Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda2 - Majki

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Mazda2 - Majki

Poslaťod ursus » Pon Aug 16, 2010 2:53 pm

3) vcera opet zacal na D1 drncat volant, plech na plech, ...

_Majki, môžeš mi to bližšie, podrobnejšie vysvetliť? Dík
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod majki » Pon Aug 16, 2010 3:20 pm

Ursus,

Ides po D1, panely, v aute klud a jedine, co slyset, ked prejdes spoj medzi panelami je drncanie, ako by si mal polozene na sobe dva pliesky...sranda (ironicky) je, ze to robi, aj ked prejdes treba taky ten hruby nastriek silnicnej farby (ze ak na to najedes pneumatikou, tak to robi kraval)...uvidime, co s tym spravia, ze vraj vymenia nejaky panel rizeni ci co.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ursus » Pon Aug 16, 2010 3:57 pm

Takze som zvedavy, na co Ti s tym riadenim v servise pridu.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod majki » Pon Aug 16, 2010 4:13 pm

No nemaji na co, budou menit cely panel rizeni.
S tim drncanim "volantu" jsem tam uz byl cca. pred rokem, predtim to tam servisak rozebral, neco asi posteloval a prestalo to, jenze po zime to zacalo znovu, pak to utichlo no a pri ceste do Karvine to zacalo znovu a poradne. Ze pry to poslouchali i stetoskopem a je to proste v panelu rizeni, takze ho proste cely vymeni.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Aug 16, 2010 4:15 pm

Btw., stale si rikam, ze jsou to veci, ktere nejsou na ujmu jizdnich vlastnosti a provoznich vlastnosti auta, tzn. da se s tim fungovat, aniz by to auto ovlivnovalo, jsou pouze otravne.
Tchanovi vcera na rok a pul starem Peugeotu Partner Teepee za takrka pul mega se u Brna zasekly zadni brzdy. Finito, odtahovka a nazdar :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Aug 16, 2010 10:07 pm

Btw., mohli by se majitele M2 DE podivat na sve zadni tlumice (v normalnim stavu, NE na zvedaku), zda tam maji toto divne bile neco? Mam pocit, ze predtim jsem to tam nemel (ale uz si nejsem jist).
Diky.

tlumic [Rozlišení obrazovky].JPG
zadni tlumic
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod laki » Pon Aug 16, 2010 10:59 pm

majki píše:Ides po D1, panely, v aute klud a jedine, co slyset, ked prejdes spoj medzi panelami je drncanie, ako by si mal polozene na sobe dva pliesky...sranda (ironicky) je, ze to robi, aj ked prejdes treba taky ten hruby nastriek silnicnej farby (ze ak na to najedes pneumatikou, tak to robi kraval)...uvidime, co s tym spravia, ze vraj vymenia nejaky panel rizeni ci co.

Predtym, akoby Ti vymenili panel riadenia, skontroluj lankovody rychlostnej paky smerujuce k prevodovke.
Bud cvrngaju o tepelny hlinikovy stit nad vyfukovym potrubim, alebo je drziak lankovodov pri vystupe z kabiny uvolneny.
Pridam aj foto ak treba .
Na ten tlmic sa pozriem, podla mna je to naraznik , mozno tam predtym bol cierny
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Uto Aug 17, 2010 8:48 am

Laki, oni to pocuvali priamo stetoskopom, cize asi musia vediet, ze kde presne to robi :tma

Inac, 26.8. mam termin...kurnik, ten den mam narodky :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Uto Aug 17, 2010 8:51 am

Nieco sa ti narodi? :lol
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod majki » Uto Aug 17, 2010 8:55 am

No, dalsi novy rok mojho zivota :spik2 :lol
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Str Aug 18, 2010 9:30 pm

Pani, co vlastnite M2, mohol by som Vas poziadat, abyste ohli svoj chrbat (pokial netrpite bolestami :ho: ) a pozreli sa na zadny tlmic, ci sa shoduje s fotografiou? :o)
Vopred vdaka.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod laki » Str Aug 18, 2010 10:55 pm

Bol som sa pozriet, nic som nevidel, u nas uz je tma. :?:
Ale to biele cudo tam ma byt, tlmic je podla vsetkeho OK.
CLICK na photo
Obrázok
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Aug 19, 2010 8:51 am

Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod laki » Štv Aug 19, 2010 1:20 pm

majki píše:Btw., mohli by se majitele M2 DE podivat na sve zadni tlumice (v normalnim stavu, NE na zvedaku), zda tam maji toto divne bile neco? Mam pocit, ze predtim jsem to tam nemel (ale uz si nejsem jist).
Diky.

Ohol som chrbat, pozrel som sa pod mazda 2 a zacal som kvoli tomu trpiet bolestami krizov :ho:
Tak, ako na fotke, vyzera aj na mojej mazda2 zadny tlmic.
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Aug 19, 2010 3:57 pm

OK, vdaka, tak na nejakom sraze, pokial sa stretneme, mas u mna balenie Aspirinu alebo pivko alebo kofolu, dle vyberu :lol
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť