Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

těsnění pod hlavou

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

těsnění pod hlavou

Poslaťod George » Uto Sep 16, 2003 12:16 am

Ahoj Lidi
Mám takovej poměrně blbej dotaz.Jel sem se svoji Mazdou ven a najednou z ničeho nic mi na neutrálu chcípla.Tak sem zastavil a koukám co se děje při sešlápnutí plynu se vždycky z motoru ozval takovej rachtavej zvuk.Auto taky najednou přestalo topit.Najednou sem taky zjistil že vařím.Už dlouho mám totiž v háji chladič a za jízdy mi prostě vytekla všechna chladící kapalina.Když sem dojel ke garáži a vypl motor,nenastartoval, dokuď to neschladlo.Pak sem vodu dolil a motor měl normální zvuk a auto začalo topit.Teď mám otázku,odešlo mi těsnění pod hlavou a proto ty problémy (špatný zvuk,netopení,nemožnost nastartování v téměř přehřátém stavu) , nebo to byl jen projev toho že v chladiči už není ani kapka vody.Stačí teď vyměnit jenom chladič nebo je vážně v hajzlu i těsnění pod hlavou?A taky co všechno mohlo odejít jel-li sem bez vody.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Uto Sep 16, 2003 9:14 am

Pokud ti to tu vodu nežere,tak by těsnění mělo být ok..Samozřejmě těsnění může být nějak načnutý a odejít v nejmíň vhodnou chvíli..Ale nakonec buď ještě rád,že neodešla hlava jako mě na škodovce..Ovšem tam to byla oprava za 1500 i s druhou hlavou a vším potřebným..:)
Jinak člověče na to auto dávej pozor..vydrží hodně,ale nějakou údržbu si zaslouží..Si tak ještě pamatuju jak jsme měli fiestu a v zimě se to při jedné cestě začlo přehřívat,přestalo to topit a co zbývalo..Nabrat vodu z kaluže u cesty a nalít to tam..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Uto Sep 16, 2003 7:12 pm

Nemůžu za to jak se k tomu choval předchozí majitel.Ten chladič prostě začal za jízdy tect a než sem si toho všimnul tak bylo pozdě.Teď když to nastartuju tak při sešlápnutí plynu to dělá takový pffff a lítaj nějaký sračky z vejfuku (jako voda a olej či voda a nějaký saze).Jinak sem do chladiče nalil sedm litru vody,nastartoval, a pak když sem ho vypouštěl aby mi netek v garáži tak vytek asi tak litr a půl.
Nejdřív musím vyměnit chladič a pak si nechám nově přetěsnit hlavu.Doufam že to bude ok.
Jinak kolik může stát výměna těsnění (nepočítám i nutnou výměnu oleje)? Jinak namoji obhajobu sem celou cestu před tím jel dost pomalu.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Uto Sep 16, 2003 11:31 pm

Sračky z vejfuku?No tě pic..to se musí katalyzátoru líbit..:)Na olej ses díval?Není v něm voda?Kolik to bude stát netuším..Podle toho kde si to necháš dělat..Ale řekl bych že pod 5k to rozhodně nepude..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod dabel » Str Sep 17, 2003 1:15 pm

George: ach ach, to neznie dobre, tie sracky z vyfuku... kazdopadne to daj nejakemu machrovi a nie nejakej buzne, co Ti to este viac dosere...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod George » Str Sep 17, 2003 11:25 pm

Ten bordel z vyfuku může být tím že je v oleji voda ne?Jinak jestli tam opravdu je to nevim.Jak to mam poznat.Když sem kouknul na měrku tak vypadal normálně.
Jinak 5000 za výměnu těsnění podhlavou je docela dost ne?Když vezmu v úvahu že těsnění stojí okolo 1500 + 1000 za olej.To máme cca 2500 a ten chlápek co ho znám je dost levnej a fakt šikovnej.Už mi toho na Mazdě spravil dost s čimsi ostatní neveděli rady.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Štv Sep 18, 2003 9:19 am

No co ta sračka je nevim..Každopádně jestli se to něco dostává do válce mimo benzínu,tak to není dobrý..A jestli je voda v oleji tak už vůbec ne..Ale jestli je ho pořád stejně a má normální barvu tak by tam snad voda být neměla..Tobě se zdá 5k moc peněz?No nevim..Už jenom těch věcí co je potřeba odmontovat aby to vůbec šlo sundat že..pak výměna oleje,vody..samo olejovýho filtru..No nevim,já bych to dal alespoň do nějakýho servisu,kde se popřípadě dovolám nějaké reklamace když by se něco stalo..A pak bych si ještě zkusmo po výměně nechal změřit emise..jestli je kat ok..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Pon Sep 22, 2003 10:33 pm

Tak sem byl dnes na vrakáči pro chladič.Nabídli mi jeden za dva litry ale když sem trval na tom že vypadá divně a ať ho radši nečim naplní tak sem přišel na to že teče.Pak mi nabídli firmu která vyrábí chladiče pro mazdy.Ve čtvrtek si jedu pro zbrusu nový chladič přímo z továrny.A cena? "Jen" 4200 kč.To je dobrá cena co?,za novej. Hned jak ho tam nandam a dodělam pár věcí okolo tak jde Mazda na přetěsnění hlavy abudu zase lítat jak drak :).
Jinak co se toho bordelu z vejfuku týče tak sem ptal strejdy co v tom vyzná a prej to je klasickej příznak fouklýho těsnění pod hlavou.
Každopádně na tuningovej sraz v Brně jedu svojim autem.Jedete tam taky někdo?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Uto Sep 23, 2003 9:40 am

George: 4200 za fungl novy chladic je perfektna cena. Inak bavili sme sa s chlapikom, ktoreho by som nazval Mazda guru. Vie o Mazdach naozaj vsetko a este nieco navyse (tymto Ta zdravim, Rudo, bola to velmi poucna navsteva ;)). Cital si tento Tvoj problem a vravel, ze nejde o tesnenie - tie su na Mazde kovove a nikdy vraj nepraskaju - ale o pokrutenu hlavu motora. Tak drzim palce, nech co najskor zase mazdis ;))
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod George » Uto Sep 23, 2003 11:06 pm

No dobře.Ale jak to srovnat.Vím že se to nějak sjíždí ale o kolik tak asi mm a na kolik může přijít takové srovnání hlavy?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Str Sep 24, 2003 9:18 pm

Tak o kolik je potřeba to sjet je starost firmy co se tím zabývá ne?Nebo to snad chceš jenom někde nechat sjet na fréze a doufat že to je dobrý?
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Sob Sep 27, 2003 7:05 pm

To Honza:Tak to byl asi vtip ne? :)
Nebudu přeci kupovat nový chladič a dělat komplet auto abych dal potom hlavu nějakýmu frantovi na frézu a zkurvil celej motor.
Samozřejmě že pokud bude hlava pokroucená tak pude na pořádný mašiny a k odborníkům.
Jen mě tak zajímalo na co se mám připravit.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Ned Sep 28, 2003 11:30 pm

Tak už zase jezdím.Díky bohu není nic ani hlavě ani těsnění. Nasadil sem nový chladič,doplnil vodu a ejhle.Auto začalo topit,zvuk je normální,z výfuku už nic nelítá a teplota se standardně drží tam kde má být. Už je to OK a já zase jezdím.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron