Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Světla

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

Světla

Poslaťod Honza » Ned Nov 30, 2003 5:38 pm

Zachraňte mě..Z ničeho nic mi přestaly fungovat zadní světla,osvětlení spz,parkovací světla,podsvětlení přístrojovky a nepípá to když mám rozsvícený potkávací světla a vytaženej klíček..Logicky to bude jednou věcí,ale nevím čím..na pojistkách k zadním světlům napětí je..ale světla nesvítí,což nechápu..Z toho schéma zapojení taky moc moudrej nejsem,navíc nevím kde jsou v autě rozmístěný ty konektory a ty bazmeky z toho schématu..Nějaký krabičky jsem teda nahmatal pod přístrojovkou,trošku jsem s tím zahejbal a přestaly svítit i zadní mlhovky..Jinak všechno funguje a pojistkama to není,protože jak řikám napětí na ně jde a jsou v pořádku..Ach jo..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Ned Nov 30, 2003 7:38 pm

Mě zase nefouká ventilace.Prostě se netočí vetrák ale auto normálně topí. Tak dlouho sem se v tom hrabal až sem to dal do servisu.Zítra pro něj jedu tak uvidím :-)
Co se světel týče tak sem měl podobnej problém.Nesvítilo mi levý přední ani zadní na parkovací.Pak sem zjistil že je ve předu prasklá žárovka a kvuli ní to nesvítilo ani v zadu i když tam byli žárovky v pohodě.Po výměně přední žárovky to fungovalo.
Jinak to že je u pojistky napětí neznamená že zní musí i odcházet.Možná je v pojistkový skříňce upadlej kabel.No a jestli z ní napětí odchází a do světel nepřijde tak bych to spíš hledal v přehořelým kabelu mezi pojistkou a spotřebičem.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Ned Dec 07, 2003 6:27 pm

Tak světla už svítí..bylo to vypínačem..velkej přechodovej odpor..Po vydělání pojistek jsem na výstupu z vypínače napětí naměřil,po pokusným připojení žárovičky napětí zmizelo..No rozmontoval jsem celej ten přepínač..volant jsem musel taky sundat..Bohužel,zase přestaly blikat blinkry..Ani nezacvaká to relátko při zapnutí klíčku..Ach jo,ale to nějak vyřeším..snad..Teď to nevzdám,když už jsem postoupil tak daleko :)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Honza » Ned Dec 14, 2003 8:06 pm

Tak,už funguje všechno..i blinkry blikají jak mají..:))Oprava byla jednoduchá..natáhl jsem takzvaný "rychlý drát" od pojistky na blinkry k přepínači a jeto..:)Co já vim jak je to tam popropojovaný nebo kde co upadlo..:):)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Ned Dec 14, 2003 10:01 pm

Já sem tu ventilaci vyřešil podobně.Prostě sem nezjistil kde je co upadlý tak sem větrák napojil přes spínač ON/OFF na samostatných 12V a už to fouká.Sice jen na nejvyšší rychlost ale zatím to stačí. V blízkej době si ještě udělám regulátor na 5-12V a tím si budu regulovat rychlost toho větráku (bude to i větší komfort oproti těm předem nastavených čtyřem rychlostem :) )
Jinak sem měřil napětí na pojistce,spínači i větráku a všude bylo 12V. Z toho sem usoudil že to bylo asi blbě ukostřený ale po těch drátech se mi fakt jít nechtělo. Stačilo mi že sem kvůli spínači rozebral půl palubovky (mimochodem maj to pod ní kluci japonský všechno docela ostrý - tak se nepořezal a nepoškrabal ani ve škodovce -- taky sem pěkně nadával :) )
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron