Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

magnet na úpravu paliva

Tuning technických častí vozidla, motor, podvozok atď...

Moderátor: George

magnet na úpravu paliva

Poslaťod boban » Str Jan 19, 2005 10:41 am

Ahojte, práve som sa zaregistroval a som rád, že som členom tohto klubu. Mám mazdu 323 F BA 1,5 ( fotky pridám neskôr). Chcem sa opýtať, či má niekto z vás skúsenosti s magnetom, ktorý upravuje palivo, tak aby bolo efektívnejšie spalované. Tento magnet stojí okolo 6000,- Sk a mal by zvýšiť výkon o cca 10% a znížiť spotrebu. Neviem, či sa tomu dá veriť, preto sa chcem opýtať, či má niekto z vás skúsenosti s týmto zázrakom a ako to funguje. Ahojte Boban
boban
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Jan 19, 2005 10:25 am
Bydlisko: Vysoké Tatry

Poslaťod George » Str Jan 19, 2005 10:51 am

Už se to probíralo i na jiných fórech a vždycky se došlo k závěru že jsou to vyhozený peníze a tahák na lidi.
Je to blbost
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Jan 19, 2005 10:52 am

Určitě nejsem kompetentní něco hodnotit, ale kdysi dávno jsem ten magnet viděl ve Škodovce a bylo to na houby. Já měl tenkrát zase turbínku v karburátoru - to samé. Podle mne je to více méně šarlatánství a ta cena je šílená.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod George » Str Jan 19, 2005 10:57 am

za 6000 si radsi kup sportovní vložku filtru King Dragon nebo GREEN a svíčky Denso iridium + pořádný kabely a přidá ti to víc koní než tohle.
Navíc to budou dobře investované peníze jelikož Denso vydrží 90 000 km a vzduchový filtr King Dragon má výrobcem udávanou životnost 1 000 000 km.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod boban » Str Jan 19, 2005 11:05 am

Našiel som o tom info na:
http://impexcz.prodejce.cz/ekobenzcomplet.htm
ja som sa o tom bavil s chlapom, ktorý to má v C3 a povedal, že to pomáha a že auto dosahuje lepšie zrýchlenie pri nižších otáčkach a zvyšuje to vraj aj maximálku. Neviem či má presne tento magnet, alebo iný.
boban
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Jan 19, 2005 10:25 am
Bydlisko: Vysoké Tatry

Poslaťod George » Str Jan 19, 2005 11:17 am

Já ti říkám rovnou že jsou to vyhozený peníze
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Str Jan 19, 2005 11:18 am

NIeco podobne mi na zraze v Jelke predvadzal Proxima1. Hoci sam tomu neverim, ukazoval mi grafy z Excelu, kde sledoval kazde tankovanie. Spotreba sa "vyrovnala" a klesla o par desatin litru na 100km. O zlepsenom vykone nic nevravel - hadam ked to tu uvidi, tak sa ozve.

Osobne si myslim, ze to, ze to "lepsie jede" je obycajne placebo: ked som kua do toho 6 litrov vrazil, tak to musi predsa lepsie ist! 10k (v pripade Tvojej Mazdy skoro 10% vykonu!) to rozhodne neprida.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Pavel Rittich » Str Jan 19, 2005 11:36 am

boban píše:Našiel som o tom info na:
http://impexcz.prodejce.cz/ekobenzcomplet.htm
ja som sa o tom bavil s chlapom, ktorý to má v C3 a povedal, že to pomáha a že auto dosahuje lepšie zrýchlenie pri nižších otáčkach a zvyšuje to vraj aj maximálku. Neviem či má presne tento magnet, alebo iný.


No, kdybych si přicvakl na palivový potrubí čtyřiapůl tisíce, budu měřit spotřebu po každý ujetý stovce km, plyn budu jen lehtat a vyřazovat budu už půlkilometru před křižovatkou, abych negativně neovlivnil měření, a to by bylo, aby se spotřeba nesnížila. A kdyby ne, tak za to můžou mrazy. S magnetickými náramky to fungovalo, když člověk něčemu opravdu věří, tak si tělo pomůže, ale auto tu inteligenci nemá. Jsem přesvědčenej, že je to jen háček do kapsy důvěřivých spotřebitelů.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Hosť » Str Jan 19, 2005 12:36 pm

Môj názor je, že je to velmi účinné zariadenie na vyberanie peňazí z peňaženiek. Tých 10% je uplne nereálnych na akomkolvek aute. Takéto veci vždy boli aj budú, viď. motor-up , sovietsky modifikátor, magnet...
Dalšia vec - s tým C3, rozdiely sú citelné aj pri rozdielnom palive, teda nemuselo to byť len kvôli magnetu, a mňa osobne by zaujímali emisie pred aj po, z toho istého benálu. Keby to fungovalo, asi by sa to montovalo sériovo, a tam, by to ani nestálo 6000, ale 60. Dalšou vecou sú náklady na výrobu magnetu. S kolko %-ným ziskom sa to predáva? ...
Hosť
 

Poslaťod George » Str Jan 19, 2005 12:45 pm

Však říkám že lepší svíčky a vzduchový filtr sníží spotřebu (řádově v desetinách litru) a lehce z zvednou výkon (cca 1-3HP :o) ) více než takového něco jako je tnhle magnet.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Str Jan 19, 2005 12:46 pm

No uplne najlepsie (radovo aj desiatky kW) zdvihne vykon jednoduchy trik: predaj stareho a kupa noveho, silnejsieho auta ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod George » Str Jan 19, 2005 12:48 pm

nebo si kup starou Liazku.Ta má krouťák jako půlka malýho prakoviště :ho:
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Str Jan 19, 2005 12:50 pm

boban píše:Ahojte, práve som sa zaregistroval a som rád, že som členom tohto klubu. Mám mazdu 323 F BA 1,5 ( fotky pridám neskôr). ......Ahojte Boban


Vitaj v klube. Je tu kopec srandy a fajn ludia, dufam ze sa ti tu bude pacit :o)
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Honza » Str Jan 19, 2005 1:09 pm

Si snad děláte kozy,že nad tímhle můžete vůbec uvažovat.. :lol
Když pominu různý nesmysly,jako že karbonový usazeniny se tvoří z benzínu,případně důkaz v podobě nárustu výkonu,kterej je za hranicí přesnosti samotbé brzdy,tak pointa je v samotným principu,na kterým to má fungovat..Ano,silný magnetický pole sice ty molekuly v kapalině ovlivňuje ale jakákoli změna se okamžitě po opuštění pole mění do původního stavu,takže tahle hovadina napláclá na palivovým potrubí znamená jenom to,že majiteli toho auta s vysokou pravděpodobností prodáte celej sortiment teleshopingu a ani se nebudete muset moc snažit :lol
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod boban » Str Jan 19, 2005 1:27 pm

OK, ďakujem za pripomienky. Bol som len zvedavý na konštruktívny názor viacerých ľudí, ktorí s tým majú osobnú skúsenosť.
boban
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Jan 19, 2005 10:25 am
Bydlisko: Vysoké Tatry

Ďalší

Späť na Technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť