Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda Xedos 6

Tuning technických častí vozidla, motor, podvozok atď...

Moderátor: George

Re: Mazda Xedos 6

Poslaťod caco » Uto Nov 10, 2009 9:20 pm

dabel píše:Hm az na to, ze to nie je turbo kit, ale len vyfukove potrubie od zvodov :)


a na to portubí je turbo :palec
Obrázok užívateľa
caco
Prispievateľ
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 1:20 pm
Bydlisko: Banska Bystrica
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod leichnam » Uto Nov 10, 2009 10:00 pm

Dabel má pravdu, turbo tam síce je odfotené ale nie je v cene :nene
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod dabel » Str Nov 11, 2009 10:02 am

caco, treba citat, obzvlast to, co je podciarknute a zvyraznene :)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod caco » Str Nov 11, 2009 11:11 am

ok , ale keď tam dáš turbo tak to už je turbokit?
Obrázok užívateľa
caco
Prispievateľ
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 1:20 pm
Bydlisko: Banska Bystrica
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Str Nov 11, 2009 11:43 am

Hm len o tom turbe nic nepisu, ani ho nemaju v ponuke. Proste len 'ilustracny obrazok' :)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod sandydeejay » Pia Nov 13, 2009 4:37 pm

Takže ak som pochopil je to sada nerezovych zvodov k pripojeniu turba. Pri instalacii to vyzera na priestor prave ten jediny volny pod kapotou a to je v rohu hned pred spolujazdcom. Myslim ze turbo nie velkeho tlaku by auticku pomohlo v krutaku a este lepsi tah v nizkych otackach, to znamena jazdenie aj na 5ke po meste po rovine = automaticky nizsia spotreba. Vsetko samozrejmä treba zvazit ci to budu alebo nebudu zbytocne vyhodene peniazky. Ak vsak vyrobca dimezvolal auto minimalne na 20 percent vykonu slo by tam pridat do 30 konikov a zlepsit tach co pri beznej uz tak dost vysokej zivotnosti tychto motorov velmi motor neopotrebuje. Planujem prestavbu, ale rozdelujem ju na etapy. 1. chcem HHO (na to potrebujem nerezove ventily a vyfukove potrubie vratane zvodov, kto to pozna nemusim vysvetlovat) 2. ked uz budem menit potrubie pojde tam teda nerez, kde planujem onen kit z nejakym pouzitym mensim turbom (ak o nejakom viete napiste), mám okolo seba sikovnych ludi (napr. rucne na mieru robeny nerez vyfuk komplet do 300 ečok). Kedže na všetko treba prachy planujem s etapou 2. na jar 2010. Etapa 3. komplet sport. nastavitelny podvozok a 4. samosvorny diferencial zatial pocká mozno aj rok :-)

Piste, ak Vás niečo ako rada alebo antirada napadne.
Obrázok užívateľa
sandydeejay
Opytovateľ
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Sob Okt 04, 2008 9:45 pm
Bydlisko: BA a HR
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod asfethan » Pon Nov 16, 2009 12:50 am

Podla mna by si si mal zohnat japonsku verziu motora pre X6 :D :lol . Ja viem, ja viem, je to realne asi ako kupit cokoladu v antarktide. Co je podla mna strasna skoda :(

Japonska verzia (tj. urcena pre japonsky trh) mala tusim 170 koni.
Mazda Xedos 6 (Obrázok)
Obrázok užívateľa
asfethan
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Str Aug 12, 2009 10:50 am
Bydlisko: Raccoon City
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod potkan » Štv Nov 19, 2009 12:26 am

170 koni mala japonska verzia FSka, 2-litra 4valca. oproti 115 europskym.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod MaceK » Štv Mar 04, 2010 11:02 am

nieco som nasiel mozete sa k tomu vyjadrit lebo ta cena je nejaka divna. http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Mazda-Xe ... 4005r19070
MaceK
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Štv Aug 27, 2009 12:58 am

Poslaťod asfethan » Pia Apr 23, 2010 9:14 pm

sandydeejay píše:Etapa 3. komplet sport. nastavitelny podvozok


Mozes mi pls objasnit kde ho chces zohnat?! vdaka...
Mazda Xedos 6 (Obrázok)
Obrázok užívateľa
asfethan
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Str Aug 12, 2009 10:50 am
Bydlisko: Raccoon City
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod sandydeejay » Sob Apr 24, 2010 1:14 am

nazdar, tak co sa tyka podvozku tlmice a pruziny su dost univerzalne diely, ci uz na elit.sk alebo niekde inde sa daju zohnat aj nastavitelne sady.
Obrázok užívateľa
sandydeejay
Opytovateľ
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Sob Okt 04, 2008 9:45 pm
Bydlisko: BA a HR
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron