Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Pískání / hučení ve 130 Km/H

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Pískání / hučení ve 130 Km/H

Poslaťod 626BB » Uto Sep 16, 2003 4:36 pm

Okolo 130 Km/H se mi ozývá dosti slyšitelné pískání nebo hučení. Někdy je to ve 110 někdy až ve 140 Km/H. Mám strach jestli to není něco od kol nebo ložisek nebo jestli to jenom dělá patice pro anténu na hands free, která je na konci střechy (samotnou anténu mi ukradli). Poradíte někdo?



626, 2.0i, 86kW, Wagoon, rv. 99
626BB
 

Poslaťod dabel » Str Sep 17, 2003 11:19 am

Sovar: vitaj v klube ;) Nepises, kolko kilometrov ma najazdene Tvoja Mazda. V dlhodobom teste na 100tkm Mazde vycitali ku koncu pribudajuci aerodynamicky hluk (na druhej strane, moja ma uz 100tkm a nic). Napada ma gumove tesnenie okolo dveri, to bola u radov GE a hlavne GD velka slabina. Skus popozerat, ci su tesnenia v poriadku, ci nie su popraskane atd. Dalej, popozeraj vzorok na pneumatikach, ci je OK. Neprezul si nahodou v poslednom case? Je znamy pripad strasneho hukotu GEcka v kombinacii s Matador Aquilla. Samozrejme, mozne su aj loziska, meni sa hukot podla natocenia/zatazenia kolies? Tak sa prejavovali loziska na mojom staruckom aute kedysi davno - ked bol volant vytoceny malinko dolava, bolo ticho, pri jazde rovno a hlavne doprava hucalo auto ako o zivot.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Str Sep 17, 2003 11:55 am

Na tesnenia by som to nevidel, ako iste Dabel vies, ja mam na zadnych dverach oboch tesnenie pretrhnute, tie vpredu uz tiez nie su v bohvieako dobrom stave, ale nejaky hukot kvoli tesneniu som nepobadal... A hlavne by sa tam hukot zvysoval priamo umerne rychlosti si myslim... Napada ma, kedze to robi pri konkretnej rychlosti, kombinacia otacok motora s prevodovym stupnom (ak to samozrejme nehuci aj pri inom stupni ale tych istych otackach) kedy moze nejaky plech chytit rezonanciu abo nieco take...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Str Sep 17, 2003 1:14 pm

Tom: mozes to mat len inak "potrhane". Kazdopadne to moze byt jeden zo zdrojov hluku. Este otazka na Sovara: pri vyssich rychlostiach hucanie zmizne, alebo ostane rovnake, alebo este narastie? Samozrejme to moze byt aj ta patica, skusil si ju dat dolu?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod 626BB » Pon Sep 22, 2003 1:16 pm

Ja ma na svem GE piskajici tesneni. Je to tesneni u levych zadnich dveri. Kdyz lehce pootevru okno, jen tak aby nebylo jeste otevrene, tak to prestane. Projevuje se to od urcite rychlosti, ale hodne zalezi jaky je protivitr. Jinak dobry detektor rychlosti, zacne to delat u 180 :-))
626BB

------------------------------

626 GE 2.0i 16v, 1992, 258 000 km
Obrázok užívateľa
626BB
VIP 2006
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Štv Júl 31, 2003 9:56 am

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť