Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Chiptuning Mazda 6 MZR-CD 100kW

Tuning technických častí vozidla, motor, podvozok atď...

Moderátor: George

Chiptuning Mazda 6 MZR-CD 100kW

Poslaťod Snich » Pon Aug 28, 2006 11:16 pm

Zdravíčko - máte někdo zkušenosti s chiptuningem tohoto vozu (motoru) ? Ideálně kdyby jste mi doporučili nějakou firmu co se tím zabývá v ČR.

vyplatí se vůbec investovat do chiptuningu nebo radši do tzv. boxu který se připojí mezi motor a řídící jednotku?

dík moc za všechny postřehy

Mirek
Snich
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Aug 28, 2006 10:31 pm

Poslaťod EDU » Štv Aug 31, 2006 2:08 pm

vyplati se to prodat a koupit original silnejsi :-) mimochodem o motoru nemam zbla paru, ale tu radu myslim vazne. Koneckoncu funkci HLEDAT toho tady najdes na tema CHIPNUTI......
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Atenza » Štv Aug 31, 2006 8:02 pm

Snich píše:Zdravíčko - máte někdo zkušenosti s chiptuningem tohoto vozu (motoru) ? Ideálně kdyby jste mi doporučili nějakou firmu co se tím zabývá v ČR.

vyplatí se vůbec investovat do chiptuningu nebo radši do tzv. boxu který se připojí mezi motor a řídící jednotku?

dík moc za všechny postřehy

Mirek


Zdarec ja bych to uz nikdy neudelal mel jsem powerbox (melo to presne 164koni,mereno na brzde)a daval jsem ho jen obcas, dohromady nejakejch 300km.Ale presvedcilo me neco jinyho kamos z prace si nechal v Mnichove nacipovat Boru Tdi na nejakejch 160koniku a dal za to 700€ protoze chtel neco kvalitniho a lepsiho.Jo a po 20tis se s nim roztloucil motor.Ja to videl a v tu ranu uz pro me zadnej chip tuning a powerboxy prestaly existovat.
MUJ DOJEM JE!!! NEDELEJ TO!!!
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod tomiee » Štv Aug 31, 2006 10:18 pm

je to kus od kusu...mam kamrada co ma chipnutyho Fiata Brava 1,9 JTD 100 PS na 135PS a nejeto po chipu 105000 km a jediny problem...Nevim kdyz se to nezene do nejakych extremu, muze to tomu motoru pomoct:spotreba... Chipu na naftaky bych se nebal...
tomiee
Opytovateľ
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Jún 18, 2006 10:07 am

Poslaťod Lobo » Pia Sep 01, 2006 1:38 am

jasne spotreba pujde dolu a vykon nahoru :lol :lol :lol

jinak souhlas s Atenzou, je to knicemu a kurvi to motor. Tomu kamosovy na ty bore se znicil motor z toho duvodu ze tam sla bohata smes a bylo odpojeny teplotni cidlo takze se propalily pisty. Takhle se ten vas slavnej chip tuning dela...
Zvedne se tlak na turbu, zvyssi se bohatost smesi a vypoji se teplotni cidlo. Slusnejsi chip se zmenou map stoji kolem 30t a vys.
Ale jestli chcete tak si to tam dejte....
Obrázok užívateľa
Lobo
Komunikátor
 
Príspevky: 562
Registrovaný: Ned Jan 29, 2006 9:53 pm
Bydlisko: Praha/Mlada Boleslav

Poslaťod Snich » Pia Sep 01, 2006 10:24 pm

ještě jsem trochu procházel stránky a prý firma http://www.bitpower.cz je uznávaná oficiálně i mazdou což si myslím že je docela dobrá záruka kvality - nemyslíte?
Snich
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Aug 28, 2006 10:31 pm

Poslaťod Atenza » Sob Sep 02, 2006 6:56 pm

Snich píše:ještě jsem trochu procházel stránky a prý firma http://www.bitpower.cz je uznávaná oficiálně i mazdou což si myslím že je docela dobrá záruka kvality - nemyslíte?


Kdo chce at si to tam da.Ja to tam mel a uz to tam nedam.Zalezi fakt hodne jak kdo jezdi kdyz tomu budes v jednom kuse drzet plyn na podlaze tak ti podle me nepomuze ani bitpower! Me by fakt zajimalo pak to popotahovani v Mazde s tim ze chci vymenit motor nebo turbinu nebo tak neco kdyz jim reknu ze tam mam chip od bitpoweru. :skler
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod Snich » Ned Sep 03, 2006 1:03 am

Atenza píše:
Snich píše:ještě jsem trochu procházel stránky a prý firma http://www.bitpower.cz je uznávaná oficiálně i mazdou což si myslím že je docela dobrá záruka kvality - nemyslíte?


Kdo chce at si to tam da.Ja to tam mel a uz to tam nedam.Zalezi fakt hodne jak kdo jezdi kdyz tomu budes v jednom kuse drzet plyn na podlaze tak ti podle me nepomuze ani bitpower! Me by fakt zajimalo pak to popotahovani v Mazde s tim ze chci vymenit motor nebo turbinu nebo tak neco kdyz jim reknu ze tam mam chip od bitpoweru. :skler


nejde o to jezdit s tím jako šílenec ale využít potenciál toho motoru k tomu že po přečipování bude mít víc síly, bude pružnější. tím že bude mít např. místo 310Nm při 2000ot 380Nm při 1800ot se dá dle mého názoru i ušetřit na palivu - v nízkých otáčkách prostě dle selského rozumu bude mít motor dostatek síly na to aby se nedusil a moh sem s tím autem jet třeba na 4ku 50km/h úplně bez problémů.

nejde o to jezdit jak závodník a to auto vyloženě huntovat (a mimo jiné přicházet o body :-)

snad jste pochopili důvody proč o chiptuningu uvažuju ...
Snich
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Aug 28, 2006 10:31 pm

Poslaťod Atenza » Ned Sep 03, 2006 10:18 am

Snich píše:
Atenza píše:
Snich píše:ještě jsem trochu procházel stránky a prý firma http://www.bitpower.cz je uznávaná oficiálně i mazdou což si myslím že je docela dobrá záruka kvality - nemyslíte?


Kdo chce at si to tam da.Ja to tam mel a uz to tam nedam.Zalezi fakt hodne jak kdo jezdi kdyz tomu budes v jednom kuse drzet plyn na podlaze tak ti podle me nepomuze ani bitpower! Me by fakt zajimalo pak to popotahovani v Mazde s tim ze chci vymenit motor nebo turbinu nebo tak neco kdyz jim reknu ze tam mam chip od bitpoweru. :skler


nejde o to jezdit s tím jako šílenec ale využít potenciál toho motoru k tomu že po přečipování bude mít víc síly, bude pružnější. tím že bude mít např. místo 310Nm při 2000ot 380Nm při 1800ot se dá dle mého názoru i ušetřit na palivu - v nízkých otáčkách prostě dle selského rozumu bude mít motor dostatek síly na to aby se nedusil a moh sem s tím autem jet třeba na 4ku 50km/h úplně bez problémů.

nejde o to jezdit jak závodník a to auto vyloženě huntovat (a mimo jiné přicházet o body :-)

snad jste pochopili důvody proč o chiptuningu uvažuju ...


Ja jsem psal ze ten kdo tomu bude drzet plyn na podlaze v jednom kuse tak to takhle dopadne.Samozrejme ze jsem o tom uvazoval jako ty a proto jsem tam ten powerbox mel a taky jsem si to pochvaloval o tom nevedu spory.Trbodira taker zadna a nastup plne sily uz v min otackach.Fakt pekny svezeni ale ja (to mluvim sam za sebe)uz to tam mit nechci.
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod jackson » Ned Okt 05, 2008 1:49 pm

Tak fakt nevím jeden píše to,druhej to příjde mi to k ničemu dohadování jestli je to dobrý nebo ne,myslím si že snich má pravdu jde o to vyůžít potenciálu toho motoru protože jsou ty motory poddimenzovaný což znamená nastavený na měnší výkon než ten motor zkutečně má a jestli s tím někdo bude jezdit jak magor 5000 ot./min ä výš , je jasný že se mu po dvou měsících vyse*e.Taky o tom přemýslím mám uplně stejný motor 100 Kw a taky přemýšlím o Bit poweru.
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100 Kw
Obrázok užívateľa
jackson
Pisateľ
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 3:44 pm

Poslaťod Atenza » Pon Okt 06, 2008 5:30 pm

jackson píše:Tak fakt nevím jeden píše to,druhej to příjde mi to k ničemu dohadování jestli je to dobrý nebo ne,myslím si že snich má pravdu jde o to vyůžít potenciálu toho motoru protože jsou ty motory poddimenzovaný což znamená nastavený na měnší výkon než ten motor zkutečně má a jestli s tím někdo bude jezdit jak magor 5000 ot./min ä výš , je jasný že se mu po dvou měsících vyse*e.Taky o tom přemýslím mám uplně stejný motor 100 Kw a taky přemýšlím o Bit poweru.


Tak panove rusim vsechny sve nazory na chipovani a Powerboxy! Protoze to co jsem zazil za problemy z autem nikomu nepreju.nevim jestli v tom ma prsty chip tuning nebo powerbox ale odesla me jedna vstrikovaci tryska a nez jsme na to prisly rozebrali jsme pul auta a 5 dni jsem nejezdil.takze nova tryska cca 600 eur a praci jsem si udelal sam takze to neni med lizat.ted jsem to vykuchnul ven a mam tam zase jen 100Kw.Koncim z takovejma experimentama.
A nepresvedci me uz ani Bitpower.
Zdravi Atenza
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod martin323 » Pon Okt 06, 2008 7:01 pm

Atenza píše:Tak panove rusim vsechny sve nazory na chipovani a Powerboxy! Protoze to co jsem zazil za problemy z autem nikomu nepreju.nevim jestli v tom ma prsty chip tuning nebo powerbox ale odesla me jedna vstrikovaci tryska a nez jsme na to prisly rozebrali jsme pul auta a 5 dni jsem nejezdil.takze nova tryska cca 600 eur a praci jsem si udelal sam takze to neni med lizat.ted jsem to vykuchnul ven a mam tam zase jen 100Kw.Koncim z takovejma experimentama.
A nepresvedci me uz ani Bitpower.
Zdravi Atenza


a co si tam mal? ak powerbox tak akej znacky?
mazda 6 gy 2.0 mzr-cd
mazda 323 bj 1.6 sedan
Obrázok užívateľa
martin323
VIP 2009
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Štv Mar 17, 2005 9:49 pm
Bydlisko: ba

Poslaťod jackson » Uto Okt 07, 2008 11:15 am

A bylo to hodně poznat po čipu?myslím akcelerace pružnost atd..
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100 Kw
Obrázok užívateľa
jackson
Pisateľ
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 3:44 pm

Poslaťod Atenza » Uto Okt 07, 2008 6:46 pm

martin323 píše:
Atenza píše:Tak panove rusim vsechny sve nazory na chipovani a Powerboxy! Protoze to co jsem zazil za problemy z autem nikomu nepreju.nevim jestli v tom ma prsty chip tuning nebo powerbox ale odesla me jedna vstrikovaci tryska a nez jsme na to prisly rozebrali jsme pul auta a 5 dni jsem nejezdil.takze nova tryska cca 600 eur a praci jsem si udelal sam takze to neni med lizat.ted jsem to vykuchnul ven a mam tam zase jen 100Kw.Koncim z takovejma experimentama.
A nepresvedci me uz ani Bitpower.
Zdravi Atenza


a co si tam mal? ak powerbox tak akej znacky?



http://www.speed-buster.de/?gclid=CJav6 ... tAodljdgEw
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod Atenza » Uto Okt 07, 2008 6:54 pm

jackson píše:A bylo to hodně poznat po čipu?myslím akcelerace pružnost atd..


mel jsem tam ze zacatku Power box od speedbuster a vykon o cca 30% vice dle vyrobce.ja bych rekl ze to bylo jen realnych 20%.... le je to strasne znat na rozjezdu na maximalce to prida maximalne 5 km/h Ze zacatku se kourivost drzela v norme ale bylo to casem cim dal horsi a horsi.Tak jsem to vyndal ven a zaclo se to cipovat (6 verzi upravovanych programu)ale k nicemu to uz nevedlo vykon se sice zvednul ale ta kourivost byla brutus.Tak po vymene trysky letelo vsechno ven.budte radi jak to jezdi a nepokousejte to zbytecne(z boxem najeto cca 20tis.km a chipem 10tis) :jo
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Ďalší

Späť na Technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť