Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Dotaz

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Dotaz

Poslaťod Proky » Pon Jan 12, 2004 9:59 am

Mam mazdu 626 Gd r.v.88 66Kw.

Nechal jsem na zimu vymenit olej 15w-40, ale kdyz zacalo mrznout tak po nastartovani (po mrazive noci) mi trva tak 1-2 sekundy nez zhasne kontrolka mazani, pokud nastartuji hned po prvnim nastartovani tak je vse ok, asi nez se natahne olej a udela dostatecny tlak. V lete se to stavalo jen za chůladneho rana,ale jen nepatrny mzik.

Stava se to nekomu take? Cim je olej starsi tim se to stava mene.
Proky
 

Poslaťod Proky » Pon Jan 12, 2004 11:05 am

Jeste jsem zapomel v servisu olej prelili kus nas max mnozstvi, ale to snad u benzinu tak nevadi. U naftaka asi jo tam by byly jiny tlaky.
Proky
 

Poslaťod Koudy » Pon Jan 12, 2004 9:15 pm

Buď v klidu. Já mám asi 1500km před výměnou a dělá mi to taky a co vím, tak to nedělají jenom mazdy. Akorát jsem si nechal poradit, abych tu kontrolku nechal zhasnout, než budu dráždit pedál plynu. :)
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod Bootleg » Uto Jan 13, 2004 12:00 am

No neviem, podla mna to nie je nepovsimnutia hodna zalezitost. Mne to urobilo raz, ked som siel do zakruty, naklonilo sa mi auto a vtedy mi asi na dve sekundy preblikla kontrolka mazania. Potom zhasla. Zastavil som, vypol motor, pockal kym stecie olej a potom som chcel odmerat hladinu, no ryska bola vzdy sucha. Ked som na druhy den prisiel do servisu, vypustili mi olej a bolo ho asi len 2,2 litra! Vtedy mi motor dost papkal olej (1 liter/600 km). Kvalitka, chybne boli vsetky semeringy na ventiloch.. :) Ale dal by som si na vasom mieste skontroloval olejove cerpadlo..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Proky » Uto Jan 13, 2004 9:55 am

Oleje mam az az, do zakruty mi to delala sluzebni felice a tam bylo opravdu malo oleje.
Proteka mi olej asi kolem simerinku na vackove hrideli, jelokiz se mi to objevuje presne ve spoji dvou krytu na rozvodak. Tak presen nevim zda je to simerink na hrideli, nebo u nakeho z rozvodovych kol.
Nemate take nekdo tento poblem?
Proky
 

Poslaťod Robert » Štv Jan 15, 2004 1:21 pm

Ja si taky myslim, ze to neni nepovsimnutelna zalezitost a souhlasim se Stevem. Urcite bych to nechal zkontrolovat v odbornym servisu, zda je vse ok. Jak se rika, kdo maze ten jede! Tak na to pozor, na sucho to nejde a navic je to drahy :-)
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Koudy » Štv Jan 15, 2004 5:10 pm

Kdyby se to stávalo v zatáčkách, tak bych s vámi souhlasil, ale při startování? Už sem měl tu čest projet se více auty od různých výrobců, takže sem to už párkrát zažil. Zústane svítit tak dlouho, dokud nenatáhne olej, přesně jak říká Proky. O nic jiněho tu nejde a škoda peněz za servis.
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod George » Štv Jan 15, 2004 8:20 pm

Mě to dělá taky.Nastartuju, olej se rozsvítí asi tak na půl sekundy a ž sekundu a zhasne.Je to normální. Nedělá to jen mje auto a jen mazda.Podle mího názoru je to jen proto že je všechno studený a než se vše uvede do pořádnýho provozu.Pak už kontrolka nikdy neblikne a když je motor třeba po dvou hodinách ještě trochu teplej tak taky ne.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Proky » Pia Jan 16, 2004 8:15 am

Ano, stava se to puze v zimnim pocasi a pri prvnim natoceni 1-3 sekundy odhadem. pri dalsim opetovnem nastartovani se zhasina jiz pri toceni starteru motorem. V lete je vse ok, pokud je olej tak po 5000 tak se to nestava.
Proky
 

Poslaťod 626BB » Pia Jan 16, 2004 10:19 am

No ja bych to taky nijak neresil, pokud to udela 1-2 sec po studenem startu. Tak by to opravdu mohlo byt jen pocatecnim nedostatecnym natlakovanim oleje.
Pokud to nedela na volnobeh, tak to musi byt OK.
626BB

------------------------------

626 GE 2.0i 16v, 1992, 258 000 km
Obrázok užívateľa
626BB
VIP 2006
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Štv Júl 31, 2003 9:56 am

Poslaťod Proky » Pia Jan 16, 2004 1:17 pm

Ne volnobeh to nedela, nikdy to ani neprobliklo. Stava se ze nastrtuji po tech par sekundach to zhasne. Kdyz to hned chcipnu a otocim klickem na 1 nerosviti se ani kontrolka mazani, kdyz chvili cekam tak se rozsviti, asi jak vsechen olej odtekl z prutokoveho cidla.
Proky
 

Poslaťod George » Pia Jan 16, 2004 8:30 pm

Jak říkám.Mě to dělá taky (a nejen mě) a vše je ok.Je to studeným startem.Taky co byste chtěli - je to studený a všechen olej je steklej ve vaně.No a než se pořádně rozstříkne všude kde má tak to cvhíli trvá.Každopádně to není závada!
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť