Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Olej a kola

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Olej a kola

Poslaťod Honza » Pon Máj 26, 2003 10:48 am

Takže mám nějaké dotazy..tak vezmu oba zaráz..:-)
Co máte v autě za olej?Nechám si ho ve čtvrtek měnit,protože nevím kolik má najeto ten co tam je a chtěl bych teda vědět co tam dát..Podle nějakých tabulek by tam snad měl být 5W40 syntetika..Ovšem na nějakém starším papírku co je nalepený v motoru je 10W40 polosyntetika..Tak nevím co tam dát..Jestli není ta syntetika až zbytečná,navíc jsem cosi četl o tom že pak můžou nějak klepat ventily při blbém oleji..Prostě v servisu mi dali na výběr z nějakého Castrolu 5W40 syntetika,nebo 10W40 polo...Tak a teď raďte..:o)
No a druhá polovina dotazu..To jsou kola..jaká je rozteč dír..popřípadě jestli pasují kola třeba z BMW nebo Opelu..nebo já nevim z čeho,je to jedno..Bych totiž chtěl nějaké obyč 14" plecháče na kterých by to stálo když bych sundal ty kola co tam mám a dal je opískovat a nakomaxitovat..:o)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod dabel » Pon Máj 26, 2003 10:54 am

Nazda Honzo ;)

ad olej: syntetika by v principe uskodit nemala ;) 5W-40 plnu synt. som mal v mojej GD, cely rok veget ;)) AK nevies, co tam bolo predtym, vymen po cca. 2000-3000km este raz olej, ta plna syntetika moze rozpustit usadeniny od ropneho oleja a je tym padom potrebne ju skor vymenit. Toto som spravil na Nissane (tiez som nevedel, co tam bolo a byvaly majitel nevedel ani hovno ;)) a bolo to OK.

ad roztec: normalne to premeraj sublerou, od stredu jedneho k stredu najblizsieho srobu.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 05, 2003 11:19 pm

Najma si daj pozor na celkovy priemer kolesa aj s pneumatikami, nepresiahni maximalny romzmer, ktory mas dany v manuali, mozes si poskodit prevodovku.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Uto Jún 10, 2003 9:12 pm

Co má převodovka co dělat s kolama?Teda převodovka je poslední věc,které by vadily jiná kola..Stejně se do podběhu nenacpe kolo nad určitou velikost.Maximálně bude o něco proměřovat tachometr..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod dabel » Str Jún 11, 2003 9:31 am

Honza: CISTO TEORETICKY moze mat Steve pravdu. Ked namontujes kolesa s vacsim priemerom, v podstate ako keby si stazil prevody. A ked to prezenies, prevod bude extremne tazky a moze poskodit prevodovku. Ale to by si tam musel dat asi kolesa z nakladaku ;)))
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Honza » Str Jún 11, 2003 1:15 pm

No jak jsem napsal,o moc větší kola než ty 15" se do podběhu nevejdou..Nebo třeba vejdou..třeba 17"..ale s nízkým profilem pneumatiky,takže výsledný průměr bude pořád podobný těm 14" nebo 15" co tam mají být..Ale to je jedno,já si pořáad stojím za tím,že převodovce by se nestalo nic..Maximálně spojce,která dostává zabrat nejvíc..ale i tak to nevidím tak divoce..Vždyť to auto má utáhnout vlečku těžkou jak je samo..Takže nepatrné ztížení rozjezdu větším kolem mu jistě neublíží..:))
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod dabel » Str Jún 11, 2003 3:32 pm

Honza: pisal som "cisto teoreticky" a je samozrejme, ze najprv by si mal problem moc malych blatnikov ;)) Keby si tam dal kolesa z liazky, mozno by to nieco dodrbalo. Takto nemam obavy ;)))
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod LEOTT » Pon Jún 30, 2003 8:16 am

Když už tady probíráte ty kola - mám na prodej elektrony 18-paprskové rozměr 6JJx14 ET21 (!) a rozteč šroubů je 4x114.3, takže na mazdu GC a podobně starou 323-ku. Jsou 4 za celkem 5000Kč. Vzhledem k nízkému ET se tak rozšíří rozchod náprav o cca 3 cm na každé straně, což je ideální, není třeba žádné drahé podložky a jiné blbiny. Pokud by někdo měl zájem, jednoduše napište na můj e-mail. Jo, značka je Intra, výrobce Německo.
LEOTT
 

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť