Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Studena katoda

Tuning technických častí vozidla, motor, podvozok atď...

Moderátor: George

Studena katoda

Poslaťod majki » Uto Jan 11, 2005 1:52 am

Mam dotaz. Do svyho PC jsem byl nucen koupit vetrak do skrine, a pac jinej nemeli, nez vetrak se studenou katodou - modrou (rozumej, nazyvaj to PC tuning :ho:) a byl dokonce o 15,- levnejsi, nez ten bez katody, tak jsem to koupil. Mnooo, prinesu to domu, dam do caseu a zapnu tu katodu...heeeej, krasne to sviti :o). Koukal jsem na technickou specifikaci, pise se tam 12V a 0,15A. proto se ptam...slo by s tim udelat nejaky featuresky i do interieru auta? jestli ano, jak postupovat?

Dekuju :zit
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Honza » Uto Jan 11, 2005 8:42 am

majki píše:Mam dotaz. Do svyho PC jsem byl nucen koupit vetrak do skrine, a pac jinej nemeli, nez vetrak se studenou katodou - modrou (rozumej, nazyvaj to PC tuning :ho:) a byl dokonce o 15,- levnejsi, nez ten bez katody, tak jsem to koupil. Mnooo, prinesu to domu, dam do caseu a zapnu tu katodu...heeeej, krasne to sviti :o). Koukal jsem na technickou specifikaci, pise se tam 12V a 0,15A. proto se ptam...slo by s tim udelat nejaky featuresky i do interieru auta? jestli ano, jak postupovat?

Dekuju :zit


A co vůbec řešíš?Katodu si kup a jednoduše namontuj do auta na místo kde by jsi ji chtěl ne? :o) A pak ji jednoduše zapoj buď na pojistku parkovaček kdy bude svítit společně se světlama,nebo přes vypínač na pojistku autozapalovače a můžeš si ji zapnout kdy chceš.. :spik2
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod majki » Uto Jan 11, 2005 8:53 am

Co resim? jestli se ta katoda nejak extremne nezahriva (u toho vetraku to tezkov yzkousim, kdy na ni porad fouka studenej vzduch), jaky to ma pripadne vliv na okoli a zda to ma nejaky nebezpeci. Tot vsjo co resim. Jo, a na jak silnej odpor to pripojit :shock
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Honza » Uto Jan 11, 2005 9:14 am

majki píše:Co resim? jestli se ta katoda nejak extremne nezahriva (u toho vetraku to tezkov yzkousim, kdy na ni porad fouka studenej vzduch), jaky to ma pripadne vliv na okoli a zda to ma nejaky nebezpeci. Tot vsjo co resim. Jo, a na jak silnej odpor to pripojit :shock


Je to studená katoda..Takže je studená.. :ho: Ne,prostě se nezahřívá..jde tam navíc minimální proud..No a pokud je na 12V,tak tam nedávej odpor žádnej.Těch 14 co bývá v autě to snese v pohodě..
Je to prostě hračka pro děcka..ne atomová bomba.. :spik2
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod majki » Uto Jan 11, 2005 9:19 am

Honza píše:Je to studená katoda..Takže je studená.. :ho: Ne,prostě se nezahřívá..jde tam navíc minimální proud..No a pokud je na 12V,tak tam nedávej odpor žádnej.Těch 14 co bývá v autě to snese v pohodě..
Je to prostě hračka pro děcka..ne atomová bomba.. :spik2

OK, na tvou odpovednost :ho: , tatko :spik2
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod MYSAK323F » Štv Mar 02, 2006 12:13 pm

No nevim.Ja mam katodu na nasviceni pristrojovky a po chvili se mi zakourilo z menice. Tak sem dal jinej a pro jistotu 5V stabilizator :mrk

Obrázok
MYSAK323F
 

Späť na Technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť