Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Tlacitko CRUISE MAIN

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Tlacitko CRUISE MAIN

Poslaťod Vlasta » Pia Dec 26, 2003 12:32 pm

Prosim vas, vpravo od volantu, pod tlacitkem varovných svetel, je tlacitko Cruise Main. Pri zmacknuti na nem sviti oranzova dioda. Je to tempomat? A jak funguje? Nebo neco uplne jineho? Mockrat dekuju!!!
Vlasta
 

Poslaťod George » Pia Dec 26, 2003 7:44 pm

Já mám na tomhle místě mlhovku. Ale já mám model s tzv. sociální výbavou :)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Sob Dec 27, 2003 12:28 am

Ano, je to tempomat. Je to GE? Ak ano, aj na volante by mali byt este dve tlacitka.. Neviem presne, ako to funguje, ale mam tie tlacitka v krabici ako nahradne diely. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod peca » Sob Dec 27, 2003 2:45 am

Ano, je to tempomat a funguje takto: Zapnete vypínač CRUISE MAIN, zrychlíte na požadovanou rychlost a stisknete na okamžik (cca 2 sekundy) tlačítko SET/COAST na volantu. V pravé části palubní desky se rozsvítí kontrolka CRUISE. Pak můžete pustit plyn. Pokud chcete zrychlit nebo zpomalit stiskněte ACCEL nebo SET na volantu. Systém se vypne tlačítkem CRUISE MAIN, použitím brzdy nebo spojky a při vypnutí zapalování. Pokud jste byli nuceni použít brzdu a chcete se vrátit na původně nastavenou rychlost, stačí stisknout ACCEL a systém se opět aktivuje a zrychlí. Funguje od 40 km/hod. Možná to vypadá složitě, ale ve skutečnosti je ovládání velice intuitivní a když to dopravní situace dovolí, tak ho rád používám.
peca
Opytovateľ
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Ned Aug 10, 2003 11:11 pm

Poslaťod TomAnt » Ned Dec 28, 2003 11:56 pm

Je to presne tak ako napisal Peca, akurat ze mne na GDcku nic v palubovke nesvieti... Ale to ani netreba, lebo clovek tak nejak citi, ze mu to auto taha samo :) :) :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Vlasta » Sob Jan 03, 2004 1:53 am

Všem moc děkuju za rady, ale nejspis budu mit stejne jako George sociální výbavu, protože na volantu je jen a jedině klakson, a protože naopak zase nemám tlačítko na zadní mlhovku, asi to udělám stejně jako George a dám ho pod Cruise Main...Ale děkuju.
Vlasta
 

Poslaťod Bootleg » Pon Jan 05, 2004 5:02 pm

A nemas nahodou vymeneny volant, ktory uz nema tie tlacitka? Co ked mas tempomat, len je nepojazdny?
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Pon Jan 05, 2004 5:38 pm

Já chci taky tempomat..:)Co je k tomu všechno potřeba?Nestačí jenom někde něco rozpojit a připojit k tomu něco jinýho?Jako stavebnice?:)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Uto Jan 06, 2004 2:28 pm

Co ja viem, tak potrebujes nejaku riad. jednotku do motoroveho priestoru, talcitka do interieru na pristrojovu dosku, potom vypinace tempomatu na brzdovy a spojkovy pedal a neviem, co vsetko este... Ale ja si tiez chcem dat tempomat na moju 1.8, len neviem, ci sa bude hodit z V6 2.5.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod George » Str Jan 07, 2004 8:39 pm

to Honza: možná by to chtělo jiný auto :) :) :) :)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Str Jan 07, 2004 11:57 pm

Cha!Jedině Mazdu RX8..:)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť