Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ventilátor kúrenia nejde

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Ventilátor kúrenia nejde

Poslaťod Miro » Ned Feb 01, 2004 4:23 pm

George, Ty si mal takýto problém a dal si tam nakoniec extra vodič.Mal som taký problém na dvoch GD-čkách.Boli to odhrdzavené kontakty na relatku, ktore sedí ,keď sa postavíš proti otvorenej kapote,na zadnej strane chladiča,hore vľavo.Vedú k nemu kontakty zospodu a pri bežnom pohľade to vyzerá ok.
Miro
 

Poslaťod George » Štv Feb 05, 2004 12:53 am

Na já vyzkoušel snad úplně všechno. Měl se rozebranou i celou palubovku a všechno sem proměřoval. Komplet všude bylo 12V, jak na spínači tak na pojistkách i u větráku.Větrák se stejně netočil. Z toho sem usoudil že se jedná o blbou kostru a ukostřil sem ho asi na pěti různých místech postupně. Stejně nefungoval.Nakonec sem se naštval, dal sem to vše dohromady (měl sem rozebranej i ten větrák včetně uhlíků a těch kravin vevnitř) a připojil sem to přes původní pojistku a spínač on/off přímo na póly baterie.Bohužel sem tím přišel o možnost regulace intenzity větrání ale na druhou stranu mi to konečně zase topí! Ať sem se radil s kýmkoliv tak s toho netušil. Ani já ne (a to sem elektronik :) ) Regulaci intenzity časem zřejmě vyřeším nějakým regulátorem napětí cca 5-12V na potenciometr kterej usadím k tomu spínači a bude to OK. Jinak jak už sem tu někde psal, člověk by netušil jak je všechno pod tou palubovkou ostrý. Tý krve co sem tam nechal :)
Ale i tak thanks!!
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Štv Feb 05, 2004 6:04 pm

Předpokládám že to napětí jsi měřil i při zátěži?Jak mi blby ty světla,tak jsem při vyndání pojistky na straně od vypínače napětí měl,když jsem k tomu něco zkušebně připojil,nebo dal pojistku zpět,tak napětí zmizelo..Takže to bylo velkým přechodovým odporem na kontaktech v přepínači..tak sem ho rozebral,kontakty ošmirgloval a stříkl wdčkem..a hotovo :)Jo jo,není problém závadu odstranit,je problém ji najít..:)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Sob Feb 07, 2004 6:36 pm

To Honza: To je přesně ono. Měl sem vyndaný kabely co vedou k větráku. Na ně jsem napojil multimetr a koukal na display.Pokud tam žádná zátěž nebyla (byli jen holý kabely a měřák) tak to vykazovalo napětí 12V.Stačilo však k tomu připojit jakoukoliv zátěž (žárovka,) tak napětí okamžitě zmizelo. Bez zátěže to šlo a sní ne.
Z tvýho příspěvku teda usuzuju že když očistím kontakty u pojistky,spínače a větráku, tak by to mělo šlapat?.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Sob Feb 07, 2004 8:26 pm

No,spíš bych to viděl na kontakty rovnou v přepínači..tzn by ho bylo třeba rozdělat..Ale tak není problém přepínač imitovat kusem drátu a zjistit jestli je chyba opravdu v něm..Každopádně pokud tam to napětí je a jenom mizí při zítěži tak to znamená,že to přerušený nikde není a je naděje..:)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Str Feb 11, 2004 1:06 am

imitovat sem to zkoušel.Přerušil sem ho úplně a natvrdo spojil drátem.Anic. Uz to rozebírat nebudu.Buhví kde to je. Ventilace funguje (sice jen na nejvyšší rychlost) a to mi zatím stačí. Regulaci dořeším později nějak jinak.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť