Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Přestavba – 8ventil na 16ventil a ABS

Tuning technických častí vozidla, motor, podvozok atď...

Moderátor: George

Přestavba – 8ventil na 16ventil a ABS

Poslaťod George » Pon Máj 17, 2004 7:59 pm

Mám pár otázek co se týče přestavby 626 GD

1.) Jak moc velkej problém je dát do hatchbacku (8ventil 66kw OHC) 16ventil 104Kw DOHC. Resp. co všechno se musí kromě elektroniky vyměnit (počítám-li že brzdy mám dostatečně dimenzovaný pro 150 koní). Zajímá mě například jestli je stejný uchycení motoru, silentbloky atd.
2.) Dál mě zajímá co všechno musím udělat s vyměnit pro to abych do svýho auta dostal ABS (počítám že posilovač, brzdovou pumpu s elektronikou – a co ještě?)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Pon Máj 17, 2004 8:43 pm

Motor nevím, laicky bych očekával, že by to mělo být zaměnitelné. Jen nevím, co na to na technické (jiná hmotnost....).

Doplnit ABS není až taková legrace. Já jsem koupil bouračku Nissana kvůli převodovce. Při výměně převodovky jsem jen mezi řečí nadhodil, že by nebylo špatné přehodit klimu a ABS, které jsem ve svém neměl. O klimě se ani nechtěli bavit (a když jsem viděl ty spousty hadiček, drátů a ... kolem toho, pochopil jsem - chladič ke klimě byl samostatný, menší před hlavním chladičem), cena za zamontování by byla téměř srovnatelná se současnou cenou auta. A ABS začíná výměnou nábojů kol (jsou tam ty drážky pro snímač), snímače, rozvody čidel, samotný hydraulický blok, elektronika, spousta elektrických a hydraulických rozvodů ..., takže jsem ho brzy zastavil při kalkulaci nákladů.

Obecně mi to silně nedoporučoval (i když to byl pro něj kšeft) dávat do desetiletého auta tak složité věci z jiného devítiletého auta.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron