Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

poradte zaciatocnikovy

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

poradte zaciatocnikovy

Poslaťod 626BB » Pon Dec 08, 2003 2:21 pm

dobry den ako prve sa chcem ospravedlnit viem ze toto je forum o Mazdach a nebudem prekvapeny ked moj prispevok vymazete, ale za pokus nic nedam a neviem kam inde sa obratit a kto by mi poradil tak to skusim v tomto fore snad budem mat stastie. Takze zrovna som si pre par tyzdnami spravil vodicak a v podstate vsetky veci som uz ako tak pochopil aspon teoreticky, ale jedna mi neda spavat a to paragraf 12 :

"Za vozidlom hromadnej dopravy osôb, ktoré zastavilo v obci na zastávke bez nástupného ostrovčeka alebo bez nástupišťa na zvýšenom električkovom páse, vodič iného vozidla je povinný zastaviť vozidlo. Ak je na zastávke viac vozidiel, vodič je povinný zastaviť vozidlo za druhým z nich. Vodič smie pokračovať v jazde až vtedy, ak neohrozí cestujúcich, ktorí nastupujú alebo vystupujú. To neplatí, ak autobus, prípadne trolejbus zastaví pri okraji vozovky"

ja si to mozem citat stale dookola a stale to nepochopim o co tu vlastne ide. Najde sa tu dobra dusa ktora by mi to vysvetlila ? Vopred dik

[Edited by: Tomas on 08-12-2003, 13:22]
626BB
 

Poslaťod TomAnt » Uto Dec 09, 2003 9:17 am

Caf, je to velmi easy, aj ked je to na draka napisane. O co ide. Predstav si situaciu, ze ides po ceste (idealny a konkretny priklad BA - Radlinskeho ulica) normalna dvojprudovka a medzi tymi dvoma prudami je este elektrickova trat. Zastavka vsak nie je na ostrovceku pri elektrickovej trati ako byva dobrym zvykom, ale na pravom kraji tvojej cesty, t.j. ako pre autobusy. Je vsak urcena pre tu elektricku, ktora je po tvojej lavej ruke a teda chodci, ktori budu do nej nastupovat budu de facto prechadzat cez tvoj jazdny pruh. Preto musis zastavit za elektrickou, pripadne az za jej druhym voznom. Snad som to vysvetlil zrozumitelne :) :) fuf...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod 626BB » Uto Dec 09, 2003 12:24 pm

Ahaa tak to je mi potom jasne ale s toho co je napisane v tom paragrafe by ma snad nikdy nenapadlo ze to tak jak si pisal. Dik za vysvetlenie TomAnt som tvojim dlznikom :)

[Edited by: Tomas on 09-12-2003, 11:28]
626BB
 

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť