Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Filtr

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Filtr

Poslaťod Proky » Štv Sep 11, 2003 7:02 am

Je mozne, ze po vymene vzduchoveho filtru. ktery neni original mazada. je to druhovyroba muze stoupnout spotreba. Druhy filtr byl podle katalogu take primo do mazdy
Proky
 

Poslaťod dabel » Štv Sep 11, 2003 12:20 pm

A je novy filter papierovy, alebo si vyskusal bavlneny? Pri vymene vzduch. filtra by mala spotreba logicky klesnut, kedze ten zapraskany od svinstva das pred a motor dostava zase cistucky vzduch. Opacne to ale nechapem...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod George » Štv Sep 11, 2003 8:56 pm

I druhovýroba musí splňovat určité technické parametry.Hledej příčinu jinde.Jak tvrdí Dabel je nelogické aby sepo výměně filtru zvedla spotřeba.Snad jen že by nebyl určen pro tvůj vůz.Ta paní co mi ho prodávala říkala že to rozlišujou i podle ventilů a ročníku (8V,12V,16V a rok)
Jinak já se chystám koupit sportovní filtr.Vydrží totiž okolo 100 000 km.Já měním vzd. filtr vždy s olejovým t.j. po 10 000.Na ten bavlňenej jijch tedy spotřebuji 10.To znamená cca 3000.Ten sportovní se pohybuje od 1500 - 2000.Minimálně litr doma,klesne spotřeba a nepatně se zvedne výkon (i když hodně málo tak přeci jen)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron