Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

dily na rozvody - original nebo neoriginal ???

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

dily na rozvody - original nebo neoriginal ???

Poslaťod xRobert » Str Okt 29, 2003 3:47 pm

Jake mate zkusenosti s originalnimi dily a neoriginalnimi? Chystam se koupit sadu na rozvody na moji 626 1.8 16V DOHC, rv.93, GE. Mam na mysli rozvodovy remen, nap. kladku a vodici kladku. Ceny se pohybuji od 3.900 az do 9.500 tisice za neoriginaly! Jedna se tedy konkretne o Brno, zde jsou takove ceny. Jinde se da koupit uz za tech 3.900 vsechno remen+obe kladky. Jde mi vlasnte o to, zda netahaji z lidi zbytecne penize za kvalitu (kazdy tvrdi, ze je to vysoce kavlitni), kterou stejne nikdo nemuze pri koupi otestovat a vydrzi to treba stejne. Ono je sakra rozdil dat 3.900 nebo 9.500. Jaky je vas nazor na tuto vec? Jedna se konkretne o remen znacky (OptiBel nebo Good Year) a kladky (SNR nebo IRB). Predem moc diky za odpoved nebo vase nazory.
xRobert
 

Poslaťod George » Str Okt 29, 2003 10:13 pm

Já kupuju všechno neoriginál.Míň to vydrží ale účel to splní.Já sem zatím spokojenej.
Když si vezmu že za poslední dva měsíce sem dal 20 000 za nový neoriginální díly (chladič,brzdy .......)tak si nedokážu představit kolik by to stálo origo v Mazdě.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Štv Okt 30, 2003 11:47 am

xRobert: rozvodak je natolko citliva vec, ze by som asi neoriginal neriskoval a priplatil si za zarucenu kvalitu. Ono ked sa roztrhne, tak Ta to moze aj na 100 litrov vyjst (ked mas smolu...). A ked si tu investiciu 9000CZK rozratas na 90000km, co Ti ten remen vydrzi, zase az taka strasna suma to nie je.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť