Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

chci poradit o koupi mazdě626

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

chci poradit o koupi mazdě626

Poslaťod 626BB » Pon Jan 19, 2004 8:27 am

Chtěl bych koupit mazdu 626comprex.Mohly byste mě dát nějaky rady,abych nekoupil nějakej vrak.Moc vám předem děkuji.Hezký den všem příznivcum mazdy.
626BB
 

Poslaťod Bootleg » Pon Jan 19, 2004 3:24 pm

Aky model? GD, GE, GF? GE by som doporucil modely od 95 vyssie, aj ked sam som majitelom starsieho, ale novsie maju aj dva airbagy a viac vybavy. 1,8 je super, s dvojlitrom skoro ziadny rozdiel a spotreba s lahkou nohou moze byt 5,8 litra/100 km! Ak je v dobrom stave, tak je to potom vyhodna kupa, pretoze je to spolahlive auto. Najma vsak pozor na A-stlpiky (casto skryta korozia pod tesnenim okna). A takisto pozor na prevodovku - ak je vymlatena a nejde hladko, take auto by som nekupoval. Budu s tym len problemy.. O GD a GF neviem povedat nic, takze dufam, ze TomAnt a Dabel sa pripoja so sovjimi skusenostami.. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod George » Pon Jan 19, 2004 9:28 pm

GD je dobrý a spolehlivý auto.Bohužel už má ale svoje nejlepší léta za sebou.Sám jedno doma mám.Kup něco novějšího.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Uto Jan 20, 2004 12:22 pm

Ak trvas na komprexe, tak ten je jedine v GE. Neviem, podla mna sa s modernymi priamovstrekovymi dieselami nemoze porovnavat, predsa len ma uz par rokov. Ak naozaj najazdis vela, GF s TDID by mohlo byt dobrou volbou. Ked si predtym jazdil s VW-TDI, prekvapi Ta, ako dobre ide do otacok a nevadne: po prekonani turbodiery okolo 1800rpm taha az do cerveneho pola. Kamarat ju kupil nedavno (akorat sa nevieme dohodnut na fototermine pre vstup do klubu) s udajne 39000km (ukazalo sa, ze ma podstatne viac, okolo 100tkm, ale to je vedlajsie), kombik rocnik 99, 100 konikov. Asfalt to netrha, ale zvezenie je to solidne (po facelifte pridali VTG, takze mala 110k). Ten kamarat si ju nevie vynachvalit, kazdy tyzden otoci BA-Praha a naspat, k tomu cez vikendy lyzovacky a nie je najmensi problem. Inak moja Mazdulka GF ma momentalne natocene 123000km, cize uz 70000km sme spolu nabrazdili (pred Vianocami 2500km za dva dni - Francuzsko na otocku ;). Problemy veskere zadne: spinava skrtiaca klapka (prejavovalo sa to tym, ze isiel tazko stlacit po studenej noci plynovy pedal - len prve slapnutie, potom vsetko OK) a teraz cez Vianoce prasknute sklo na spatnom zrkadle (po zapnuti vyhrievania). Inak jazdi, jazdi, jazdi, jazdi a jazdi ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Miro » Ned Feb 01, 2004 4:02 pm

Na Comprex si daj pozor.často odchádza hlava asi po 120 000km, ale aj skôr.Na vrakovisku Mázd je to najhľadanejší diel.Montoval sa už 1991 do GD kombi.Comprex diesle bohužiaľ patria medzi tie, kde treba byť opatrný.Benziňáky sú OK.
Miro
 

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť