Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nove budiky na Xedos 6

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Nove budiky na Xedos 6

Poslaťod hackra » Sob Dec 29, 2007 5:10 pm

Ved vravim, vec vkusu, nikto tu nikoho nenuti nic menit, vsak ? :nene

K povodnym budikom, pamatam si presne ked som auto kupoval, z vonku krasa, na rok vyroby
velmi vydareny dizajn, s miernym sportovym nadychom, ale prva vec co mi padla do oci ked som don nasadol bolo,
ze s tymi budikmi jednoducho musim nieco spravit. Nepacili sa mi, boli extremne nudne, chybal im zivot.
Evidentne vyrazne subjektivna zalezitost. Ale aj tak vdaka za reakcie.

Dnes som to znovu rozobral, kvoli otackomeru ktory neukazoval presne,
pri nasadzovani rucicky sa mi asi triasli ruky. Uz je to ok.

Cierne ?

Asi nie, aj ked si viem predstavit ze by sa tie biele plochy dali prekryt tmavou foliou,
pri zapnuti svetiel a plnej intenzite by to foliu aj tak presvietilo, je to dost silne.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Doktor » Sob Dec 29, 2007 5:12 pm

pockaj pockaj, my sa nerozumieme. Mne sa paci, ako si to urobil aj to pekne svieti, aj mas oso mna 10/10 za odvahu, lebo viem, ake svine su rucicky v Mazde. Co ja sa snazim povedat je, ze do mojho auta by si to cestu urcite nenaslo, lebo mne cim toho v noci svieti menej, tym som radsej.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod hackra » Sob Dec 29, 2007 5:18 pm

Uplne ta chapem, v noci pri dlhych cestach osvetlenie stahujem na minimum, tak aby zhaslo podsvietenie ovladacov kurenia atd.,
rovnako to robim aj na Octavke II, ta tiez svietia ako sialena, volant, pristrojovka, stredovy panel, no hroza.

Inak, toto Indiglo ked stiahnem na najnizsiu intenzitu tak to svieti velmi jemne, je to len take zelenkavo modre svetlo, velmi jemnucke,
neviem to opisat, svieti to ovela menej ako origo budiky. Skusim to odfotit.

Za ocenenie dakujem, bolo to hrozne, jedna z najhorsich veci co som montoval a to s nasou firmou staviame bezne 10 - 12 poschodove monolity. :ho:
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Kris » Sob Dec 29, 2007 5:45 pm

Doktor píše:pockaj pockaj, my sa nerozumieme. Mne sa paci, ako si to urobil aj to pekne svieti, aj mas oso mna 10/10 za odvahu, lebo viem, ake svine su rucicky v Mazde. Co ja sa snazim povedat je, ze do mojho auta by si to cestu urcite nenaslo, lebo mne cim toho v noci svieti menej, tym som radsej.



Ale problem nie je v spatnom podsvieteni silnou modrou..problemy nerobi samotna modra ale to ze vsetko naokolo je uplne cierne, v tme..bez svetla..oku vadi ten kontrast ..nie samotne svetlo.

Pravdupovediac nechapem preco robia interiery aut tak ze nie su vobec osvetlene...male tlmene svetlo osvetlujuce celu palubovku by podla man bolo celkom fajn. Ako aj moznost plynylo regulovat osvietlenie vnutorneho priestoru z nuly az na plne.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Doktor » Sob Dec 29, 2007 5:52 pm

Pozri si, co som napisal o dva prispevky spat. Preco ta xenonove svetlomety oslepia viac ako halogenky? Okrem intenzity je to aj ina frekvencia svetla..
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Rainbow » Sob Dec 29, 2007 6:05 pm

Pokial viem, tak ludske oko je najviac citlive na zelenu farbu.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Sob Dec 29, 2007 6:06 pm

Preferujem viac svetla v aute, viac pred autom a viac za autom..ked budes mat oko navyknute na svietiace vnutro..neoslepi ta az tak protiiduci halogen..sucasne budes vidiet pred sebou cestu poriadne lebo aj tvoje bude poriadne svietit....
To ako ma co oslepuje je uplne subjektivna vec..zalozena na tom ako som mal oko osvetlene predtym ..inym zdrojom svetla..
Protiiduce auto, moc sviatiaca palubka a hociaky iny zdroj svetla oslepuje preto, lebo vacsinu casu/cely cas predtym je oko takmer v tme...oslepuje prudka zmena intenzity svetla, na prisposobenie ktorej oko potrebuje reakcny cas.....nie samotna intenzita svetla vchadzaujca do oka..tu si oko reguluje same pomerne uspesne.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Doktor » Sob Dec 29, 2007 6:28 pm

hm, OK, ked myslis..
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod hackra » Ned Dec 30, 2007 3:10 am

Suhlasim s Krisom, nieco na tom bude, vsimol som si, ze ked mam zapnute neony pod sedackami a teda je v aute lahky "glow" lepsie vidim na cestu.

Ale moze to byt aj subjektivne, ved ani styri oci nie su rovnake ... :ho:
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod 8lado » Pon Dec 31, 2007 2:22 pm

zaujmava diskusia tu prebieha :D kazdy to mozme vidiet inak ale :tma
Obrázok užívateľa
8lado
Pisateľ
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Štv Dec 20, 2007 4:19 pm

Poslaťod peter306 » Str Jan 02, 2008 1:05 am

ja uz budem mat tiez nove budiky na 323f ked to nahodim tak aj odfotim.ale neviem nikde najst take ziarovky do budikov.musia sa vymenit cele.su to klasice na zavit.neviete kde by som nieco take zohnal? ale potrebujem 2 rozne priemery
Mazda 6 2,3i Sport, 166 žrebcov
peter306
Komunikátor
 
Príspevky: 551
Registrovaný: Ned Sep 16, 2007 12:09 pm
Bydlisko: Zvolen
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Viktor » Sob Jan 05, 2008 1:52 am

Ja uz rozmyslam o indigle asi 3 tyzdne a presurfoval som kopu stranok, u akej firmy si si to objednal? Poliaci to maju najlacnejsie (moman.pl) ale neviem po polski a ci by to poslali na dobierku, cesi su zase drahy (tuningsamolepka.cz, newman.cz)
Viktor
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Jan 05, 2008 1:45 am

Poslaťod hackra » Sob Jan 05, 2008 1:54 pm

No ja som to objednal od poliakov (moman.pl) pisali sme si anglicky, komunikacia prebehla bez problemov,
poslali mi to po zaplateni sumy na ich ucet, za postovne chceli 35,- zlotych.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Viktor » Ned Jan 06, 2008 12:15 am

Dik pomohol si mi. Tak objednavam aj ja. Idem to montovat do MX3. Dakujem
Viktor
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Jan 05, 2008 1:45 am

Poslaťod hackra » Str Jan 09, 2008 4:09 pm

Nema problema, potom pridaj sem nejake fotky.
Ak budes potrebovat pomoct s demontazou budikov, napis SS, mozno ti poradim nejake finty.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť