Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Barva na Brzdy

Vizuálny tuning exteriéru...

Moderátor: George

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Mar 02, 2007 12:43 am

TOM.B píše:Odstín jakej chceš, červená, modrá není problém. Mají to v každým OBI nebo Baumaxu. Plechovka tě vyjde asi na 130 Kč. A skoro z ní neubyde, myslím že tak ještě čtyřikrát dokola by to vyšlo.

Mockrát děkuju za info 8-) na jaře se vrhnu na věc :suns
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod TOM.B » Pia Mar 02, 2007 8:37 pm

Na jaro nečekej, to už je tu. Zítra ráno do OBI a odpoledne máš brzdy nabarvený. Nezapomeň koupit malý drátěný kartáč na očištění.
Obrázok užívateľa
TOM.B
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:24 pm
Bydlisko: Holešov

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Mar 02, 2007 10:03 pm

TOM.B píše:Na jaro nečekej, to už je tu. Zítra ráno do OBI a odpoledne máš brzdy nabarvený. Nezapomeň koupit malý drátěný kartáč na očištění.

To sice jo ale v garáži to dělat nemůžu poněvadž je tam málo místa :lol :lol a venku bych potřeboval aby nepršelo... a to prší furt. Nehledě na to, že do nejbližšího OBI to mám 61km :lol :lol
Řečeno jinak - v dubnu na to bude času dost 8-)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod 8lado » Pon Dec 31, 2007 3:14 pm

osmirgloval som hrdzu,odmastil, naniesol som prvu vrstvu sprejom ale potom nejko prestal sprej fungovat tak som ho rozrezal a natrel som to stetscom :) a drzi to uzz takmeeer rok :jupi
Obrázok užívateľa
8lado
Pisateľ
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Štv Dec 20, 2007 4:19 pm

Poslaťod 323.Hans.626 » Uto Jan 01, 2008 3:01 pm

s tím sprejem je to masakr... jelikož jsem ten "Alkyton" nesehnal, použil jsem klasickej Motip. Dlužno dodat že byl drahej jako kráva. Je bohužel dost velký problém, že ten sprej po několikátem stříkání zasychá, a tudíž potom stříká blbě. Já už jsem od prvopočátku stříkal sprej do nádobky a potom natíral brzdiče štětcem. To zasychání je hrozný. Taky jsem potom musel rozdělat celej uzávěr a nechat natvrdo vystříkat celou pikslu. Uvidíme jak dlouho ta barva na těch brzdičích vydrží... zatím je to ok, uvidíme co po zimě a na jaře. V nejhorším to ještě něčím poopravím. A taky mě brzdiče čekají na 323... komplet zbrousit a natřít 8)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod marcus » Štv Feb 07, 2008 6:04 pm

Ludia tiez sa chystam tuto vec poriesit, viete mi povedat ci je najlepsie to odmastit ??? :hmmhmm
Obrázok užívateľa
marcus
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Ned Sep 17, 2006 9:22 am

Poslaťod TOM.B » Štv Feb 07, 2008 7:51 pm

No já jsem nic neodmašťoval a drží to jak ďas. Je to tam rok neloupe se prostě drží. Jenom se to hodně špiní, no na jaře jak budu přezouvat tak tam hodím druhej nátěr.
Obrázok užívateľa
TOM.B
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:24 pm
Bydlisko: Holešov

Poslaťod pepino34 » Štv Feb 07, 2008 9:40 pm

Odmastil jsem to čímsi co mi dal děda :blee
Jinak Alkyton už drží přes rok a pořád bez jediné chybičky :)
Mazda 626 GF14P2 1.8 92k '98 Obrázok
HTC Touch Pro, 4GB microSD, TT7 Používejte pravidlo ZIPu
Obrázok užívateľa
pepino34
Komunikátor
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Sep 02, 2006 7:13 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod 323.Hans.626 » Štv Feb 07, 2008 10:33 pm

Já jsem to odmašťoval ředidlem. Použil jsem klasickej sprej Motip... viz výše. Zatím to drží, špinavý je to jak prase tak to budu muset na jaře trošku umejt. Jinak zadní třmeny byly orezlý dost solidně, takže zbrousit úplně všechnu rez se mi nepodařilo (díky ruční brzdě a tomu, že zůstávala viset a tudíž se třmeny poměrně dost ohřívaly, nemluvě o štítu chránícím brzdový kotouč který je už s bídou poloviční) tam vzadu se mi barva malinko odlupuje.. naštěstí ne moc a není to ani moc vidět ale stejnak mě to štve. Nehledě na to, že na Motip nadávalo už spoustu lidí, mě teda nejvíc dostával do varu ten uzávěr... když sprej zaschnul tak už holt nestříkal. Přitom tam zůstalo poměrně dost barvy :twist: No nevím ale 300kč za tuhle srandu se mi zdá poměrně dost... Potřeboval bych pořešit brzdiče na 323 a proto sháním něco lepšího...hele kluci, nevíte čirou náhodou kde bych mohl ten Alkyton sehnat?? Sakra nemají ho ani v OBI v České Lípě dokonce ani v Liberci... no a u nás v tom zapadákově ve speciálkách typu Auto Kelly ani Auto Elit to taky nemají... A dokonce o tom ani neslyšeli. Nedá se objednat někde na netu?? Díky moc za odpovědi :o)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod TOM.B » Štv Feb 07, 2008 10:54 pm

Se divím, že to u vás není, já ho kupoval právě v OBI, ale viděl jsem ho i v Baumaxu. U nás ho mají i v normálním obcodě Barvy,laky. Myslím, že když se porozhlídneš, tak na něj určitě natrefíš.
V případě největší nouze zkus toto: http://www.motipdupli.cz/Article.asp?nD ... nguageID=1
Obrázok užívateľa
TOM.B
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:24 pm
Bydlisko: Holešov

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Feb 08, 2008 9:04 am

mockrát dík za info a za odkaz, upřímně řečeno taky jsem se tomu dost divil... no nic, zkusím se ještě poptat znovu
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod marcus » Uto Feb 12, 2008 4:55 pm

TOM.B píše:No já jsem nic neodmašťoval a drží to jak ďas. Je to tam rok neloupe se prostě drží. Jenom se to hodně špiní, no na jaře jak budu přezouvat tak tam hodím druhej nátěr.



Ja som to tiez takto robil cez leto na zadnych bubnoch a uz teraz pozeram trosicku to zacalo hrzdaviet. No nic pojde to nanovo :o) a to som to natieral Hemeraitom
Obrázok užívateľa
marcus
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Ned Sep 17, 2006 9:22 am

Poslaťod 8lado » Uto Dec 16, 2008 5:01 pm

Ja som s tým sprejom na bubny robil bubny aj "prasiatka" a drží to už skoro 2 rok :) predtým poriadne vysmirgľoval, odmastil a išlo to jedna radosť.
Obrázok užívateľa
8lado
Pisateľ
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Štv Dec 20, 2007 4:19 pm

Poslaťod Mara » Ned Apr 19, 2009 2:58 pm

já se přidám s dobrou zkušeností s prejem na litý kola - cena 130 Kč - drží perfekt

hlavní to to dobře odrezit - drátěnej disk na vrtačce je ideál

Mara
Mara
Prispievateľ
 
Príspevky: 353
Registrovaný: Uto Okt 04, 2005 10:38 am
Bydlisko: Brno

Poslaťod david.gta » Ned Apr 19, 2009 7:53 pm

Já použil před pěti roky barvu na brzdy od Foliatec koupené z Brna z Renocaru. byla v zelené barvě. Na brzdových třmenech drží bez chyby do teď a na zadních bubnech jsou už místy fleky jak se dere asi rez. Ty už budu muset přebrousit a nalakovat znova.

Většina barev co se dají koupit na brzdy jsou matné , nevíte jestly se nedají sehnat i v metalických odstínech ?

Když jsem naposled lakoval brzdy , tak jsem je nerozdělával , ale přemýšlím , že je ted rozdělám , at jsou perfektně nalakované všude a není všechno kolem zapaplané. rozdělával je někdo taky , nebo to všichni jenom natíráte na nerozdělaných brzdách přímo na autě ?
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Exteriér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť