Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Pripravovane nove forum - vytvorte ho spolu s nami

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Pripravovane nove forum - vytvorte ho spolu s nami

Poslaťod TomAnt » Sob Mar 13, 2004 8:17 pm

Caute vsetci, som sa konecne rozhodol, ze dost bolo TXT fajlov a cele forum planujem preklopit na SQL databazu. Forum je rozbehane, a po definitivnom otesteni bude terajsie forum uz len ako read only... V novom fore pribudne veeela veci, pouzil som system identicky so systemom na auto.cz Co vsak potrebujem od vas ako uzivatelov a prispievatelov je vasa psolupraca. Potrebujem zadefinovat jednotlive kategorie a fora, ktore by som na zaciatok nadefinoval. Kategorie som zatial navrhol Technika, akcie, Web, Tuning. V technike by mohli byt povedzme Problemy, Upravy (albo v tuningu) Rady atd... v Akciach jednotlive akcie casom atd... Taaakze kazdy vas prispevok do tvorby struktury noveho fora uvitam, nech je to hlavne podla vasich predstav. Mame na to relativne casu, pretoze engine mi chodi, budem pracovat na grafike tak cca 2 tyzden odhadom. Takze, cakam vase napady, navrhy a komentare. Dik. TomAnt za Mazda626.sk Web
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Sob Mar 13, 2004 8:22 pm

Este som chcel prezradit co ma k tomu viedlo :) Potreboval som tu nieco najst, a zistil som ze uz je do dost narocne pri takom pocte prispevkov... Takze nove forum bude obsahovat samozrejme vyhladavanie co vam vsetkym dufam pride vhod :) A este k tym kategoriam a foram, aby ste porozumeli novemu stylu. Doterajsie forum ma dve urovne. Prva je hlavna tema a druha jednotlive prispevky k nej... Cize toto je prispevok v hlavnej teme Pripravovane forum... V novom fore budu urovne styri, nad terajsou hlavnou temou bude uroven FORUM a nad nou uroven KATEGORIA. Snad som to podal jasne. KATEGORIU a FORUM bude moct definovat len admin fora, preto ich chcem vediet od vas dopredu (daju sa aj postupne doplnat), hlavne prispevky vo FORACH a reakcie na nich budu tak ako doteraz... Snad to cele Mazda Forum trosku sprehladni a pomoze nam spolocne vybudovat kvalitnu znalostnu databazu o nasich autach. Cafte...

[Edited by: TomAnt on 13-03-2004, 19:55]
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Petr » Ned Mar 14, 2004 12:30 pm

Já bych to nelámal silou, nastřelil bych nějaké kategorie dle dlouhodobých zkušeností s fórem a jedna s kategorií by mohla být "Správa fóra", kde by všichni mohli dávat návrhy na nové fóra a kategorie. No a když to bude mít hierarchickou strukturu na nejnižší úrovni, možnost objednat si příspěvky (a volit která fóra či kategorie) poštou (nebo alespoň upozornění) tak se na to již těším.
Read only bych nechal možná jen ze sentimentu, pokusil bych se staré fórum kategorizovat a naimportovat do SQL.
Mnoho zdaru, nepotřebuješ alfa (beta...) testera?
Petr
 

Poslaťod TomAnt » Ned Mar 14, 2004 1:30 pm

No, preklopenie dat do noveho fora vidim dost zle...
kto chce betatestovat tak http://forum.mazda626.sk ale pozor, kym to oficialne nespustim tak prispevky neberte ako realne, potom ich vsetky zmazem... Peter, ak by si vedel ako to tam naimportovat, kazdy napad je vitany...
Funkcie co chces by to malo mat, ved si to vyskusaj ci ti to pofici, ak nie, daj vediet :) ja som to este neskusal... V principe moc toho nie je co betatestovat, ide to ako gula :) snad len doladit tu grafiku a spravit nastrel ako vravis kategorii...

[Edited by: TomAnt on 14-03-2004, 12:32]
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Ned Mar 14, 2004 9:25 pm

A co tam dát něco jako ma ugeen na škodovkách - třeba "pokec o všem", můžem jen tak kecat nejen o mazdách :)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Petr » Ned Mar 14, 2004 9:35 pm

Vypadá to hezky, odpovědi sice nejsou stromově vázány na původní příspěvek, částečně se to dá nahradit citací. Ale to je (pouze subjektivně) drobná vada, která někomu může připadat jako výhoda.
Pokud uvažuješ tam dostat staré fórum, pošli mi výpis stávající testovací databáze a několik (či všechny) txt files. Zkusil bych si s tím pohrát. Navrhuji pro staré fórum vytvořit jednu kategorii, nechtělo by se mi to třídit.
Tímto se veřejně zavazuji, že pokud dostanu výše požadované věci použiji je jen a pouze k pokusu naimportovat staré fórum do nového.
Petr
 

Poslaťod Suky » Ned Mar 14, 2004 10:25 pm

Díval jsem se na www stránky autorů nového fóra, mají tam konvertory z několika jiných, to staré (současné) tam není?
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Pon Mar 15, 2004 9:15 am

Konvertor zo stareho enginu tam nie je, Peter, co vsetko to chces aby som ti poslal? TXT fajly chapem (tie ti poslem ked definitivne uzavrieme stare forum a spravime ho read only) ale co to potrebujes k tomu?
Samozrejme aj ja by som to tam dal len ako kategoriu "stare forum" triedit to nema cenu :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron