Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Motor - GE14A

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Motor - GE14A

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 05, 2003 11:27 pm

Podla oznacenia viete, aku mazdu mam. :) Mali ste uz niekto rozobraty motor? Ja ano. Momentalne sa piplem s V6 2.5, ale to bude na predaj. Ja ostavam verny svojej 1.8-cke. Mam ale maly problem. Chcem sa vas vsetkych opytat, aku mate teplotu chladiacej kvapaliny a kde stoji rucicka kontrolky teploty kvapaliny? U mna je to v 3/4 rozsahu pola. Myslim, ze je to viac, ako je potrebne. Uz som kupil novy pretlakovy uzaver chladica, ale najprv by som rad vedel, ci aj vy mate podobny problem.

Dalsi problem su pruziny/tlmice. Povodne tlmice z roku 1993 som musel vyemnit v roku 1998 a odvtedy mi auto stoji o par centimetrov vyssie. Pruziny su povodne, len tlmice su nove a su original Mazda. Su to uz ale nahrady za povodne na model 92-94. Neviete niekto, kde by som zohnal tlmice s povodnymi specifikaciami na model 93?

BTW, mam workshop manualy na 626 1992-97, 1.8, 2.0, 2.5, takze keby niekto z vas potreboval s niecim poradit, staci povedat. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Pia Jún 06, 2003 8:51 am

Ad: chladiaca zmes... No presne tento probelm riesim teraz ja :) Ze Dabel, ako keby mi Steve cital myslienky... Ja som rozmyslal nad novym chladicom, ale asi najskor skusim doliat kvapalinu :) Chladic vyzera byt opticky v poriadku az na tu haldu much na nom ;)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pia Jún 06, 2003 9:01 am

Ahoj Steve. Problem chladiacej kvapaliny som riesil pred casom este na Nissane Primera, nakoniec som dosiel ku kompromisu -25 stupnov. Problem prehrievania bol ale doslova "vyzraty" chladic od soli (hodne lameliek chybalo), takze po vymene chladica sa rucicka drzala tesne pod polkou. Na momentalnej Mazde sa mi o to stara servis, myslim, ze je na -30 a rucicka sa drzi taktiez tesne pod polovicou aj pri rychlej dialnicnej jazde pri teplotach okolo 30 stupnov. <br>
ad pruziny: skus vrakoviska a inzeraty v Avize, mozno sa Ti nieco podari.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Pia Jún 06, 2003 9:10 am

Dabel, tu vo fore HTML tagy nehraju :) som to vypol aby tu niekto nespravil bordel...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Ned Jún 08, 2003 8:46 pm

Mě se teplota drží těsně za polovinou..vyšplhá se tam po pár kilometrech a pak tam zůstane a ani se nehne..
Co je mi akorát divné je jedna věc..A to ta,že jak je nádobka na chladící kapalinu..tak prostě by měla kapalina být mezi těmi ryskami..No a já když jsem to několikrát kontroloval,tak tam nebylo nic..Tak jsem si jel pro vodu a fridex,chtěl jsem dolít a normálně tam byla pěkně mezi ryskami tak jak má být..Tak to teda nevím co to jako má znamenat.Je jí tam teda málo nebo ne?Když tam žádná nebude,mám teda dolít?A co když by tam toho zase bylo pak moc?
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod dabel » Uto Jún 10, 2003 10:18 am

Honza: chladiacu kvapalinu (tak ako olej) kontroluj vzdy pri studenom motore, inak sa Ti moze stat, ze jej bude bud prilis moc, alebo prilis malo. Ak si zastavil a motor bol este vrely, tak sa neni comu cudovat ;)))
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Pia Aug 08, 2003 8:51 pm

Dnes som pozeral na moj chladic. Najprv sa chcem spytat, ci su na chladici miesta, cez ktore nevidno na druhu stranu (myslim take s rozmermi 8x8 cm). Lebo ked nie, tak ho mam teda poriadne upchaty a potom sa uz ani nedivim, ze mam taku teplotu aku mam, ked sa nestiha chladit. Z jednej strany ide voda z wap-ky a z druhej len tecie to "ziabroch". To asi nieje normalne, ze?
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť