Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Tuning Xedos 6

Vizuálny tuning exteriéru...

Moderátor: George

Poslaťod xxxxx » Ned Jan 16, 2005 10:31 am

Kris: co ta vysli nove tlmice a pruziny, menil si aj remen+kladku ? Nevies co by to vyslo? ale nie origos mazda - its too expensive :(
ic mi v ric
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Poslaťod majki » Ned Jan 16, 2005 11:55 am

Kris píše:pocuvaj, ved ty si sa len previezol :spik2, v ostrave to musime pekne motoricky vyskusat..mas uz vymysleny usek kde sa na to da poriadne dupnut?

vzdy sa mi chce zvysknut ked na to vecer v prazdnych uliciach BA dupnem...este aj po roku ma to prekvapuje...to zrychlenie.

No, takove povozeni se, kdyz za volantem sedi Luke (nic proti tobe, Kris ;)), to je skoro jako bys to auto ridil :ho:. A mluvil jsem o podvozku, ne o motoru :spik2 .
No, hned u Autolarosu je ctyrproudovka smer Frydek Mistek, tam se da delat hovadin :o) (ale slusne, slusne, chapes ma, bratu? ;))
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Ned Jan 16, 2005 11:56 am

Kris píše:mozno ho nemas v poriadku...porovname na zraze :-)

Je pravda, ze tlmice a pery mam nove, ale to je jedine co nerobil Rudo..ked som si to dohadoval, chcel som radsej tvrde, nech to drzi...pohodlie aj tak vyrovnavaju makke, dobre tvarovane sedacky...

Tu sa ospravedlnujem, nevedel som, ze si to daval robit aj jinde, nez u Rudy :oops
Ale presne ako pises, sedacky to pohodlie dorovnavaju a podvozok sedi ako hrebikami pribity
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Harry FE3 » Ned Jan 16, 2005 12:13 pm

Majki,vzpominas,jak jsme nedavno na chatu diskutovali o tom,jak X6 sedi lip nez M6?Ja jsem rikal opak.Ted uz je to logicky:)Kdyz je tam tuzzi podvozek :lol
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod majki » Ned Jan 16, 2005 12:28 pm

Harry FE3 píše:Majki,vzpominas,jak jsme nedavno na chatu diskutovali o tom,jak X6 sedi lip nez M6?Ja jsem rikal opak.Ted uz je to logicky:)Kdyz je tam tuzzi podvozek :lol

:mrk
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Doktor » Ned Jan 16, 2005 12:29 pm

xxxxx píše: tlmice a pruziny tam zrejme su este od vyroby.....taze tak:) ale pri kontrole povedali, ze tlmice su ok, ked z nich este netecie :ho:


Že z nich netečie ešte neznamená, že sú v poriadku. Bol si niekde na teste? Aj keď tie niekedy tiež ukazujú bohviečo...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Doktor » Ned Jan 16, 2005 12:33 pm

Harry FE3 píše:Majki,vzpominas,jak jsme nedavno na chatu diskutovali o tom,jak X6 sedi lip nez M6?Ja jsem rikal opak.Ted uz je to logicky:)Kdyz je tam tuzzi podvozek :lol



A kto z vas dvou řídil obě? Protože já vám garantuji, že M6 2,3 dá X6 čočku.
Naposledy upravil Doktor dňa Ned Jan 16, 2005 9:37 pm, celkovo upravené 1
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod majki » Ned Jan 16, 2005 12:34 pm

Doktor píše:
xxxxx píše: tlmice a pruziny tam zrejme su este od vyroby.....taze tak:) ale pri kontrole povedali, ze tlmice su ok, ked z nich este netecie :ho:


Že z nich netečie ešte neznamená, že sú v poriadku. Bol si niekde na teste? Aj keď tie niekedy tiež ukazujú bohviečo...

Presne tak, mi z tlmicu taky nic netieklo a ked som ich menil, tak dva z nich boly mrtve. A to v nich oil jeste bol. A rozdiel po vymene ako sfina, auto drzi krasne stopu, nieje to ziadna "kyvajuca sa lod" . Ale este musim kompletne renovovat podvozok :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Ned Jan 16, 2005 12:36 pm

Doktor píše:
Harry FE3 píše:Majki,vzpominas,jak jsme nedavno na chatu diskutovali o tom,jak X6 sedi lip nez M6?Ja jsem rikal opak.Ted uz je to logicky:)Kdyz je tam tuzzi podvozek :lol

A kto z vas dvo řídil obě? Protože já vám garantuji, že M6 2,3 dá X6 čočku.

My se bavili o verzi, co ma tgala :spik2 a ja navic jen sem pisu svuj pocit jako spolujezdce. A Doc, tvoja zabka taky pekne sedi :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Doktor » Ned Jan 16, 2005 12:39 pm

majki píše:My se bavili o verzi, co ma tgala :spik2


Podvozek je ale stejnej, Akorat 2,3 ma 17 kolá. M6 ma však lepší přední nápravu. :spik2
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Kris » Ned Jan 16, 2005 1:23 pm

majki píše:
Kris píše:pocuvaj, ved ty si sa len previezol :spik2, v ostrave to musime pekne motoricky vyskusat..mas uz vymysleny usek kde sa na to da poriadne dupnut?

vzdy sa mi chce zvysknut ked na to vecer v prazdnych uliciach BA dupnem...este aj po roku ma to prekvapuje...to zrychlenie.

No, takove povozeni se, kdyz za volantem sedi Luke (nic proti tobe, Kris ;)), to je skoro jako bys to auto ridil :ho:. A mluvil jsem o podvozku, ne o motoru :spik2 .
No, hned u Autolarosu je ctyrproudovka smer Frydek Mistek, tam se da delat hovadin :o) (ale slusne, slusne, chapes ma, bratu? ;))


to ano...na Luka proste asi nemam ;-)

Samozrejme ze slusne..to rozjedeme!!!!
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Kris » Ned Jan 16, 2005 1:32 pm

xxxxx píše:Kris: co ta vysli nove tlmice a pruziny, menil si aj remen+kladku ? Nevies co by to vyslo? ale nie origos mazda - its too expensive :(


Zoznam co vsetko sa robilo a menilo>

Chladiaca sustava > oprava + vymena predny chladic
Tlmice + pruziny
Bzdove kotuce + platnicky
Remene
Filtre
Oleje
sviecky
Oprava motora (vyladenie)
tesnenie veka ventilov
Vyfuk (tlmic,tesnenie, matica)
ziarovky v svetlach
brzdic pravy zadny
spinacia skrinka
solenoid predlzovania sania
pretesnenie prevodovky
oprava eletroinstalacie
oprava laveho zadneho pasu
napln do klimatizacie

Snad som nic nezabudol...vseho vsudy to bolo cca 60 tisic SK.
Ale konkretne ti uz neviem povedat ..tusim ze tlmice boli za 7 tisic par.
ostatne neviem..
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Harry FE3 » Ned Jan 16, 2005 2:32 pm

Doktor píše:
Harry FE3 píše:Majki,vzpominas,jak jsme nedavno na chatu diskutovali o tom,jak X6 sedi lip nez M6?Ja jsem rikal opak.Ted uz je to logicky:)Kdyz je tam tuzzi podvozek :lol



A kto z vas dvo řídil obě? Protože já vám garantuji, že M6 2,3 dá X6 čočku.


Já jsem měl týden půjčenou Xedos 6 2.0 V6 a pak tatovu Mazdu 6 2.0 MZR-CD a tvrdil jsem,že Xedos na M6 nemá.A Majki psal,že Krisův Xedos má prostě lepší podvozek.S těmi tvrdšímy pružinami to asi pravda bude...
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod xxxxx » Ned Jan 16, 2005 5:37 pm

Harry FE3 píše:
Doktor píše:
Harry FE3 píše:Majki,vzpominas,jak jsme nedavno na chatu diskutovali o tom,jak X6 sedi lip nez M6?Ja jsem rikal opak.Ted uz je to logicky:)Kdyz je tam tuzzi podvozek :lol



A kto z vas dvo řídil obě? Protože já vám garantuji, že M6 2,3 dá X6 čočku.


Já jsem měl týden půjčenou Xedos 6 2.0 V6 a pak tatovu Mazdu 6 2.0 MZR-CD a tvrdil jsem,že Xedos na M6 nemá.A Majki psal,že Krisův Xedos má prostě lepší podvozek.S těmi tvrdšímy pružinami to asi pravda bude...


Harry to nemozes porovnavat tak celkom. To su generacne rozdiely. Je to ako keby si porovnaval svoju 626 so xedosom.
ic mi v ric
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Poslaťod majki » Ned Jan 16, 2005 6:02 pm

xxxxx píše:Harry to nemozes porovnavat tak celkom. To su generacne rozdiely. Je to ako keby si porovnaval svoju 626 so xedosom.

Asi tak nejak, ide o subjektivne pocity vodica/spolujazdca. Stale su vyuzivany novejsie a lepsie technologie na vyrobu automobilov, a to nehovorim o novych technologiach vyuzitych na techto novych automobiloch. Je to o pocitoch :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Exteriér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť