Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Denso Iiridium

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Denso Iiridium

Poslaťod DrPavelek » Str Máj 21, 2003 9:43 am

Zdravim mazdaci. Po precitani prispevkov som ussudil ze minimalne jeden z Vas je v 'SRNovciach' :), vsakze Dabel? :). Mal by som otazocku - nevie niekto, kde sa tu da v tejto krajine kupit sada sviecok Denso Iridium (ide mi o IK20). V ATU a PIT-STOPe mi bolo oznamene, ze sice existuje vyhradne zastupenie, ale tie sviecky su 'nich-lieferbar' (akoze neposlatelne ...) na moju otazku, ci to je vtip, bolo povedane, zial nie ... :))). Pre uplnost: Po dlhom patrani na nete som nasiel toto: http://www.pvl-zuendungen.de/shop/index.htm, kde sa mi zda cena aj s donaskou vzhladom na toto: http://www.sparkplugs.com prehnana :) Neverim, ze v celych NSRovciach su len tieto dve moznosti. Inac, pravdepodobny dovozca, co ma nehorazne chabu stranku :( na otazky neodpoveda :( co sa mi u nemcurikov nestavalo.

[Edited by: mato on 21-05-2003, 09:45]
DrPavelek
 

Poslaťod dabel » Str Máj 21, 2003 10:17 am

Ahoj Mato! Skus sa pripadne popytat priamo u niektoreho dealera Mazdy. Mam ale pocit, ze internetovy obchod bude asi najlacnejsi. Osobne chodievam do ATU, ale kupoval som tam len obycajne NGK (este do Nissana). Jo ozaj, zajtra idem do Mazdy, tak sa mozem spytat na tento konkretny typ, ze ci ho maju a kolko kostuje.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod dabel » Str Máj 21, 2003 10:22 am

btw. na MC si pisal, ze si brusis zuby na M6... ako dopadlo "brusenie"? Alebo si este verny Tvojej 323? A kde presne v SRN si?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Str Máj 21, 2003 11:24 am

O svieckach sice nic neviem, ale chcel by som pochvalit Mata za pekne nadefinovany prispevok s pouzitim smajlov a aj html tagov pre bold pismo... Ty asi nie si obyc user ze nie? :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod DrPavelek » Str Máj 21, 2003 2:09 pm

Zdravim. V ATU, PIT-STOPE, malickych auto-teile-obchodikoch som sa pytal = 0. Tiez som bol aj u predajcov aut, dokonca aj motoriek :-). Je vsak pravda, ze u Mazdy nie, neviem o nijakej nablizku - to prameni vsak skor z podstaty vyrobkov co osedlavame ... :). Takze dabel, ak mozem poprosit, skusis sa spytat na Denso IK 20?.

[Edited by: mato on 21-05-2003, 14:17]
DrPavelek
 

Poslaťod DrPavelek » Str Máj 21, 2003 2:13 pm

323 mam stale. Teraz dostala namiesto papiera novy JR filter a pyta si este to Denso - potvorka jedna :-) - ma rada tvrde (ako frajerka :) :-)), hold Iridium. Ked tak uvazujem asi budem musiet kupit daco aj slecne, nech neziarli :) Zmurk. Pokial ide o M6 - uvidim co povedia tety na Finazamte po mojom danovom ... Inac, som v Turingene.

[Edited by: mato on 21-05-2003, 14:17]

[Edited by: mato on 21-05-2003, 14:18]
DrPavelek
 

Poslaťod DrPavelek » Str Máj 21, 2003 2:16 pm

to TomAnt :-). Dakujem, dakujem, ale pomaly, prosim, aby mi neprsalo do nosteka :-) - tu totiz prsi tak (+/-) 300 dni do roka :(. Nuooooo, a povedzme, ze som taky poloobycajny uzivatel ... :)

[Edited by: mato on 21-05-2003, 14:17]
DrPavelek
 

Poslaťod dabel » Štv Máj 22, 2003 2:22 pm

Mato: bol som dneska v tej Mazde. Denso Iridium tam nemaju (ten chlapik na mna pozeral, jak keby som spadol z visne...), maju iba obycajne "original Mazda" sviecky za cenu priblizne 5.50EUR za kus. Ak by si chcel take, tak mi daj vediet, nejako to vykoumame ;))
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod DrPavelek » Štv Máj 22, 2003 2:29 pm

Diiiik :) - ja som hovoril, ze aj ja mam taky 'ceresnovo-visnovy' zazitok :). Kazdopadne to asi poriesim, tak ako som pisal hore cez http://www.tuning.cz. Tak prijemny den, a este raz vdaka. Inac, gratulujem k podpisu zmluvy ... :)
DrPavelek
 

Poslaťod dabel » Štv Máj 22, 2003 2:33 pm

Dik ;) Podpis zmluvy je vzdy o drzku a plny nervov ;))) A pekny den aj Tebe :)

[Edited by: dabel on 22-05-2003, 14:41]
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod DrPavelek » Uto Jún 03, 2003 12:52 pm

Tak sa hlasim po 1500km na Denso. Hmmmmm, priznam sa, nejaky prevratny efekt nepozorujem. Myslim, ze po vymene bavlny za papier som spozoroval viac. Na druhej strane kombinacia Densa Iridium a JR stlacila primerne spotrebu asi o 0.5 litra dole. Prikladam nasledovny pokus: Dialnica ~400km trasa: S papierom a orig. NGK pri 140km/h (noc), kopec-nekopec bola spotreba pred casom okolo 9.0 l. Teraz pri rovnakych podmienkach, na tej istej trase asi 8.3 (pritom som sa asi na 20km nahanal s jednym TDi Passatom, teda daco cez 200 (tachomterovych). Len tak Medzi nami - ten chlapik to vzdal ... :)). Takze to po spriemerneni mohlo byt aj 8.1 ...:)
DrPavelek
 

Poslaťod DrPavelek » Uto Jún 03, 2003 1:00 pm

Pre uplnost - hovorim o kopcovitej ceskej D1 a rovnom kusku pred Blavou z Nitry a za BA na AA ~ 400km do AA. Na 'rovine' je to pod 8 ... :)
DrPavelek
 

Poslaťod dabel » Uto Jún 03, 2003 1:19 pm

Hm cece Mato, to Ti to papalo celkom dost... 8.1 je uz v norme, 9.0 je fakt MOC. Ja jazdim trasu BA-Mnichov okolo 8, pricom tacho osciluje stale okolo 150, v Nemecku popustim samozrejme viac ;)) Za vyprasenie kozucha tomu TDIcku mas samozrejme 10 kladnych bodov ;)))))
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod DrPavelek » Uto Jún 03, 2003 1:48 pm

Dakujem, za tych 10 bodov. Bodoval aj spolujazdec, co moc o autach paru nama, slovami: 'Mato, a to Passaty neidu viac ako 200' ... :). Inac, k tej spotrebe, um mam 195000km :(, procom 323ka je sprevodovana trocha do lahsia ako 626 :( - takze ma vseobecne troska vecsiu spotrebu :(, zato ale to vie slusne zatiahnut aj na 5 ... :).
DrPavelek
 

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 03, 2003 1:53 pm

Za vyprasenie Prassata udelujem +10 bonusovych bodov :) na mna sa predvcerom chcel vytasit jeden na drsne tunenom Golfe IV, no neviem co to mal zac, pretoze bol rozbehnuty a velice so videl ako ma chce zotat, tak som nechal dvojku a tu jeho 70ku som vyrovnal este skor ako ma dobehol na tych 20 metroch :) No a snazil sa snazil (chalaniska dve vnutri, siltovka, ved to poznate) no lenze mna uz potom brzdilo dalsie auto predo mnou a nasledny semafor doprava, tak sa vitazoslavne dostal predo mna, velice vyznamne na mna pozrel (ked ja uz som stal 3 sek na brzde :) A potom som uz len videl ten otrasny fialovy vytunovany zadok Golfa , fuj... Preco radsej neinvestuje do auta, ale investuje do blbosti? :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť