Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vymena servo oleje?

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Vymena servo oleje?

Poslaťod prokyprok » Pon Mar 15, 2004 10:39 am

MAm mazdu 626GD r.v 88 66Kw

Chi si vymenit servo olej, zda se mi, ze predchozi majitel jej asi dlouho nemenil a je znacne husty a trochu zapacha.

Nevite jaky je hydraulicky olej je potreba?

A jak nejlepe jej vymenit? U renaulta jsem odsrouboval spodni hadici do cerpadla a kroutil jsem volantem sem a tam dokud to nebylo suche. Ale tady nevim a navic bych nechtel neco znicit.
prokyprok
 

Poslaťod prokyprok » Pon Mar 15, 2004 10:49 am

Co si myslite o protektorech? Vyplati se nebo ne?
prokyprok
 

Poslaťod dabel » Pon Mar 15, 2004 12:19 pm

ad protektory: preboha nikdy!!! To radsej priplat nejaku tu stovku a kup najlacnejsie nove pneu. Nejake Savy Ti bohato stacia a kvalitou su niekde uplne inde oproti aj tym najlepsim protektorom.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Robert » Pon Mar 15, 2004 12:54 pm

porkyprok: no ja mam na protekrotry jiny nazor, myslim, ze v soucasne dobe kdy je technologie uz hodne vyspela jsou protektory na 90% kvality novych pneu. Je otazkou jaky mas styl jizdy, pokud jsi nejaky silenec kterej reze zatacky 100 km/h. apod. tak potom bych sel asi do novych, ale na normalni zpusob jizdy protekroy muzes vpohode zakoupit. Ja osobne to resim na zimu pouze protektory a na leto mam letni nove. Jinak jsem mel jiz spoustu aut a jezdil jsem jen na protektorech a nidky jsem s tim nemel problem! Je to taky otazka financi, kdo ma, nepremysli a koupi nove, kdo nema tolik, tak uz zacne pocitat, ale jak rikam, v dnesni dobe jsou uz protektory opravdu kvalitni. To je muj nazor...
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod prokyprok » Pon Mar 15, 2004 1:51 pm

Ano, docetl jsem se, ze v dnesni dobe jsou protektory na velmi dobre urovni. A za polovicni cenu nez nove.

Nebo gumy z druhe ruky, ale tem bych veril mnohem mene nez novym protektorum.
prokyprok
 

Poslaťod 626BB » Pon Mar 15, 2004 3:57 pm

Souhlasim z Dablem, protektory uz nikdy. Pochybuju, ze prisli na neco lepsiho, nez tam tu gumu nalepit (navarit) a do ni prorezat novy vzorek. Nejvetsi problem je s tim spojem stara-nova guma. Pokud te bavi kdyz vybruje volant nebo cele auto, tak si je kup.
626BB

------------------------------

626 GE 2.0i 16v, 1992, 258 000 km
Obrázok užívateľa
626BB
VIP 2006
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Štv Júl 31, 2003 9:56 am

Poslaťod Honza » Pon Mar 15, 2004 7:11 pm

Prokyprok...a z čeho si myslíš že se protektory dělají?Z ojetejch pneumatik..:)
Každýho věc,ale vzhledem k tomu,že pneu požadovanýho rozměru se dají sehnat kolem 1600 jedna nebo i levněji,popřípadě jsou teď různý akce 4 za cenu 3 bych se na protektory vyprdl..

[Edited by: Honza on 15-03-2004, 18:14]
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Pon Mar 15, 2004 9:04 pm

protektory: Můj názor je ten, že větší SHIT si na auto opravdu dát nemůžeš.
1.) jsou dělané z kostry starý a ojetý gumy. Většinou máš každou gumu na jiný kostře (příklad levá přední hankook,pravá přední barum ...)
2.)sou to lepený směsy na kostru - můžou se urvat
3.) jsou testovaný do malých rychlostí většinou 160 a dost
4.) (má osobní zkušenost - mám v létě Hankook se silikou a v zimě protektory) pokud nasadíš protektory a zatočíš volantem tak ti při jizdě tyhle gumy auto nesrovnaj a pořád ti bude uhybat někam na stranu
5.) sou dost hlučný
6.) auto s nima neuvěřitelně plave (opět moje zkušenost)

Já mám zimní protektory jen proto, že sem je koupil s autem a měli dobrej vzorek.Až je sjedu tak jdu do originál gum.Protektory už nechci.Ničí komfort a požitek z jízdy a pro vyší rychlosti a stabilitu vozidla jsou nepoužitelný.Například nová guma BARUM BRAVURIS 15" stojí 1600 jedna protektor stojí 1300-1400.Tak si vyber. Jinak lepší gumy stojí od 2500 nahoru.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Uto Mar 16, 2004 10:36 am

Robert: ked ide o peniaze, tak treba nakupovat tam, kde je lacno. V Cechach je najlacnejsi internetovy obchod http://www.e-pneu.cz, pokial viem, su naozaj seriozni a spolahlivi. Myslim, ze najlacnejsia pneu tam bude cenovo na urovni protektorov. Ak byvas pri nemeckej hranici, odporucam skocit na http://www.reifen.com a najst si ich najblizsi "kamenny" obchod. Ceny su vynikajuce a v kamennom obchode sa da este par EUR z ceny aj zjednat. Pneumatiky su bezpecnost a na tej proste par korun radsej priplatim ako neskor lutovat...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod prokyprok » Uto Mar 16, 2004 11:01 am

Dekuj za rady vim jak se vyrabi protektor, staci se kouknout na internet :o))))

Bouzel vetsina clanku je z roku 2000-2001 a to protektory staly za hov.... je mi jasne, ze kostra muze byt jakakoliv, ale jsou kontrolovany laserovou technologii a hmota ke nanseno od patky k patce jsou i protektory do 240, vcera jsem si sednul do kamosovi HONDY ten si dovezl protektory MARIX v index V coz je 240 a zady rozdil jsem nepozna, jedna stala 1800.

Ale to je jedno nova je nova to urcite..

Bouzel muj prvni dotaz se tykal vymeny servo oleje..... JAk a ktery:o)))

Diky chlapi

Zde je jeden odkaz
http://www.bencar.cz/navody58.htm
prokyprok
 

Poslaťod maztech » Uto Mar 16, 2004 3:13 pm

Ahoj.Servoolej sa nepodlieha opotrebeniu,len stárnutiu.Teda neexistuje interval výmeny.Ovšem,ak to vymeníš nič nepokazíš.Pri výmene dbaj na to aby servočerpadlo nezostal bez olejaVypusti starú nápln,nalej novú a až potom naštartuj motor.Točením volantu do krajných poloh pri našt.motore sa to odvzušnuje.Nakoniec dolej po full a máš to.Dáva sa tam TQ Dextron III od Castrolu alebo ekvivalent.R.
MazTech for MazdaKlub.sk
maztech
Mazda Technik
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť