Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda2 - Majki

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Mazda 2 - Majki

Poslaťod Kris » Pon Mar 10, 2008 2:37 pm

Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pon Mar 10, 2008 2:47 pm

Posledna a tretia fotka odzadu:
SU STRASNE zasumene z mojho pohladu. Uz som si to vsimol u viacerych profi fotografov. Aj Luba robi taketo fotky. Co za tym vazi, preco to je, kde je problem? Osobne sa mi to moc nepozdava. Vidim tam proste tie bodky a vadi mi to...

Poprosim nejake realne vysvetlenie, idealne od Jinu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod jihanabenihana » Pon Mar 10, 2008 3:34 pm

Ahoj všem dobrým chlapcům z MK !
Chtěl jsem vysvětlit ten šum z fotek.Každého napadne že "profesinonální fotky jsou upavovaný v photoshopu. Ostatně jako každá pohlednice a plakát nějaké modelky na zdi . Šum na fotkách je z drtivé většiny doostřením které pracuje na principu zvyšování kontrastu na hranách a v jemných detailech obrazových bodů .Je to také viditelné na přechodu polarizačního filtru ,kde je šum vzniklý po doostření (můžete to vidět na fotce auta foceného zepředu se značkou majki) Tam je na nebi jasně viditelná stopa polarizačního filtru.Částečně je to i filmem prachu na autě. Jinak to co je na detailu nápisu MAZDA 2 tak ty jemný zrna je hloubka ostrosti jsou to doostřený perly laku .Zbytek fotky není tak moc ostrý a tudíž ty perly nejsou viditelný . Ale jak jsem řekl je to hlavně malým přeostřením . :) Přeju majkimu hodně štěstí s krasavečkem. Fakt pěkný auto asi se vrátím k mazdám :ho:
PS : jinak jsem použil pevný objektiv nikkor 50 mm f/1.8 a setový zoom 18-70 mm. Mějte se krásně.
jihanabenihana
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Ned Júl 03, 2005 10:31 pm
Bydlisko: PŘEROV

Poslaťod TomAnt » Pon Mar 10, 2008 4:46 pm

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Mar 12, 2008 2:16 pm

Tak Dvojka byla ocenena palcem Obrázok za nejlepsi recenzi Obrázok
http://moje.auto.cz/majki/dvojka.html
I sem patri podekovani tem, kteri na tom maji podil a zaslali tip do redakce. Dekuju.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Pia Mar 14, 2008 2:20 am

tie fotky su fakt super :o)

btw: pribudnu aj nejake "nocne" najma z interieru? :)
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Uto Mar 25, 2008 11:09 am

Jen pridavam poznatky, ktere jsem jiz uvedl na moje.auto.cz :)

Tak jsme se s Dvojkou vrátili z výletu do Vysokých Tater. Sněhu bylo velice pomálu, ale Dvojce dokonale sedí úzké jednoproudé klikatice mezi jednotlivými vesničkami. I při třech dospělých a plném kufru byla radost se jimi proplétat, nic ji nezaskočilo a vždy měla hladový potenciál bezproblémově předjíždět minivláček pomalejších aut. Rovněž potěšila spotřeba, kdy ze 70% tvořily cestu úzké jednoproudovky a rychlost se pohybovala kolem 70-100km/h, ze 30% to byla dálnice s rychlostí kolem 140km/h. Během 594km si řekla o 6.25l Naturalu. Což při téměř plně naloženém autě je podle mne velice pozitivní výsledek.
Od strýce si vysloužila novou přezdívku, ještěrka :). Myslím si, že se to k ní skvěle hodí ;).
Abych ale jen nechválil, mám výtku k zadním kolům. Jakýkoliv větší výtluk, kterému nebylo možné se vyhnout, odměnila Dvojka ránou, jakoby mělo upadnout kolo... Zprvu jsem se strachoval, ale po přečtení několika zahraničních fór jsem se dozvěděl, že je to normální...tak snad to tak bude.
Včera při cestě domů (z Karviné do Prahy), jsem ji po dálnici krapet protáhnul a zjistil jsem, že na třetí rychlostní stupeň jede maximálně 145km/h, omezovač zastaví otáčky při 6500ot/min. Tak to jen pro představu...
Musím pochválit sedadla, ani po tak dlouhé cestě člověka záda nebolí, v klikaticích mezi vesničkami je boční opora naprosto dostačující, neřku-li perfektní.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Mar 27, 2008 3:41 pm

Mimochodem, uz jsme se s jesterkou chlubili s mlhovkama? :ho:

Obrázok

Obrázok


Btw., dnes jsem přišel na celkem užitečnou věc :). Ještěrka si sama automaticky zamyká paté dveře. Tzn., že něco naložíte, dveře jen přivřete v domění, že možná ještě něco naložíte, ale pak zapomenete, sednete do auta a jedete se....ano, se zavřenými a zajištěnými pátými dveřmi :). Magnetický zajišťovák dveře sám asi po 10sec. zacvakne a Vy se nemusíte bát, že by se dveře otevřely nebo by za jízdy pobouchávaly.

A taky jeste kolega PVD s cervenou novou M2 (pribude na mazdaklub pozdeji - http://moje.auto.cz/PVD2/mazdicka.html ) vyresil problem s oteviranim kufru pri nastartovanem motoru :o) . Vezl jsem pritelkyni na nadrazi, v kufru mela bagl, pristavim k chodniku, ona vystoupi, chce otevrit kufr a tlacitko nereaguje. Az pote, co jsem otevrel dvere a vstal z mista ridice, bylo mozne kufr otevrit. Tohle se mi ale nezdalo, v navode ani zminka, mno a pak se na to ptam PVD a ten povida, ze kufr se automaticky odjisti, kdyz ridic zatahne rucni brzdu. Mno tak jsem to sel zkusit a vazne to tak je :), staci zatahnout rucku a kufr je odjisteny. Zrejme je to pojistka proti tomu, aby pri stani na krizovatce nekdo cizi kufr neotevrel a neco neslohnul.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Štv Mar 27, 2008 4:11 pm

To znie dost dobre, taka pasivno-aktivna ochrana.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Štv Mar 27, 2008 8:15 pm

To jsou takové ptákoviny, kterých si člověk pořádně ani nevšimne, ale potom když o nich ví, tak je rád, že je má.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 323.Hans.626 » Štv Mar 27, 2008 9:05 pm

jůůůůů... sluší Mazdičce a mooooc... v mlze a ve tmě oceníš, uvidíš 8)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2904
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod majki » Štv Mar 27, 2008 9:07 pm

Uz jsem ocenil v pondeli vecer pred Olomouci na dalnici ve fujavici :ho:
Akorat uz i Mazda se snizila k nesmyslnemu systemu zapinani mlhovek: bud sviti jen predni, nebo predni i zadni. Zapnout samostatne zadni mlhovku a neoslnovat tak zbytecne protijedouci ridice, kdyz to neni nutne, neni mozne :( (tak jako u vsech Fordu :?: ).
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 323.Hans.626 » Štv Mar 27, 2008 9:11 pm

no jelikož už jsem dlouho za mlhy nejel tak si teď nejsem úplně jistý ale mám pocit že u mojeho GF to ještě jde... ale jak říkám ruku do ohně bych za to nedal :ho:
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2904
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Sedvo » Štv Mar 27, 2008 9:52 pm

GF i BJ to mají samostatně, má M6 to má stejně nesmyslně jak psal Majki.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Štv Mar 27, 2008 11:01 pm

Jojo, no, tchanovic sestka to taky tak ma...
I to Punto melo na to dva knofliky zvlast a clovek si zapl to, co potreboval...pokrok nezastavis :twist:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 1 hosť