Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

pružiny (snížení) a brzdy

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

pružiny (snížení) a brzdy

Poslaťod George » Ned Sep 28, 2003 11:29 pm

Nevíte někdo jestli má GD z 90 roku nastaviltelnej brzdovej pedál? Uz mám snad všechno vyměněný,přetěsněný a odvzdušněný a pořád to brzdí na ho..o.Vyměnil sem destičky,trubičky,kapalinu,těsnění u brzdový pumpy,odvzdušnil a pořád nic. Pedál má neustále dlouhý krok a nebrzdí to tak jak bych chtěl. Poslední východisko už vidím v tom pedálu. Někdo zde tvrdil že se dá nastavit jeho krok. Je to pravda? Pokud ano tak jak?

Další otázka pak směřuje ke snížení mojí Mazdy. Na netu sem koukal na ceny sportovních pružin. Jejich cena se pohybuje okolo 4500 za neznačkové a 9600 za značkové. Na druhou stranu sem narazil na zajímavý výrobek téže firmy. Jedná se o tzv. stahovací spony na pružiny.Za cenu okolo 500Kč dostanete sadu spon kterými můžete stáhnout dvě části pružiny k sobě. Teď mám ale otázku – když takhle snížím auto, neublížím pružinám. Do jaké míry je bezpečné použití těchto spon?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Pon Sep 29, 2003 8:21 am

Ale george..Uvědom si,že již nejsi škodovkář,kterej řeže pružiny rozbrušovačkou nebo je unavuje ve svěráku..Kup si ty za 4500 a bude to 1000x lepší..Jestli jsou značkový nebo ne je podle mě jedno..je to pořád stejnej drát..Já bych ti opravdu radil zdržet se bastlení..:)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Uto Sep 30, 2003 9:45 pm

no a co ty brzdy? Já už nevím co s nima.....
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Uto Sep 30, 2003 10:23 pm

A zkoušel s tím brzdit i někdo jinej?Jsi si jistej že po tom nechceš víc než na co to má?Jako ABS je v jedné věci naprd..ať člověk dupe na pedál jak blázen,kola se pořád točí..je to nezvyk no..:)
Jinak v knížce o mazdách nic o seřizování pedálu není..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod TomAnt » Str Okt 01, 2003 8:39 am

Mne od podobneho stavu dost pomohla vymena kvapaliny v spojke. Tiez som mal dlhy chod brzdoveho pedala, pricom zaberal plynule, teraz mam podstatne kratsi, zabera tiez plynule ale na podstatne kratsej drahe...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Štv Okt 02, 2003 7:32 pm

Zkoušel s tim jet kámoš a povídal že to brzdí na hovno.Má taky 626 jen v sedanu.Někdy to zabrzdí jakžtakž dobře a někdy sešlápnu pedál až dolů a nic moc.Jinak ABS nemám.Mám ve předu dvojité kotouče a vzadu buben.Já bych si osobně typnul že je v systému pořád ještě nekde bublinka..Proč by to jinak mělo delší krok než normálně mělo dřív a chvíli to jakžtak brzdí a chvíli ne.
Co vy na to?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Štv Okt 02, 2003 7:33 pm

Jo a jinak - jak se mění spojková kapalina.Kde ji mám vypustit - a nemusí se to pak taky odvzdušnit?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 03, 2003 8:57 am

Ako sa to robi netusim, robili mi to v servise, (neslo mi uz skoro vobec radit) kazdopadne, po vymene som si vsimol ze auto brzdi omnoho lepsie (ten stav predtym som povazoval za normalny, kedze o "slabsich" brzdach 626tiek sa vsade pise). Odvzdusnuje sa to urcite, kde a ako tiez neviem :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Pia Okt 03, 2003 4:33 pm

Odvzdusnuje sa to napr. zduchovou pistolou na kolesa. To nie je zart, videl som to. Ma to nejaky nastavec, ktory vytvori podtlak a vytaha von vzduch. Mne to robili cez brzdove hadicky a popri tom dolievali kvapalinu do nadrzky. Voila.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť