Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Už zase brzdy

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Už zase brzdy

Poslaťod George » Uto Sep 02, 2003 5:57 pm

Tak už sem vyměnil snad všechno.Mám nové kotouče (teda zánovní - dvojité),nové brzdové destičky,nové brzdové trubičky,nová brzdová kapalina (komplet),nově odvzdušněné,nově přetěsněná brzdová pumpa a pořád to brzdí na hovno.Co mám ještě udělat aby to brzdilo.Musím víc šlapat na pedál a pedál samotný má delší krok.Auto se tak nezakousává do brzd jako normálně.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Uto Sep 02, 2003 7:27 pm

Tak ako spojkový, aj brzdový pedál sa dá nastaviť. ja som si nastavil brzdový pedál na kratšiu dráhu, ako je obvykle a spojkový som posunul ešte nižšie, aby som mal kratšiu dráhu, keď radím rýchlostné stupne.

Ja som jedného času brzdil na mojej GE tak, že som zošliapol pedál do polovice a brzdilo to len minimálne, takmer vôbec, no keď som chcel poriadne zabrzdiť, musel som poriadne pritlačiť pedál skoro až na podlahu. Skús si nastaviť ten pedál, alebo to radšej daj urobiť servisu alebo nejakému schopnému mechanikovi. A nezabudni nechať nejakú vôľu. :-)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod George » Uto Sep 02, 2003 7:56 pm

Skusím to.Jinak uz vážně nevím.Posilovač by měl jít jak má tak doufám že je v tomhle.Jinak kdyby někdo věděl jak na to, nebo má doma tu mazda knížku tak ať sem to nastavení pedálu prosím hodí.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Uto Sep 02, 2003 10:18 pm

No ja mam tie workshop manualy, ale len na GE. Mozno to bude pasovat aj na GD, neviem, ci su tam tie iste nastavenia. Pohladat to a pripadne poslat na mail?
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Uto Sep 02, 2003 10:53 pm

V té knížce nic s nastavováním pedálu není..Alespoň jsem to nenašel..Je tam akorát co by mohlo být porouchaný při určitějch příznacích..To ti naskenovat můžu..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Str Sep 03, 2003 8:25 am

Mne to netreba. Pozriem do svojich manualov..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Str Sep 03, 2003 2:17 pm

Však ty taky neřešíš problém s brzdama a nemáš GD..:)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Str Sep 03, 2003 3:29 pm

Aby som to uviedol na správnu mieru, nie že by ma nezaujímal Tvoj problém, len potrebujem čas, aby som zistil, ako sa to dá opraviť/nastaviť. Ja problémy s brzdami mám odkedy mám auto. Sú to dosť slabé brzdy a najmä krátko vydržia. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod George » Štv Sep 04, 2003 6:46 pm

Každopádně to sem hoďte.Docela rád bych byl abymi auto opět brzdilo tak jak má.
Jo a jak je to s odvzdušněním.Stačí když jsme to odvzdušnili jednou tak že tekla jen kapalina nebo se to musí po pár kilometrech udělat třeba ještě jednou kdyby náhodou nějaká svině bublinka ....
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť