Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda2 - Majki

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Mazda2 - Majki

Poslaťod burnfly » Pia Okt 29, 2010 4:55 pm

S tou nádrží to snad potkalo každého, mě nevyjímaje. :) Tankuju si takhle v Olomouci a najednou mi nejde víko zacvaknout, naštěstí v rámci záruky během 5min v servisu vyměněno. Já jinak doufám, že Majkiho problémy se vyřeší a Mazda bude zas jezdit jak nová. Já osobně jsem teď na nějakých najetých 33.000, hlavně po D1, a zatím se mi všesko drží a nevrže.
Obrázok užívateľa
burnfly
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon Okt 12, 2009 7:26 pm
Bydlisko: Plzeň
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Pon Nov 01, 2010 12:13 am

Prokolt píše:Tak uz mi len ostava popriat vsetkym vela stastnych kilometrov.

tož aj tebe a gratulujem k dobrému výberu.

pre nás ostatných TEčkarov len doplním veci, ktoré na našich žabách môžeme ticho závidieť :ho: :spik2
- predné hmlovky
- okná komplet v elektrike
- palubný počítač
- prístrojovka v štýle Black Out
- 16" zliatinové disky
- zadný spojler
to je v podstate takmer full výbava

s tou nádržou to robilo aj mne, resp začalo nejaký mesiac možno dva pred servisnou prehliadkou a výsledok bol taký, že na veku nádrže mi trocha viac zahol zaisťovací mechanizmus. Od vtedy mi to nespravilo
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Uto Nov 02, 2010 5:59 pm

Lanko s mechanizmom vymenene vramci zaruky. Trvalo to asi hodinu.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Nov 02, 2010 9:19 pm

Prokolt, grauluji k vyberu.
Co se tyka mych problemu, tak asi tolik: jsem neskutecny pedant a vadi mi kazda s prominutim picovina. Pokud bych to mel brat z pohledu obycejneho uzivatele, objevily se tyto problemy (o kterych si myslim, ze jsou problemem z vyroby, nikoliv ze je zavinil servis - viz. prebyvajici olej):
- drncici plisek u pedalu spojky
- drncici volant/palubka
- roztaveny konektor PP svetlometu
- bordel ve ventilaci
- vrzajici zadni tlumice

Pricemz bezny ridic by asi resil pouze ten konektor...

Prave jsem se vratil z Alp, celych 10 dnu od servisu nemam ani zminku, takze netusim, co se s Dvojkou deje a jak to vypada, zitra tam asi zavolam.

Prokolt, ty uz bys mel mit vetsinu problemu vyresenych z tovarny (jak plisek spojky, tak bordel ve ventilaci nebo zadni tlumice). Ja mam holt asi stesti na spatny kus...u aut se to u me deje naprosto normalne :buuu:
Takze ti preju spoustu skvelych kilometru..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Prokolt » Str Nov 03, 2010 9:20 am

myslite ze po FL budu zohnatelne halogeny na M2ku? pretoze by som ich tam najradsej dal uz teraz a co som pozeras slovenske a ceske weby tak som predne svetla na mazdu nikde nevidel
Jazdim iba tak rychlo. aby mi moj anjel strazny stacil..... Ten moj ma riadnu kondicku

Mazda 2, rv. 2010 1.3, 86k, 90th aniversary edition -=Zoom Zoom=-
Obrázok užívateľa
Prokolt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Štv Okt 28, 2010 3:13 pm
Bydlisko: malacky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Nov 03, 2010 10:26 am

Myslis projektory, co jsou na GTAcku? Ty se daji sehnat uz ted, samozrejme origos v Mazde.
Nevim, jak bude reseno uchyceni na F/L verzi, nicmene si myslim, ze v tomhle tam zmeny nejspis nedelali
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Prokolt » Str Nov 03, 2010 10:37 am

lenze origos v mazde budu pytat tolko ze si mozem za tie prachy dat opravit lak na starsej corse na celej streche a dverach
Jazdim iba tak rychlo. aby mi moj anjel strazny stacil..... Ten moj ma riadnu kondicku

Mazda 2, rv. 2010 1.3, 86k, 90th aniversary edition -=Zoom Zoom=-
Obrázok užívateľa
Prokolt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Štv Okt 28, 2010 3:13 pm
Bydlisko: malacky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Nov 03, 2010 12:30 pm

Nevim, jak u nas, v UK chteji za jedno 700 liber :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod leichnam » Str Nov 03, 2010 1:06 pm

Majki ak ti staci jedno tak mam lave, kludne ti ho dam za tretinovu cenu :lol
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Prokolt » Str Nov 03, 2010 2:36 pm

tie svetla som chcel ja ale za tu cenu som si to radsej rozmyslel
Jazdim iba tak rychlo. aby mi moj anjel strazny stacil..... Ten moj ma riadnu kondicku

Mazda 2, rv. 2010 1.3, 86k, 90th aniversary edition -=Zoom Zoom=-
Obrázok užívateľa
Prokolt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Štv Okt 28, 2010 3:13 pm
Bydlisko: malacky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myso » Štv Nov 04, 2010 9:55 am

uz by som si mohol aj vlastnu temu zalozit, ale ta majkiho je taka pekna, tak preco mu ju trocha neozivit, ze?

mam za sebou druhu garancku, celkom palka, 5900,- bez DPH.

Obrázok

minuly rok mi zauctovali 4.5l oleja a slubili, ze tento rok to kompenzuju, zabudol som sa pripomenut a hadajte co :shock zase 4.5l. takze buduci rok mi to kompenzuju :spik2 to uz si fakt dam nauctovat 3l... inak vsetko za 1, po polroku konecne zase umyte auto, co som si zaziadal spravili, test na kvapalinu ostrekovacov zvladli taktiez za 1 (rano som dolial po okraj a cakal ci si nieco zauctuju). oproti minulej garancke (http://myso.vizvaz.com/temp/garancka.jpg) sa zvysila hodinova sadzba o 50kc.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Štv Nov 04, 2010 9:59 am

Moju robili vcera, zajtra si pre nu idem, tak pak taky nahodim.
Vidis to, tebe brzdovku vymenili bez remcania a problemov...ja som si o to musel 2x pytat :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Myso » Štv Nov 04, 2010 10:01 am

prijimaci technik sam od seba povedal ze pri druhej garancke sa to robi, ja by som prezil aj bez :o) geometriu neviem ci by robili, ja som si to vypytal (naposledy robili v marci tohoto roku po buracke), mal som volant jemne dolava, teraz je fajn, dokonca upravovali geometriu, niektore nastavenie bolo o 5° uhnute...
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Štv Nov 04, 2010 10:09 am

Ja som si to musel vypytat (2x) a pak este po tyzdni (pretoze som to tam daval, siel na dovolenku a az po nej vyzvedaval), ked som sa domlouval, kedy sa mam pre to zastavit, sa pytam, ci je vymenena brzdovka, odpoved bola, ze nie, ale ze to este stihnu, ze zabudli :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ursus » Štv Nov 04, 2010 10:33 am

Nechapem, zalezia servisne ukony od ubehnutych km alebo v kazdom servise je to inak? Mne ani pri druhej garancke nerobili geometriu a ani nevymienali brzdovu kvapalinu. Hlavny technik podla VIN kodu vytlacil ake ukony sa maju pri prehliadke urobit. To znamena, ze mu to vyhodi automaticky alebo to on zadava podla uvazenia?
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron