Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Hříbek nebo vložka

Tuning technických častí vozidla, motor, podvozok atď...

Moderátor: George

Je lepší ?

Hříbek usazený před MAF
5
50%
vložka do původního boxu
5
50%
 
Celkom hlasov : 10

Hříbek nebo vložka

Poslaťod George » Sob Dec 25, 2004 3:35 pm

Která varianta sportovního systému sy myslíte že je lepší? Všeobecně je vložka (třeba KD nebo Green) dobře tepelně odstíněná ale zase hříbek by mohl podat lepší výkon ne?
Co myslíte že mám koupit?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Sob Dec 25, 2004 7:11 pm

Obecne co vim, tak hribek = to neco vyssi vykon, nez vlozka, ale hribek zase musis koupit podle me s tim takovym "replacement kit" ... Coz jsou zase penize navic
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Sob Dec 25, 2004 7:27 pm

majki píše:Obecne co vim, tak hribek = to neco vyssi vykon, nez vlozka, ale hribek zase musis koupit podle me s tim takovym "replacement kit" ... Coz jsou zase penize navic

odstraním box ze starou vložkou a koupím přírubu (hranatou ) na váhu vzduchu na kterou nasadím hříbek. Jedna hadice se studeným vzduchem vede originál z pod blatníku a ještě bych si udělal jednu náporovou z nárazníku (vedla by od díry na mlhovky k filtru).
Toť vše
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Sob Dec 25, 2004 7:38 pm

George píše:odstraním box ze starou vložkou a koupím přírubu (hranatou ) na váhu vzduchu na kterou nasadím hříbek. Jedna hadice se studeným vzduchem vede originál z pod blatníku a ještě bych si udělal jednu náporovou z nárazníku (vedla by od díry na mlhovky k filtru).
Toť vše

Tak jo :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Harry FE3 » Sob Dec 25, 2004 7:49 pm

Já mám Georgi hříbek od JR za asi 2000,-,rozhodně kupuj kvalitní značky a připlať si,než abys pak kvůli propustnosti zadřel auto.Nemám to ale ještě dořešený,musím prodloužit tu sací hadici a filtr dám až nekde k nárazníku,kde bude mít trocha nápor.Oddělám baterku a dám ji jinam,mám to na fotkách,jak to řešily borci.Je důležity hříbek odizolovat od tepla.Je to dobrá věc z hlediska toho,že ho jen vypereš,nastříkáš olejem a jedeš dál.Výkonově to moc nepoznáš ale hochu ten zvuk je k nezaplacení,to je dokonalej pocit!Můžu jen doporučit!
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod George » Sob Dec 25, 2004 9:55 pm

http://www.tuning-centrum.cz/index.php? ... cted=10334

Obrázok

To harry: Jakej to má zvuk.To jako nějak víc syčí když to saje vzduch?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Harry FE3 » Sob Dec 25, 2004 11:11 pm

George píše:http://www.tuning-centrum.cz/index.php? ... cted=10334

To harry: Jakej to má zvuk.To jako nějak víc syčí když to saje vzduch?


Tak to nevím,jakej to má zvuk,ale co se týče kvality a zvýšení výkonu bych tomu moc nevěřil,slyšel jsem na srazech jen zápory...Kup nějakou osvědčenou kvalitu.
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod George » Sob Dec 25, 2004 11:27 pm

Harry FE3 píše: ale hochu ten zvuk je k nezaplacení,to je dokonalej pocit!


Tak jak nevíš jakej tomá zvuk?
Já myslel všeobecně
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Harry FE3 » Sob Dec 25, 2004 11:38 pm

George píše:
Harry FE3 píše: ale hochu ten zvuk je k nezaplacení,to je dokonalej pocit!


Tak jak nevíš jakej tomá zvuk?
Já myslel všeobecně


Jo tak,ja jsem myslel ten filtr,co byl na te fotce od tebe.Zvuk fakt super,na volnoběh to syčí,když přidáš(potůruješ),tak to krásně nasaje a jinak nejlepší to je při plným zatížení,to je takovej hlubokej zvuk,kterej se s otáčkama mění v takovej řev,ze kterýho jde strach,zvlášť,když otevřeš na neutrál haupnu a seš blízko omezovače,tak jsem s tím už pár lidí polekal.Jinak při jízdě v kombinaci s výfukem je to nářez-zepředu burácení,zezadu taky,je to úplně jinej pocit než jen s výfukem.Jinak jestlis někdy slyšel závodit nějakej 4válec,třeba octavia cup,nebo něco výkonově na té úrovni,tak pokud jsi byl nějak blízko,tak jsi mohl pozorovat rozdíl zvuku auta když se k tobě blíží a když odjíždí,tak to je ono,je to u těch závodních 4válců dost slyšet.Je to fakt krása!!!!
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Black » Ned Dec 26, 2004 12:18 am

Jestli je to Harry ten zvuk,co jsem slyšela od tvojí GD,tak to je mazec i já se lekla. :zit
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Harry FE3 » Ned Dec 26, 2004 12:21 am

Black píše:Jestli je to Harry ten zvuk,co jsem slyšela od tvojí GD,tak to je mazec i já se lekla. :zit


Jestli ti to nepřipadá hnusný,tak ti to někdy,až se zase uvidíme předvedu a svezu tě,ještě jsi to ani nemohla slyšet,nikdy jsem to ve tvé přítomnosti nemotal :o)
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Black » Ned Dec 26, 2004 12:26 am

Nepřipadá mi to hnusný,pokud jsou úpravy dělané s citem,což u tebe jsou.Máš furt to dobré GD a nekazíš mu vzhled a vlastnosti.Příjímám tvoji nabídku a ráda se s tebou svezu,abych ten zvuk slyšela. Budu se těšit.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod BENJIP » Ned Dec 26, 2004 12:30 am

George píše:Která varianta sportovního systému sy myslíte že je lepší? Všeobecně je vložka (třeba KD nebo Green) dobře tepelně odstíněná ale zase hříbek by mohl podat lepší výkon ne?
Co myslíte že mám koupit?


Ja mám vložku KingDragon.Nič extra som si nevšimol(výkon,spotreba),ale vzhľadom na moje technické znalosti a schopnosti som to považoval za najlepšie riešenie.(žiadny extra zásah a úprava pod kapotou) :lol
Obrázok užívateľa
BENJIP
Opytovateľ
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Štv Dec 16, 2004 3:08 pm

Poslaťod George » Ned Dec 26, 2004 1:06 am

BENJIP píše:
George píše:Která varianta sportovního systému sy myslíte že je lepší? Všeobecně je vložka (třeba KD nebo Green) dobře tepelně odstíněná ale zase hříbek by mohl podat lepší výkon ne?
Co myslíte že mám koupit?


Ja mám vložku KingDragon.Nič extra som si nevšimol(výkon,spotreba),ale vzhľadom na moje technické znalosti a schopnosti som to považoval za najlepšie riešenie.(žiadny extra zásah a úprava pod kapotou) :lol

Tak ono hlavně vůči papírákům s životností cca 10 000km taky nějakej ten peníz ušetříš - za čas.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod BENJIP » Ned Dec 26, 2004 1:20 am

George píše:Tak ono hlavně vůči papírákům s životností cca 10 000km taky nějakej ten peníz ušetříš - za čas.


To je fakt,len neviem čo je pravdy na tom,že KD má životnosť "neobmedzenú" :??:
Obrázok užívateľa
BENJIP
Opytovateľ
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Štv Dec 16, 2004 3:08 pm

Ďalší

Späť na Technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť