Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

626 vs. 6

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: 626 vs. 6

Poslaťod Rainbow » Str Nov 28, 2007 1:23 pm

Lepsie, horsie - to je subjektivne. Pre mna je lepsia Mazda 323 ako sedmickovy bavorak. Aj ked je luxusnejsi a rychlejsi.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod 323.Hans.626 » Str Nov 28, 2007 2:23 pm

TomAnt píše:Preco davate lepsie zrychlenie ako synonymum k lepsiemu autu? Nerozumiem...

asi i proto, že můžeš snadněji předjíždět... a můžeš mít k tomu míň místa... tudíž auto s lepším zrychlením považuju za bezpečnější... že si nemusíš dávat kilometrovej odstup když potřebuješ objet kamion :lol :lol
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod TomAnt » Str Nov 28, 2007 3:07 pm

Ale to je VELMI kratkozraky pohlad na vec. To znamena, ze najlepsie auto bude dragster? Nevadi ze ide iba rovno...

Proste, urcite je niekde hranica, kedy to zrychlenie staci. Osobne si myslim, ze povedzme moje auto je uz na hranici. Totizto, ak vidim, ze to nejde predbehnut mojim autom, tak si predsa nepoviem, ze potrebujem este "lepsie", rychlejsie. Skor vyhodnotim situaciu na ceste ako nie bezpecnu a nemam co predbiehat a riskovat. Predbiehat stylom "mysicka" len preto, lebo mi to tak vychadza a este moje auto na to ma, povazujem totiz za chrapunstvo.

Druha vec je samozrejme, ze aj auta okolo nas sa menia. Pred 20 rokmi by nam kazdemu s prehladom stacila HOCIJAKA Mazda a dovolim si tvrdit, ze by si ju za "bezpecne a rychle" auto povazoval s prehladom. Na tie 120ky a 105ky by totiz bezproblemov stacila.

Lenze, svet sa meni, auta okolo nas sa menia. KAzdy produkuje rychlejsie a rychlejsie a lepsie zrychlujuce stroje a zabuda sa na to, ze LUDIA sa tak rychlo nevyvijaju, ich reakcie, zrak, nervova sustava... Jasne, ked okolo mna budu jazdit same bavoraky a ja chcem mat "lepsie a bezpecnejsie" auto, musim si kupit nieco fakt pekelne rychle. Otazka znie: som schopny to aj usoferovat? Nemyslim si. Drviva vacsina z nas (vratane mna) NIE JE trenovana na jazdu autom, ktore ma povedzme zrychlenie pod 6 sekund. Tak kam to az chceme vyhnat?

A k tomu "bezpecnemu predbiehaniu" a k tomu, ze auto s rychlejsim zrychlenim je bezpecnejsie, lebo umoznuje rychlejsiu akceleraciu. Ja osobne som sa za svoje jazdenie v takej situacii ocitol len RAZ. Ked raz v BA vypinali semafory presne vtedy, ked sme stali na nich kolmo na seba autobus aj ja. A pohli sme sa naraz, pretoze sme mohli. Vtedy som bol rad, ze som GDcko mohol vytocit na 1ke az tam kam sa dalo a stihol som to (lebo zastavit by som nestihol a autobusar ma nevidel z nejakeho dovodu). Takychto pripadov nemoze mat nikto kopec, mozno par za zivot. Zvysok predbiehacich manevrov je o predvidani a o vyhodnoteni situacie, no a nasledne o riskovani... alebo o zmiereni sa s tym, ze pridem do ciela o 5 sekund (doslova) neskor...

Snad som to napisal dost zrozumitelne :ho: o co mi ide...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Doktor » Str Nov 28, 2007 7:37 pm

TomAnt - suhlas. Ale STi alebo EVO aj tak raz bude pred domom.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod 626MPS » Str Nov 28, 2007 8:04 pm

Mazda 626 V6
Volvo XC90 D5 AWD
Obrázok užívateľa
626MPS
Prispievateľ
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Pia Dec 15, 2006 4:30 pm

Poslaťod Doktor » Str Nov 28, 2007 8:09 pm

To nie. Ja chcem 4x4. Ked tak RS4.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod misko42 » Str Nov 28, 2007 9:12 pm

A pri tom "bezpecnejsom" predbiehani nejde aj tak viac o pruznost ako o zrychlenie z pokoja na stovku?
To doktor: rad sa neham potom zviest na tom STi :) mnaaam

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod 323.Hans.626 » Str Nov 28, 2007 9:45 pm

TomAnt píše:Ale to je VELMI kratkozraky pohlad na vec. To znamena, ze najlepsie auto bude dragster? Nevadi ze ide iba rovno...

Proste, urcite je niekde hranica, kedy to zrychlenie staci. Osobne si myslim, ze povedzme moje auto je uz na hranici. Totizto, ak vidim, ze to nejde predbehnut mojim autom, tak si predsa nepoviem, ze potrebujem este "lepsie", rychlejsie. Skor vyhodnotim situaciu na ceste ako nie bezpecnu a nemam co predbiehat a riskovat. Predbiehat stylom "mysicka" len preto, lebo mi to tak vychadza a este moje auto na to ma, povazujem totiz za chrapunstvo.

Druha vec je samozrejme, ze aj auta okolo nas sa menia. Pred 20 rokmi by nam kazdemu s prehladom stacila HOCIJAKA Mazda a dovolim si tvrdit, ze by si ju za "bezpecne a rychle" auto povazoval s prehladom. Na tie 120ky a 105ky by totiz bezproblemov stacila.

Lenze, svet sa meni, auta okolo nas sa menia. KAzdy produkuje rychlejsie a rychlejsie a lepsie zrychlujuce stroje a zabuda sa na to, ze LUDIA sa tak rychlo nevyvijaju, ich reakcie, zrak, nervova sustava... Jasne, ked okolo mna budu jazdit same bavoraky a ja chcem mat "lepsie a bezpecnejsie" auto, musim si kupit nieco fakt pekelne rychle. Otazka znie: som schopny to aj usoferovat? Nemyslim si. Drviva vacsina z nas (vratane mna) NIE JE trenovana na jazdu autom, ktore ma povedzme zrychlenie pod 6 sekund. Tak kam to az chceme vyhnat?

A k tomu "bezpecnemu predbiehaniu" a k tomu, ze auto s rychlejsim zrychlenim je bezpecnejsie, lebo umoznuje rychlejsiu akceleraciu. Ja osobne som sa za svoje jazdenie v takej situacii ocitol len RAZ. Ked raz v BA vypinali semafory presne vtedy, ked sme stali na nich kolmo na seba autobus aj ja. A pohli sme sa naraz, pretoze sme mohli. Vtedy som bol rad, ze som GDcko mohol vytocit na 1ke az tam kam sa dalo a stihol som to (lebo zastavit by som nestihol a autobusar ma nevidel z nejakeho dovodu). Takychto pripadov nemoze mat nikto kopec, mozno par za zivot. Zvysok predbiehacich manevrov je o predvidani a o vyhodnoteni situacie, no a nasledne o riskovani... alebo o zmiereni sa s tym, ze pridem do ciela o 5 sekund (doslova) neskor...

Snad som to napisal dost zrozumitelne :ho: o co mi ide...

jasně, že máš pravdu... ale ptal jsi se alespoň na jeden důvod proč si lidi pořizujou lepší a výkonnější auta... tak jsem ti odpověděl :lol :lol ano bohužel často ten slabý článek v autě se nachází právě mezi sedačkou řidiče a volantem (pedálama). POněvadž člověk je tvor omylný... často chybující o tom není sporu :o) :o)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Ivan BA » Str Nov 28, 2007 10:34 pm

Fak sú super nové autá a ich výkony, TomAnt má pravdu a minul zbytočne veľa času asi.
"Ja chcem svižné auto, aby som rýchlo utiekol z križovatky, keď treba" Nepotrebujem sa chvastať, že viem niekoho predbehnúť, aj keď to treba niekedy. Naposledy predbiehali nejakí Slováci a šofér skončil bez hlavy, asi neboli dosť rýchli?!
Podcenil pomalú Tatrovku oproti.
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sedvo » Str Nov 28, 2007 11:11 pm

misko42 píše:A pri tom "bezpecnejsom" predbiehani nejde aj tak viac o pruznost ako o zrychlenie z pokoja na stovku?


No to si právě myslím opak, že při předjíždění potřebuješ více pružnost jak výkon motoru. Pružnost tě vytáhne a pomůže ti zrychlit až potom je to o výkoně. Je možné, že jsem trochu zdeformovaný díky tomu, že mám naftu (hodně dobrou naftu).
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Štv Nov 29, 2007 9:38 am

ad pruznost: no tak si podradim a nemordujem to na patku stale... Osobne mam rad prave to, ze sa na predbiehanie "pripravim", dam tam podla rychlosti trojku alebo stvorku, motor sa radostne roztoci a fiiiiiii - bez potreby preradovania som o tri kamiony dalej!

ad cela diskusia: kazde auto je kompromis... otazka je vzdy, ze ktora vlastnost je "zvyraznena" (komfort vs. sportove vlastnosti, vykon motora vs. spotreba, jednoduchost konstrukcie vs. posledne zazraky techniky) a ktora je prave pre mna ta "najdolezitejsia". Spomeniem napr. mojho tata, ktory uprednostnuje komfort a tak radsej jazdi starou GD - a na moju Hondu (pre mna takmer idealne auto - k idealu mu chyba asi tak 50 koni) brble, ze je "tvrda a prilis ostra" :ho: Prenho je nejake zrychlenie z 0 na 100 to posledne, co ho trapi (pokial je teda pod 15 sekund ;) )
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod misko42 » Štv Nov 29, 2007 7:04 pm

Ivan BA píše:Fak sú super nové autá a ich výkony, TomAnt má pravdu a minul zbytočne veľa času asi.
"Ja chcem svižné auto, aby som rýchlo utiekol z križovatky, keď treba" Nepotrebujem sa chvastať, že viem niekoho predbehnúť, aj keď to treba niekedy. Naposledy predbiehali nejakí Slováci a šofér skončil bez hlavy, asi neboli dosť rýchli?!
Podcenil pomalú Tatrovku oproti.


ved to hovorim ze pruznost je dolezitejsia pri tom!

ale jak hovori dabel, ja tiez ked predbieham tak sa na to pripravim aaa dam vacsinou do tej 3ky to davam a vrrrrrrm a jeduuuuuu... :crazy

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron