Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Rada

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Rada

Poslaťod Bootleg » Pon Júl 28, 2003 10:00 pm

Znova sa musim vyjadrit k mojej, uz tretej, prevodovke. Isla OK, dal som vymenit olej, ide OK, ale pri jazde, ked mam zaradeny treti rychlostny stupen, zacnem prudsie brzdit a v tom chcem vyradit z trojky do neutralu, ide to tazsie, ako ked sa pohynam z dvojky do trojky a stvorky. Chcem sa opytat, ci s tym mate skusenosti a ci to moze sposobovat rozperna tyc, alebo ako sa to vola, ktora spaja prevodovku s kasnou a udrziava presny odstup od radiacej paky a takisto, ci to moze byt hriadel, ktoym sa radia prevodove stupne. Za kazdu radu vopred dakujem.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Pon Júl 28, 2003 10:25 pm

Zjevně máš na převodovky štěstí..:)A nebylo to bouraný nebo něco?Není to táhlo od převodovky hnutý?A nebo silentbloky na kterých drží převodovka nejsou nějaký špatný?A nebo silentbloky motoru?
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Pon Júl 28, 2003 10:34 pm

Tak tie silentbolky idem kupit vsetky styri, na tiahlo aj na hriadel som pozeral a vyzeraju OK, len klb pod radiacou pakou bol trochu skorodovany, ale uz je to docasne v poriadku, bude to treba vymenit. Burana nebola, teda bola, ale ja som s nou nebuchol. Boli to len pokrcene plechy (dvere, blatniky), ziadne posuvanie ramov a podobne. Vpredu je pod kapotou aj pod chladicom vsetko rovne, este su tam aj povodne nalepky s informaciami o oleji, chladiacej zmesi atd. Nazoaj neviem, co to moze byt. Normalne mi to trha srdce, ked pocujem nejaky pazvuk z prevodovky. Chudatko Mazdicka, a pritom chodim uplne normalne. Od 2000 do 3000 rpm, niekedy aj menej. Clovek, ktory tam tu pervodovku daval sa mi dnes snazil povedat, ze dvojka sa radi az od 40 kmh-1, asi nema vsetky kolieska v hlave pokope! :) To mam zadriet motor alebo nanovo vybrusit vackove hriadele? :) Cvok jeden. Neviem, komu to mam dat. Keby som sa stretol s niekym z tohto fora z BA, kto by to vyskusal a povedal, ci je to podla neho dobre, alebo nie. TomAnt je z BA, ci nie? Kto je?
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Pon Júl 28, 2003 10:51 pm

Přijeď do olomouce,já ti to vyzkouším..a určitě by dorazil i George..my by jsme ti to pořádně otestovali..:):)Při 40km se dá jet i na 5ku pokud to je rovina a není potřeba zrychlovat..I když netvrdím že nejde 1 vytočit na 40km..To jsem tak udělal,ale pak nevim..jestli zablbnula synchornizace nebo jsem 100% nedošlápl spojku,ale šlo to přes zuby..:)
No pokud říkáš že ti to dělá při prudším zabrždění,tak by to snad převodovkou být nemělo podle mě..ale právě těma táhlama nebo silentblokama..Ale já nejsem opravář a nerozumím tomu :)
Mě taky děsně drásají různý pazvuky co se sem tam ozvou..zrovna teď mi něco drnčí pod palubní deskou,nebo za rádiem..nevím,ale děsně mě to štve..myslel jsem že jsou to kazety v přihrádce ale nebyly to ony..:)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Pon Júl 28, 2003 11:13 pm

Idem sice v nedelu do Ciech, ale cez Brno, Hradec Kralove do Jablonca, potom Decin a nakoniec po nahradne diely. A bohuzial asi nebudem mat vela casu, aby som prisiel, no v Bratislave sa zdrzim dlhsie, preto som myslel, ze by to vyskusal niekto odtial. Uz ma to naozaj... Ty to mas este dobre, ked ti nieco rezonuje pod pristrojovkou, to rozoberies a poskladas. ja som to robil zoparkrat. Ale prevodovka, no to je po brzdach a agregate tretia najdolezitejsia cast auta. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Pon Júl 28, 2003 11:20 pm

Bohužel,co si člověk neudělá sám,to stojí za prd..V těch servisech jsou většinou masťáci co to odfláknou..Maximálně to tam tak namontovat a to je všechno..Jestli to funguje 100% je jim fuk..Jestli je to značkový servis nebo ne je většinou jedno..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Pon Júl 28, 2003 11:39 pm

Me sla saltpaka hrozne ztuha.Tak sem ji promazal (i tu hridel na podvozku),doplnil prevodak a ejhle,radi jako nová.Jinak mi de akorat blbe trojka (jakoby pres neco ale ne pres zuby a tichounce - cotim to jen ja v ruce a nikdo jiny).Jinak se mi podarilo vytocit dvojku na 90 ale to uz je mooooc velky trapeni motoru.Parkrat se mi taky povedlo jit pres zuby (asi dvakrat).Mel sem stochuti a zastavit a nafackovat si :-).

To Steve: Jak rikal honza.Zajed.Mi to vyzkousime :-)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Uto Júl 29, 2003 7:36 am

Steve, aj ja aj Dabel sme z BA, ale Dabel pracuje v Nemecku takze ten sa tu zdrziava pomenej :) Ja som tu stale. Kedy budes v BA? Posudit mozme, neni problem...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Uto Júl 29, 2003 10:27 am

Steve: Posudit to samoska mozeme, pripadne sa mozeme spytat mojho tatka, on sam vystriedal uz asi 30 aut a vsetky si opravoval sam ;))) (btw. tvrdi ze najlepsie auto, na ktorom v poslednom case jazdil, je 626GD ;))) Takze ked budes v BA, tak cez vikend to mozeme nejako zmanagovat ;)))
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Uto Júl 29, 2003 10:59 am

V sobotu som v BA, ked budete mat cas, cinknite: 0903819001 Thanks a lot!
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Uto Júl 29, 2003 11:53 am

Steve, aj doobeda? to by sme teoreticky mohli obaja...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Uto Júl 29, 2003 6:59 pm

OK, tak teda doobeda.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 31, 2003 9:28 pm

to TomAnt: Reagujem na SMS. Tak potom nic z toho. Ja som z PO a buduci vikend tam urcite nebudem a neviem, ci vobec do zimy pridem do BA. Teraz tam budem, v sobotu. A potom este, ked sa budem na ceste z Ciech, tak budem prechadzat cez BA (asi utorok/streda). Ale OK, nevadi. Asi to budu silentbloky. Pri vypnutom motore som zaradil 1 a pustil rucnu brzdu, razkyval som autom a videl som, ako sa mi cely motor pohyna dopredu a dozadu a vobec nepruzil, pri poslednom zakyvani ako keby spadol dozadu na zadny silentblok a hotovo. Pri inej 626-ke sa hybal, kym neustal.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron