Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jak vam to topi?

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Jak vam to topi?

Poslaťod Robert » Štv Dec 11, 2003 10:20 pm

Zajimalo by me, jestli vam vase "Mazdicka" dobre topi, zvlaste ted, kdyz uz zacina pekne prituhovat? Ja mam 626 GE 1.8 a jezdim teda pouze kratke vzdalenosti, nejvice asi z a do prace a topeni moc chvalit teda nemuzu, protoze se ohraje az v praci :-), ktera je asi 15 km, ale zase jezdim pres cely mesto, takze doba pro zahrati a vytopeni je podle me dostacujici!? Pred Mazdou jsem mel Favorita a ten topil jak slak, nez jsem stacil oskrabat rano zamrznute skla, tak uz bylo citit, ze fouka vlazny vzduch a po chvilce jizdy bylo super teplicko, ale v Mazde mrznu az do prace, kde je teda nastesti teplo :-) Taky vam tak spatne topi nebo myslite, ze mam neco v neporadku? Uvitam jakekoli prispevky, rady, tipy na tema "Jak vam to topi?"
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Honza » Pia Dec 12, 2003 12:07 am

Teď jak začíná zima mi to topí tak po pěti minutách..Samozřejmě to teprve začíná topit..Ale tak do deseti minut to jede naplno a pak je ten vzduch tak horkej že to celkem pálí..a to bezesrandy :)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod 626BB » Pia Dec 12, 2003 11:33 am

Roberte,
Mam presne ten isty typ, ako ty GE 1.8 a stejny problem s topenim, do prace cca 10km po dialnici + 5 cez mesto. Zacina to topit tesne pred parkovanim, ale nejako extra ma to nevytaca. Myslim,ze je to zavisle aj od sposobu jazdy. Ak jazdis ako ja na 2-2,5 tis. ot., neni sa comu divit. Pokial to budes vytacat na 5 bude ti teplejsie skor, samozrejme za viac penazi, ktore by som radsej investoval do teplelsej bundy :-)
626BB
 

Poslaťod dabel » Pia Dec 12, 2003 12:06 pm

No tak neviem pani, ale vyborne kurenie bola jedna z prvych veci, ktore som si na mojej prvej Mazde vsimol (predtym Opel). Moje GD aj GF (aj co si spominam kratku skusenost s GE - vsetky tri 2.0i) kuria po cca. 2km jazdy - mozno mate zapraskane hadice veduce vzduch od motora do kabiny, to som pocul, ze spravi hodne vela....
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod 626BB » Pia Dec 12, 2003 1:09 pm

Moje GE z roku 92 topi jak slak, do prace to mam 8 km mimo mesto (8 minut jizdy) a z hruba v pulce to zacina hrat. Podle toho jak byla promrznuta.
Obecne: Jakmile se rucicka teplomeru motoru pohne (byt na okraj stupnice), tak to zacina hrat.
626BB

------------------------------

626 GE 2.0i 16v, 1992, 258 000 km
Obrázok užívateľa
626BB
VIP 2006
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Štv Júl 31, 2003 9:56 am

Poslaťod Bootleg » Pia Dec 12, 2003 3:24 pm

1. Nerobil by som taku vec, ze by som nastartoval chladny motor a nechal ho ohrievat na mieste, kym oskrabem okna. Poskodi sa viac, ako ked sa s nim pohnete po par sekundach na jadzu.

2. Ja robim jednu vec. Nastavim teplotu na uplne studenu, vypnem ventilator, prejdem asi 1,2 km, rucicka zacne stupat a potom dam teplotu naplno, zapnem ventilator na 3 a za par sekund mam teplucko. :-)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod George » Sob Dec 13, 2003 3:02 am

Co se mně týče já mám "problém" spíš opačný.Nemůžu mít topení naplno protožebych se v tom autě asi upekl. Musím říct že moje mazda topí hodně dobře a to už po chvilce jízdy (tak 5KM).
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Proxima1 » Pon Dec 15, 2003 4:43 pm

Mam M626 2,0i GT hatchback z roku 1987. Kurenie je podla mna velmi dobre - po nastartovani dam vnutorny obeh vzduchu a po niekolko sto metroch (v podstate po vybehnutí jednoho stupania a zbehnuti z kopca na hlavnu cestu) uz zacina fukat letný vzduch - pre znalcov pomerov v Bratislave - po zbehnuti z Dlhych Dielov uz na Riviere mam teplo v aute.
Proxima1
Obrázok užívateľa
Proxima1
Pisateľ
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pia Jún 13, 2003 12:05 pm

Poslaťod Robert » Uto Dec 16, 2003 9:52 pm

Jak vidim, tak prevazuji nazory kdy to kazdemu topi velice dobre a podle odborniku ze serveru mhm-mazda.cz tvrdi, ze by to mohl byt zaneseny radiator topeni, nebo vadna vodni pumpa, tak nevim. Ale asi ten zaneseny radiator, protoze vondi pomupa je tam uplne nova original japonci. Nevite nekdo jak nebo co obnasi vycisteni radiatoru - nevim co je tam zanesene?
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Robert » Pon Dec 22, 2003 6:33 pm

...takze chlapi, duvod proc mi to netopilo je na svete! Nemel jsem vubec termostat mezi topenim a motorem, tim padem motor se nidky nezahral na potrebnou teplotu a tim padem to nemohlo ani topit! A jeste k tomu ted v zime, kdy byl motor rad, ze se aspon nejak zahral sam. Clovek se poradi divy co vse je mozny...
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť