Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Re: Re: Vitame vas v novom fore...

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Re: Re: Re: Vitame vas v novom fore...

Poslaťod 626BB » Štv Júl 10, 2003 2:38 am

to honza: no ja kdyz zacatkem cervna jel (pro mne se skodovkou dříve nepredstavitelná) rychlosti 160-170km a to jeste neprerusovane pul dne, myslel jsem, ze neco v motoru praskne nebo tak a budu na miste mrtvej. Taky ze olej, benzin,vsechno, bude pryc. Ale protoze jsem chlap, a ti se jen tak neceho neleknou, zvlast kdyz je pozoruje zenska, zkontroloval jsem motor az druhy den rano. A on se tvaril jako ze nic. Nechapu to jeste ted, jak mohou existovat auta do kterych se nemusi bez prestani lit olej a platit opravy. A ze pri jizde nad 100 km necite vubec nic (ja ve skodovce neslysel pro buraceni ani slova ani vlastni myslenky v takove rychlosti, a to mela motor vzadu!:)
626BB
 

Poslaťod 626BB » Štv Júl 10, 2003 2:41 am

to jsem prehnal pul dne jsem tak rychle nejel, pochopitelne ne neprerusovane, protoze skoro spim, uz nevidim co pisu.
626BB
 

Poslaťod dabel » Štv Júl 10, 2003 9:20 am

to Honza: no tak naslapat plynovy pedal pri aute s elektronickym vstrekovanim moze len cisty k***t :(( Take nieco ma zmysel pri aute s karburatorom, ale urcite nie pri vstrekovani riadenom pocitacom, co je pripad vsetkych nasich Mazdiciek, ktore sa kedy na tomto fore objavili. Naslapanim plynu len zblbne clovek elektroniku a ta je z toho potom cela paf :(((
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod dabel » Štv Júl 10, 2003 9:24 am

chlapP: tak to gratulujem k bezproblemovej prevadzke ;)) 323ky su tiez super auta, len napr. pre mna su trosku male ;)) Inak take cesty ako popisujes, robim v podstate kazdy tyzden 2x (vzdy po 500km, pondelok rano, piatok vecer) a tak cucanie oleja ako ani rozpad motora nepozorujem (a to niekedy Mazde popustim a zaverecnych 40km si to zihame 180-200 ;)).

Inak chlapi (a pripadne damy ;))), podaril sa mi novy "spotrebovy" rekord: 800km velmi kludnej jazdy (120-130, snaha o maximalnu plynulost jazdy), 100km brutalnej jazdy (co nemecka premavka dala ;)), 180km po mnichovskych zapchach a 100km "bezna" dialnicna jazda (cca. 150km/h). Definitivna spotreba: 7.08l/100km ;)))))
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Honza » Štv Júl 10, 2003 11:25 am

chlaP..jo,tak se škodovkou mám taky takový zážitky..:))Po 100km hluchota a radost že jsem přežil..:)A těch peněz..Jo,se pořád řiká,že škodovka má levný provoz..že díly stojí málo..No jo,ale když se neustále mění polovina komponent,tak už to do peněz leze..:)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Honza » Štv Júl 10, 2003 11:26 am

Jinak chlapi,případně dámy..Pořádný auto má žrát benzín a pálit gumy..:)Takže mě už tady neštvěte s těma vašima malýma spotřebama joo? :) :)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod TomAnt » Štv Júl 10, 2003 12:52 pm

Presne tak, ja mam spotrebu stabilne tesne nad 10 :) A Skodofku som mal tiez :) 105ku ten hluk mozem potvrdit, subjektivny pocit z jazdy v meste bol, ze ked som siel 60 tak to bola brutalna rychlost lebo som uz nepocul pomaly nic...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod 626BB » Pia Júl 11, 2003 3:05 pm

Prohlizel jsem si Mazdu Morphicuse. Uz vim, cim se inspirovat pri nakupu. Ja jsem si ojetou mazdu koupil u prodejce mazdy. Nakupovat pres internet se mi nechtelo, ale jak vidim, ne vse co se pres internet prodava, bude kradeny nebo totalni vyjetina.
626BB
 

Poslaťod DrPavelek » Pia Júl 11, 2003 4:05 pm

A uz som tu zase :). K spotrebe: minuly pondelok rano - Fakty: BA - Praha - 'SRNovce'; 5 ludi; plny kufor; trasa 700km - z toho asi 450km dialnica stylom, 140-160 kopec nekopec (parkrat chvilu daco cez 200 - mam prirodzenu alergiu na TDI ... (vyrasky na pete pravej nohy:)); zvysok okresky (~130>) nuo - lutoval som slecnu co sedela v zadu v strede, tak som na to trocha slapal. Vysledok: Po dialnici daco kolo 10l, priemer aj s okreskami a dvoma 20min statiami na hraniciach 9.2l.
DrPavelek
 

Poslaťod Honza » Pia Júl 11, 2003 5:58 pm

mato..Hodnej kluk..ty jsi můj kámoš..taková spotřeba,to je ono..tak to má být..Se konečně necítím jako uchyl..:)))
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod DrPavelek » Pia Júl 11, 2003 6:51 pm

No ja som sa citil ako pri 'S/M' seanse vo vztahu k motoru :) teda tiez celkom uchylne :) - ono 5 ludi a plny kufor bolo poznat, no nechcel som tych ludi dlho trapit, takze sa na to dupalo aby to skor ubehlo...
DrPavelek
 

Poslaťod Honza » Sob Júl 12, 2003 2:34 pm

Tak jsem se díval na ty moje svíčky..no nevypadají nějak očouzeně,opáleně nebo jakkoli poškozeně..:)Takže je tam asi ještě nechám..Jsou to Bosh super a nějaké čísla..každopádně mají 4 jiskřiště nebo jak se tomu nadává..jako že tu prostřední elektrodu a kolem ní ještě 4..to jsem teda nikdy neviděl..taky do škodovky se nedávájí no..:)Každopádně asi byly drahý ne?:)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod dabel » Uto Júl 15, 2003 2:00 pm

Honza: no jo Bosch, to su zname sracky, fakt uz niekolkokrat totalne zradili (napr. Mercedes 280SE "cinan", tam vydrzali asi 200km, Fiat Croma 2.0i, tam tiez iba par tisic...). Skus tam dat kvalitne sviecky - napr. tie NGK by sa mali dat celkom dobre zohnat a za dobru cenu. Btw potesim Ta, uz som zase na 8 litroch ;)))
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Proxima1 » Pon Júl 21, 2003 2:13 pm

Tak som uz nazad z toho Chorvátska, bolo fajn - auto bolo uplne bez problemov, len ta cesta. Z Karlovaca 14 km smerom na Plitvičky trvalo v zápche cca 3/4 hodinu. Tam som to vzdal a otočil a isiel po vidieckych cestach - dlzkovo pribudlo asi 120 km, ale cesta pohodova, bez kolon a takmer bez aut a rychlost okolo 80 km/h - pohoda.
Domov som to potom pustil cez BIH na Banja Luku - cesta nadherná (odporucam), ale dost narocná - na druhú stranu v case (asi) najvacsich zápch na Plitvičkách cesty volne, oproti len sem tam nejaké auto, po celú cestu az na Slovensko.
Spotreba - cca 7.27 - 7.57/100 km (aj s tou zapchou a jazdami v kolonach, po kopcoch a v serpentínach pri zhruba dodrzovani predpisov o rýchlosti, pri ceste späť už to dodržiavanie predpisov nebolo az take presné).
K tomu zosliapnutiu plynu pri startovaní - mam v originál navode napisané, ze pri studenom motore bez šliapania, pri zohriatom motore mierne zosliapnut. Je tam aj tretia moznost, len zatial som si to neprelozil - návod je v nemcine.
Tak zatial asi tolko - Cafte.
Proxima1
Obrázok užívateľa
Proxima1
Pisateľ
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pia Jún 13, 2003 12:05 pm

Poslaťod George » Pon Júl 21, 2003 10:03 pm

Ahoj vsichni. Ja mam taky m626 GD (8ventil 66KW) z devadesatyho roku.Mam ji zatim pet nedel a uz 10 dni nejezdim.Po 2500 km (prvnich 14 dni) sem zjistil ze je vadne lozisko.Ale ejhle s nim je haji i čep, naboj a geometrie (předchozi majitel byl brutalni prase a zboril tona prave predni kolo) . Za naboj z vrakace sem dal 2500 a za lozisko taky 2500.Pak me vyhodily z technicky (rezave trubicky od brzd – 2100Kc a nefunkcní rucka cca 600kc).Za auto sem dal 45000 a uz v nem ma skorem 70 000.Az to ale spravim (asi tenhle ctvrtek ) a budu jezdit tak muzu byt pysny na svoje moc pekne auto (vzhled kazi akorate pravy predni blatnikv tmavsim odstinu – viz.predchozi majitel). Jinak co se spotreby tyce tak taky přidam: u me neni problem se dostat na 12,5l ale standartne jezdim oklo 8,5 l – 9,5 l (do 150km/h chvilkove). Moje maximalka s timhle autickem je 225 km/h.PS:Nemate doma nekdo nejake pekne nepotrebne mlhovky (dopredu)?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť