Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kabely od svicek !!!???

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Kabely od svicek !!!???

Poslaťod Robert » Pon Feb 09, 2004 6:47 pm

Taky mate nebo mel ci resite obcas problem s probijenim kabelu od svicek? Ja mam Mazdu 626 GE 1.8 necelych 5 mesicu a uz jsem musel resit dva kable, kdy mi zacali probijet, tak jsem je zaizoloval a zase to bude na chvilku ok. Chci se prave poradit jestli se opravdu vyplati koupit nove orig. Mazda kabely ke svickam, ktere se ale prodavaji pouze v sade, tedy 4 kusy. Zajimalo by me, zda kabely odchazeji tak casto nebo jsem mel proste smulu, ze jsou uz kabely uz tak stare. Kolik lze nebo klik davaji zaruku garanci pri koupi orig. sady primo v Mazde? Neni to nic levnyho kolem 3tis. !!! za posr**y 4 kabely, des. Jeste premyslim, jestli nema na kabely nejaky vliv, treba i typ svicek, ale to je asi blbost. Jezdim na LPG, tak jestli to ma nejakou souvislost, ale to asi taky ne, ze? :-) Zajimaji me vase zkusenosti, nazory, rady, typy... proste receptar prima napadu na Mazdu 626 GE :-)
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Robert » Pon Feb 09, 2004 6:50 pm

Jeste dodam, ze kabely od svicek, ktere mam v aute jsou orig. Mazda, protoze z textu prispevku mozna vypada, ze tam mam nejake jine nez original.
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Bootleg » Str Feb 11, 2004 1:17 pm

Ja som tiez musel kupit kable na svoju GE, to bolo asi ked mala 150000 km, teraz ma 247000 a kable su OK. LPG - kamarat ma auto na LPG a nieco minule spominal, ze si z Ciech zozenie sviecky urcene pre LPG, ze su ine, ako na benzin. Neviem, co je na tom pravdy, ale asi to tak bude.. :) Podla mna sa kupa orig. kablov oplati, no mozno lacnejsie sa daju zohnat nejake nahrady, ktore mozu byt aj lepsie. Nie je vsetko dobre, co ma napis Mazda. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod George » Str Feb 11, 2004 9:27 pm

co se týče svíček, jaký sou na mazdu ty nej?
Teď nemyslím origo NGK ( a denso iridium nemůžu na svuj modelsehnat - zatím sem je našel jen na 16V a 12V)
Teď sem narazil na nějaký čtyřbodový BRISK asi za 190kč/KS. Co myslíte? Ty origo NGK stojí v Mazdě 93Kč tak si myslím že ty BRISKy by mohli být dobrý (řekl že výměna po 80 000). Fakt nevím. Coy vy na to?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Robert » Str Feb 11, 2004 10:58 pm

Jaky svicky jsou nejlepsi to nevim, ani bych si to netroufal posuzovat, ale na LPG opravdu pouzivam specialni svicky (takze Steve je to tak :-), ktere na LPG lip chodi a na benzin zaroven take.
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod dabel » Pia Feb 13, 2004 10:05 am

George: uz som to tu niekolkokrat pisal: V ZIADNOM PRIPADE ziadne smejdy v style "Brisk" alebo nedajsatan "Bosch" (od tych ruky prec!!!!). Do Japonca (akehokolvek) JEDINE NGK alebo Denso. V mojej GD (vsak je stale v rodine) su normalne "obycajne" NGK kupene zhruba za to kilo. Vsetko OK. Do GFka mi davaju platinove NGK, ktore sa menia po 90000km (spolu s rozvodakom ;)) a jazdi jak cert. Myslim, ze vzhladom na vek, pocet kilometrov a vykon Tvojej Mazdy budu najvhodnejsie tie obycajne po necelom kile ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod 626BB » Pia Feb 13, 2004 1:10 pm

Ke kabelum: U mojeho GE se maji menit kazdych 100 tis. Izolace opravdu pak zacina probijet. Jakmile zacne jeden, celkem dlouho na sebe nenechaji cekat dalsi.
Urcite jdou koupit i jednotlive, sam jsem tak koupil jeden original, original zabaleny u mazdy v nemecku. Stal 1000 kc, posleze se podelal druhy, tak jsem vzal celou sadu za 3 tis a ten jeden mam jako zalohu...

Jinak pouze pro info, manik od ABA mi nabizel sadu do Octavie za 4 tis a kamarad mel ten samy problem u BMW 318is rv. 90, staly 9 tis.
626BB

------------------------------

626 GE 2.0i 16v, 1992, 258 000 km
Obrázok užívateľa
626BB
VIP 2006
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Štv Júl 31, 2003 9:56 am

Poslaťod TomAnt » Pia Feb 13, 2004 3:20 pm

S tymi cenami je to uz tak... Kamarat kupoval do koktavky original gumene na zimu, sada 1700,- Sk. Moje original do Mazdy, priamo z Mazdy stali nejakych 750,- Sk. Kua tak kto tu ma drahsie diely? :) :) :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Pia Feb 13, 2004 9:13 pm

To dabel: O BOSH svíčkách už sem slyšel. Jeden týpek z vrakárny mi říkal že tam měli případ nový 626 (1999 ci tak nejak) ve který byli BOSH svíčky.Pry na nich jezdil chvilku a oddělali mu nějakej vehemnt za 18 000. Takový svíčky se pak vyplatí. Já mám těď na svíčkách asi 4 000 km a mám CHAMPION za asi 120/ks.
Denso iridium se blbě schání. Maj na http://www.autodoplnky.cz ale ne na muj model. Ty NGK mi přijdou dost levný (93/ks) a to je podezřelý (zvlášť u japonce).
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Robert » Sob Feb 14, 2004 12:47 am

Tak jsem byl dnes zjistovat ceny kolik stoji sada kabelu od svicek a original Mazda 2.600,- Kc, neoriginal 1.980,- Kc. Jsou to ceny v Brne. Technik v mazde mi rikal, ze bych na tom mel nalitat tech 100tis. km, ale zaruku mi zadnou dat nemuzou, pry na to ma vliv jeste dalsi veci jako napr. svicky, rozdelovac, ... nevim jestli se to da brat za hodnotnou informaci, ale stejne kdyz to koupim u Mazdy nebo neznack. prodejce, tak zaruka je porad stejna 1 rok a hotovo, pak uz mam pry smulu. Co myslite, mam jit to tech originalu za 2600 nebo neorig. 1980 ?? Jeste ke svickam NGK: neni prece pravda, ze vsechno levne je zle.
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod George » Ned Feb 15, 2004 1:09 am

Většinou je ale vše levné podezřelé :).
Chci prostě do svojí mazdy špičku aniž bych musel schánět drahé DENSO IRIDIUM kterých je na trhu málo.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Pon Feb 16, 2004 12:13 am

Osobne si myslim, ze ten cenovy rozdiel je taky "maly" (rozumej, pri cene auta zanedbatelny) ze by som nevahal a kupil samozrejme originaly.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pon Feb 16, 2004 1:22 pm

George: ako som uz pisal vyssie, Denso Iridium alebo platinove do Tvojho auta su hlupost. Mozno by mali vyznam u nejakej vonavej 140k 2.0i-16V s 50000km, inak to nic nepomoze. NGK su "lacne" aj preto, lebo maju tovarne o.i. vo Francuzsku, preto na ne nie je clo. Podstatne je, ze je to japonska technologia. Chod urcite do nich, chybu s nimi nespravis.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť