Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

chcíplej motor

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Poslaťod Gothic » Str Jan 12, 2005 9:42 am

Black píše:
majki píše:
dabel píše:OK, prijmi teda moje ospravedlnenie ;) Akorat potom neviem, kto su "ti dalsi", co Marketa spomina ;)

Bud Black blbe cte a slysi, anebo jednou to vztahuje na vzhled, pak zase na jizdni vlastnosti a pak zase na interier atd. atd. a ma v tom sama bordel a mate nas ostatni :tma :o)

Jasněěěěě ja blbě slyším :old a nic nevidím,tak bacha na mě,když řídím. Asi je moje GD vyjímečné,ale můžete posoudit na srazu. Na GF nenadávám,není to špatné auto,ale GD mě vyhovuje víc.S GF si ráda zazávodím a s GD se kochám krajinou. :lol :lol :lol



Tak ono taky co jineho chces delat s 90 matoznymi poniky, nez se kochat krajinou...... :o)

Pridam se s dojmy - hodnoceni POUZE GD:

Jizdni vlastnosti - pokud po tom clovek moc nechce, tzn. zavodit a blbnout, tak se mu odvdeci prijemnym svezenim (taky to bylo auto stredni tridy, a to je spis na svezeni)
Exterier (=design) - prvni, a zrejme posledni typ Mazdy 626, ktery za neco stal a nejak vypadal
Interier - klasika 80. let ve svych pozitivech i negativech. Plastove cudliky nic moc. Volant priserny. Barva (seda) zadna slava, cerna by byla lepsi. Velice pohodlna sedadla (kamaradka to nazvala obyvakem), prijemna ergonomie pro moji vysku, vysoka strecha, velky prostor.
Ostatni - brzdy strasidelne

Celkove hodnoceni - stare auto pro pohodlne svezeni, na svou dobu bohata vybava, projevuji se omezeni dana vekem a stupnem opotrebeni - a technickym pokrokem. S novymi auty nesrovnatelne - jina vekova kategorie (jel jsem nedavno s Fobii, zabrzdil jsem ze zvyku jak u Mazdy a malem jsem se preriz´ o pasy :o) to jen tak na okraj. Mimoto mela prijemny volant a radici paku. A radila tak, ze se mi o tom v GD muze jenom zdat). Nova auta daleko lepe padnou do ruky, pouzivaji moderni materialy atd. atd. atd.

GD sice JE dobre auto, ale uz ma svuj vek.
I QUIT !
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod dabel » Str Jan 12, 2005 10:58 am

Gothic: pekne hodnotenie. Hadam k tej Fobii len tolko, ze tak u brzd, ako aj u plynu pozna len dve polohy "plna brzda/plyn" a "ziadna brzda/plyn". Davkovatelnost takmer nulova. Vsimol som si to, ked som minule trosku pojazdil s "buducosvokrovou" 1.2HTP. To auto celkom islo aj pri malinkom stlaceni plynu, ale ked som potreboval prudsie zrychlit a dal som plyn na podlahu, nenastala ziadna zmena oproti stlaceniu "2cm". To iste brzdy.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Honza » Str Jan 12, 2005 12:04 pm

Joo..rozdělat GD do posledního šroubku a pak ho znovu poskládat z dílů ve 100% stavu..nalepit nový odhlučnění,šrouby pojistit pastou jak to dělají ve fabrice tak nemají i sebenovější natřásadla nižších tříd šanci..
A ono srovnávat to zrovna s Fabií 1.2 je nešťastný i tak..té opravdu nahrává jenom to,že je mladší fyzicky.. :spik2
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Str Jan 12, 2005 12:30 pm

Honza píše:Joo..rozdělat GD do posledního šroubku a pak ho znovu poskládat z dílů ve 100% stavu..nalepit nový odhlučnění,šrouby pojistit pastou.....


Toto idem urobiť so svojou 626.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Str Jan 12, 2005 12:33 pm

Honza píše:A ono srovnávat to zrovna s Fabií 1.2 je nešťastný i tak..té opravdu nahrává jenom to,že je mladší fyzicky.. :spik2

Ja som neporovnaval, len som hovoril o "davnovatelnosti" plynu a brzd. To iste som pozoroval na Fabke 1.4MPI. Vraj je to problem celeho VW koncernu, proste bud nic, alebo naplno. Tym padom sa vytvara dojem, ze to "poradne jede" aj na stvrt plynu.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Honza » Str Jan 12, 2005 12:40 pm

dabel píše:
Honza píše:A ono srovnávat to zrovna s Fabií 1.2 je nešťastný i tak..té opravdu nahrává jenom to,že je mladší fyzicky.. :spik2

Ja som neporovnaval, len som hovoril o "davnovatelnosti" plynu a brzd. To iste som pozoroval na Fabke 1.4MPI. Vraj je to problem celeho VW koncernu, proste bud nic, alebo naplno. Tym padom sa vytvara dojem, ze to "poradne jede" aj na stvrt plynu.


Však já jsem nereagoval na tebe :o)
Jinak Fabie a podobný auta mají už elektornický ovládání škrtící klapky potenciometrem a servomotorkem..takže v tom bych viděl problém divnýho chování.
Naposledy upravil Honza dňa Str Jan 12, 2005 12:43 pm, celkovo upravené 1
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Honza » Str Jan 12, 2005 12:42 pm

Steve píše:
Honza píše:Joo..rozdělat GD do posledního šroubku a pak ho znovu poskládat z dílů ve 100% stavu..nalepit nový odhlučnění,šrouby pojistit pastou.....


Toto idem urobiť so svojou 626.


Kam až s tou rozborkou hodláš zajít?Až na holej plech,nebo tam nějaký části zůstanou? 8)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Gothic » Str Jan 12, 2005 1:02 pm

Honza píše:
dabel píše:
Honza píše:A ono srovnávat to zrovna s Fabií 1.2 je nešťastný i tak..té opravdu nahrává jenom to,že je mladší fyzicky.. :spik2

Ja som neporovnaval, len som hovoril o "davnovatelnosti" plynu a brzd. To iste som pozoroval na Fabke 1.4MPI. Vraj je to problem celeho VW koncernu, proste bud nic, alebo naplno. Tym padom sa vytvara dojem, ze to "poradne jede" aj na stvrt plynu.


Však já jsem nereagoval na tebe :o)
Jinak Fabie a podobný auta mají už elektornický ovládání škrtící klapky potenciometrem a servomotorkem..takže v tom bych viděl problém divnýho chování.


Jo tak to bylo na mne? :o)

To nemelo byt "porovnani" v pravem slova smyslu - proste se mi jen dostala do ruky prave Fabie, tak to byly prvni a hlavni pocity. Kdyby to bylo jine auto, tak bych mluvil o nem :o)
I QUIT !
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod Bootleg » Str Jan 12, 2005 2:30 pm

Honza píše:Kam až s tou rozborkou hodláš zajít?Až na holej plech,nebo tam nějaký části zůstanou? 8)


Až na holý plech, neostáva tam nič. Motor, pervodovka, nápravy, výfuk, všetko ide von, celý interiér, sklá, hadice, káblové zväzky..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Pavel Rittich » Str Jan 12, 2005 2:50 pm

Ale Mazda není Merkur! :ne: :nevim To máš do důchodu o zábavu postaráno!
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Honza » Str Jan 12, 2005 3:38 pm

Steve píše:
Honza píše:Kam až s tou rozborkou hodláš zajít?Až na holej plech,nebo tam nějaký části zůstanou? 8)


Až na holý plech, neostáva tam nič. Motor, pervodovka, nápravy, výfuk, všetko ide von, celý interiér, sklá, hadice, káblové zväzky..


To je vono..To je alespoň renovace jak má být :zit
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Str Jan 12, 2005 4:43 pm

Pavel Rittich píše:Ale Mazda není Merkur! :ne: :nevim To máš do důchodu o zábavu postaráno!


Nie nie.. :ne: Ja vyberiem všetky časti, to mi zaberie asi 3 víkendy, karosériu odnesiem na vozíku jednemu maniakovi, ktorý ju bude robiť asi 6 týždňov (komplet, aj ošetrenie dutín), predtým ale ešte pôjdem na dekarbonizáciu motora, potom motor komplet vyčistím zvonku a nastriekam tepluvzdornou farbou, prevodovku si dám dokopy (mesiac), potom pôjde karoséria na komplet nástrek (+ poskladanie asi 2 týždňe) a nakoniec auto celé znova poskladám (to už bude leto a snáď viac času). Predbežný termín ukončenia: júl 2005 8)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Pavel Rittich » Str Jan 12, 2005 4:58 pm

Steve píše:Nie nie.. :ne: Ja vyberiem všetky časti, to mi zaberie asi 3 víkendy, karosériu odnesiem na vozíku jednemu maniakovi, ktorý ju bude robiť asi 6 týždňov (komplet, aj ošetrenie dutín), predtým ale ešte pôjdem na dekarbonizáciu motora, potom motor komplet vyčistím zvonku a nastriekam tepluvzdornou farbou, prevodovku si dám dokopy (mesiac), potom pôjde karoséria na komplet nástrek (+ poskladanie asi 2 týždňe) a nakoniec auto celé znova poskladám (to už bude leto a snáď viac času). Predbežný termín ukončenia: júl 2005 8)


No tak tomu říkám tuning na druhou. Jen bych měl pak hrůzu, že mi do takhle zmlazenýho auta nějakej umělec zaboří na silnici čumák. Tu investici by Ti nikdy žádná pojišťovna nezohlednila.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Bootleg » Str Jan 12, 2005 5:00 pm

Pavel Rittich píše:No tak tomu říkám tuning na druhou. Jen bych měl pak hrůzu, že mi do takhle zmlazenýho auta nějakej umělec zaboří na silnici čumák. Tu investici by Ti nikdy žádná pojišťovna nezohlednila.


Aj na to som myslel a zháňam si do mesta starú 121-ku. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Gothic » Str Jan 12, 2005 5:05 pm

Auto-Mazda-fanatismus.....ma neco takoveho vubec smysl? Proti gustu....
I QUIT !
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť