ceho se sklada, jak to funguje a holt to tam spatne dolehalo, no...zatim, co jsem jel cestu z Ostravy, tak ticho...nadherne ticho...snad to tak bude i po jizde na D1.
Vrzajici tlumice poreseny, je to problem samotne kontrukce, promazali to, melo by to byt ok.
Klepotani po delsim stani v mrazech prvnich 300-500m, budete se divit, ale na pujcenem rudochu to vcera udelalo taky (stal tyden na parkovisti). Bylo mi opet vysvetleno, ze je to prirozene a ze je to zpusobeno tim, ze motor ma retez a po delsim stani dojde k ubytku tlaku v nejakem soustroji, co ten retez napina, no a po nastartovani nez se to zase natlakuje a retez si poradne sedne, tak to tak tu chvilku dela.
Kufr taky tedka po ceste netriskal.
Takze spokojenost...snad to vydrzi a servis uvidim az za rok na garancce...

A cenu garancky Vam tu radeji ani psat nebudu, nebo me sezerete :ho:

Jo a poznatek: lidi, ty pruziny udelaji opravdu kuwa hodne!!! A nakonec...moje Dvojka ma mnohem sametovejsi a tissi chod motoru (55400km), nez zapujceny rudoch (a ten jsem vracel s 20100km)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ursus » Pia Nov 05, 2010 3:40 pm

A ten tvoj zapozicany "Rudoch" bol v akej vybave a rok vyroby? Nechce sa mi prechadzat prispevky.
Inak diky, konecne si objasnil, odkial idu tie cudesne zvuky pri Mazde 2. Mozno to niekomu doteraz nevadilo, ale ja si to vsimam na mojom aute uz dlhsie.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod majki » Pia Nov 05, 2010 6:40 pm

Zapozicany Rudoch bola M2 TE po microF/L, stara 1 rok.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pia Nov 05, 2010 9:05 pm

:bee proc se tyhle kola nedelaji v 16" :bee

DOTZ HANZO
Obrázok
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Sob Nov 06, 2010 2:57 pm

Lebo uz by nevyzerali tak dobre.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pon Nov 08, 2010 9:55 am

Jeste se vratim k zapujcenemu rudochovi...na 140km/h tacho tocil presne 4.000ot/min na 5.rychl stupen. Moje Dvojka toci neco kolem 3700ot/min. Ze by jine zprevodovani pro microF/L verzi?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod burnfly » Pia Nov 12, 2010 7:29 pm

Ahoj, pokud máte u 2 náhodou problém s trochu viklající se sedačkou řidiče (u mě při velkém opření dozadu), zkontrolujte jestli nemáte prasklý rám uchycení. Dneska mi na to přišli při přípravě na zimu, a jedná se o fungl novou záležitost, která byla teď den dva zpátky posílaná do servisů v info materiálech. Oprava by měla proběhnout výměnou.
Obrázok užívateľa
burnfly
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon Okt 12, 2009 7:26 pm
Bydlisko: Plzeň
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Dec 15, 2010 1:31 pm

Do rodiny pribyl dalsi Japonec, s japonskym rodnym listem (tzn. vyrobeno opravdu v JPN a ne v HU jako zbytek :o) ):
Suzuki Swift 5dver 1.3 GLX, v. 2006, v podstate plna polni (PP, klima, bezklicove zam. a startovani, vyhrivane sedacky, mlhovky, ESP atd.), naj. 48tkm, 14" alu na zimu, 15" origo alu na leto, poctiva serviska, koupene v CR od 1. majitele 8)


P1030523 [800x600].JPG
Swišť
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť