Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Podvozok

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Podvozok

Poslaťod TomAnt » Str Júl 02, 2003 10:38 am

Drahi priatelia, chcem sa s vami podelit o par skusenosti a hadam aj rozvirit debatu na tuto temu. Najprv zadefinujeme podmienky: Auto s elektronicky nastavovatelnym podvozkom, teda tvrdostou tlmicov. Teda napriklad moje. Pekna tiahla zakruta, ktoru clovek jazdi kazdy den a ktoru teda moze vyhlasit za testovaciu. V mojom pripade je to zakruta z Pristavneho mosta v BA smerom do Petrzalky, taka ta opacne klopena pre tych co to poznaju. Posledna podmienka, pravidelne testovanie zakruty pri roznych zatazeniach, rozne nastavenych tlmicoch a roznych rychlostiach. Pozorovanie a popis chovania sa auta: Kedze vacsinou tymto mostom a smerom jazdim sam z prace domov, budem popisovat len lahko nalozene auto. Zakruta je ako som vravel opacne klopena a navyse kvazi spiarlovita, cim dalej tym mensi polomer a ist v nej tych 60 po vnutornej strane je uz celkom pekny adrenalin :). Co som testoval: Vjazd do zakruty na 60ke a postupne zrychlovanie az do 85ky. Co som pozoroval: Pri najtvrdsich tlmicoch (Sport) gumy zacnu piskat uz pri rychlosti tesne pod 70, zakrutu sice dokoncim v 80ke ale za skripotu pneumatik. Ale pozor, pri nastaveni tlmicov na Soft (t.j makke pruzenie a la limuzina Lincoln :) ) auto zrychluje bez skripotu na 80 (chova sa mierne nedotacavo) a zakrutu vychadzam bez skripotu cca pri tej 85ke (viac nejdem ani bohovi, jedine na Subaru Impreza :))) ). Co z toho vyplyva a teda o com chcem teraz rozprudit debat. Ako mam rozumiet tomu podvozku? Co je teda lepsie na rychly prejazd zakrut? Chapem preco gumy piskaju skor pri tvrdom pruzeni, ze odstredivu silu nekompenzuju tlmice ale podvozok sa zacne dvihat od cesty. Ale v som je teda sport podvozok v tomto lepsi? Myslim si a opravte ma niekto, ze pri makkom podvozku auto viac plava, je viac nedotacave a snad sa urve do smyku bez vystrahy piskotu pneumatik. Je to tak? Nechcem to skusat naostro :) tak sem hodte prosim vase postrehy a myslienky.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Str Júl 02, 2003 10:38 pm

No,podle mě jsou tvoje závěry správné..:)Snad jenom že opravdový sportovní podvozek má samozřejmě tvrdší pružiny a stabilizátory proti naklánění..:)A pak se asi chová trošku jinak než jenom s přitvrzenými tlumiči..
Se možná budete smát,ale sem si to takhle testoval v jedné pc hře co má dobý fyzikální model a je tam možnost podvozek nastavovat..A většinou byl nejlepší ten někde ve středu a chovalo se to jak Tom popisuje :)
Jinak by mě zajímalo..Které že to nastavení se nejvíc podobá standartním tlumičům?
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod TomAnt » Štv Júl 03, 2003 9:05 am

Caf, takze kde si to testoval? Colin McRae? Alebo mas este nieco lepsie na fyzikalne modely aut? :) OK. podvozok... Martinov (Dablov) podvozok na jeho GFku je nieco medzi mojim Sport a Normal takze asi tak. Mod Soft je fakt dost makky, ale to mi vyhovuje auto sa pekne knise a kolise a jazda je krasne pohodlna :) Asi natocim nejake videa pre porovnanie zakniseme s Dablom mojim autom pri rozdielnych nastaveniach rpe ilustraciu, co ty na to Dable? To by sa zislo dat sem na web pre ilustraciu nie?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Štv Júl 03, 2003 9:11 am

Jasne, to mozeme spravit ;))) Nemal by to byt taky problem ;)))
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Honza » Štv Júl 03, 2003 9:37 am

Zkoušel jsem to na hře Viper Racing..Je to starší hra,takže grafika nedosahuje potřebných kvalit,ale fyz.model je moc dobrý..a právě je tam hodně možností nastavení..od rozhoupaného kočáru až po motokáru..:) :)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod TomAnt » Štv Júl 03, 2003 9:46 am

Viper Racing nepoznam... :( nevadi... Filmiky porobime..
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 03, 2003 8:37 pm

Tie nastavovacie tlmice by mozno vyriesili moj problem vysoko stojaceho auta. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Pia Júl 04, 2003 4:54 pm

Podle mě od pružení a určování výšky jsou odjakživa pružiny a tlumiče jsou od tlumení..:)Se nechci hádat,sem to viděl jenom na obrázku,ale pochybuju že by tyhle tlumiče jakkoli ovlivňovaly výšku..nehledě k tomu že tím točí slabej motorek..:))
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Honza » Ned Júl 06, 2003 10:03 pm

Mimochodem sada sportovních pružin co sníží auto o 4cm za 4,5k..to jde ne?:)To si jistě pořídím..časem..:)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod TomAnt » Uto Júl 08, 2003 8:59 am

Svetla vyska auta sa samozrejme u mna nemeni... Ale pozrite si video aby ste mali predstavu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť