Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Tuning Xedos 6

Vizuálny tuning exteriéru...

Moderátor: George

Tuning Xedos 6

Poslaťod Raptor » Ned Jan 02, 2005 1:45 pm

Zdar všeci.
Chci nějak zkrášlit svého Xedose 6 ale nevím kde kdo dělá nějaké spoilery a jiné díly. Nejsou nárazníky stejně s M626??? Prosím poraďte jestli s tím nemáte někdo nějaké zkušennosti. Jinak takhle nějak bych si to představoval.
http://www.mazdaxedos6.de/userpix/userd ... nrad&pic=1
Raptor
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Jan 02, 2005 1:22 pm
Bydlisko: CZ Vysočina

Poslaťod tgala » Ned Jan 02, 2005 1:59 pm

skus kuknut tuto firmu: http://www.ath-hinsberger.de/athshop/shop.htm vela tam na xedosa nemaju, ale nieco predsa len :o)
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bootleg » Ned Jan 02, 2005 2:02 pm

Predný nárazník nie je určite zhodný so 626-kou, pochybujem aj o zadnom, najmä čo sa týka šírky, uchytenia, tvaru, aby zapadol do karoserie..v Poľsku v meste Nowy Sacs robia narazniky na mieru, kamaráta vyšiel komplet nárazník dopredu, dozadu, skirts, predná maska na 15000 Sk a to bolo robené na objednávku podľa jeho predstáv.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Raptor » Ned Jan 02, 2005 2:53 pm

Steve píše:Predný nárazník nie je určite zhodný so 626-kou, pochybujem aj o zadnom, najmä čo sa týka šírky, uchytenia, tvaru, aby zapadol do karoserie..v Poľsku v meste Nowy Sacs robia narazniky na mieru, kamaráta vyšiel komplet nárazník dopredu, dozadu, skirts, predná maska na 15000 Sk a to bolo robené na objednávku podľa jeho predstáv.


A co mlhovky nejsou stejné na pohled to vypadá že ano ale nevím no. Jde mi o to že bych k tumu přednímu nárazníku přidělal spoiler ale potřebuju vědět zda by tam šel napasovat z 626 protože jak jde vidět tak na x6 se sehnat skoro nic nedá.
Raptor
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Jan 02, 2005 1:22 pm
Bydlisko: CZ Vysočina

Poslaťod Bootleg » Ned Jan 02, 2005 4:57 pm

No to bude asi problém, pretože nárazník Xedos 6-ky je iný, je v ňom aj predná maska, ak sa nemýlim. Dopasovať sa dá všetko, ale treba tie nárazníky potom skombinovať - rezať, lepiť a podobne.. jedine si dať predný spodný spojler vyrobiť na mieru zo sklolaminátu.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod tgala » Ned Jan 02, 2005 5:47 pm

Mam otazku: ked si das urobit na mieru napriklad predny naraznik, nemoze byt s tym problem? Ono ked sa to tak vezme, tak to nieje homologizovane. Chapes... ci ta napriklad splna tu istu tuhost ako povodny... No nevyznam sa,ale nazor by som rad pocul
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bootleg » Ned Jan 02, 2005 5:50 pm

Koho to zaujíma? :o) Nárazník ti aj tak pri zrážke nepomôže, iba pri drobných ťukancoch na parkovisku.. pri silnom náraze už tlmia sily rámy a celá karoséria auta. Nárazník už neplní funkciu.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod tgala » Ned Jan 02, 2005 5:52 pm

No to mi je jasne. Ale zaujimat by to mohlo policajta, stk.... Ja neviem, proste len chcem vediet, ci to musi mat homologizaciu alebo nie. Keby to mala byt blbost za 3000,- tak mi to je jedno. Ale vies, ked da clovek za to napriklad 15 000,- tak uz si to sakra rozmyslim, aby mi to v konecnom dosledku nebolo potom na prd. Takze ako to je presne, vie niekto?
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bootleg » Ned Jan 02, 2005 5:56 pm

Keď chceš len predný nárazník, tak ten na na takých 4000 vyjde. V Poľsku. U nás neviem, kamoš to má na Astre a problém s tým nemá. A vyzerá to veľmi dobre.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod tgala » Ned Jan 02, 2005 5:58 pm

Nemyslel som len predny naraznik. To som dal ako priklad. Ked uz tak uz aj zadny a listy a kridlo a ja neviem co este. Ja mam kamosa z astrou a ten ma, ale nie na zakazku. Proste tam ma body kit na astry. Ono chapem, ked urobis naraznik napriklad na fabiu a potom ho vyrabas tak s tym nieje problem, lebo homologizaciu ziskas (ak je potrebna), ale ak robis jednokusove zalezitosti...
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Kris » Ned Jan 02, 2005 7:21 pm

a ako ten policajt zisti ze ci to je homologizovane? nema sancu...a detto na xedos...po krajine uz beha tolko roznych aut , ze proste povies ze to je jeden z modelov...absolutne vylucene si myslim aby tu niekto platil za kvalitne bodykity pokutu..tie kvalitne podla mna posobia vizualne ako sucast auta.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Bootleg » Ned Jan 02, 2005 8:17 pm

A nemusíš ani platiť za značku, teda kto chce, tak nech platí, ale keby som si mal robiť body kits, tak jedine in Poland. :wink

Čo sa týka spoločných dielov 626 GE a Xedos 6, tak našiel som z exteriéru len tieto - kľučky na dverách, el. anténa, znak Mazda a nápis Mazda. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Raptor » Ned Jan 02, 2005 11:09 pm

Steve píše:A nemusíš ani platiť za značku, teda kto chce, tak nech platí, ale keby som si mal robiť body kits, tak jedine in Poland. :wink

Čo sa týka spoločných dielov 626 GE a Xedos 6, tak našiel som z exteriéru len tieto - kľučky na dverách, el. anténa, znak Mazda a nápis Mazda. :)


No tak to je teda hodně :o) a tak alespoň ty klíčky a anténa :o) já nevím s tím spilerem to mi neříkej že neni nic shodného co by se na to auto nedalo použít. Podle mě existuje takových variant jen je najít. Bestak je třeba spodní část blatníku shodná já nevím třeba Opel Vectrou. Třeba tam by se našla nějaká shodná tuningová součást a tadá a mám pěknej přední nárazník. Podle mě to chce jen zkusit najít.
Raptor
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Jan 02, 2005 1:22 pm
Bydlisko: CZ Vysočina

Poslaťod Raptor » Ned Jan 02, 2005 11:15 pm

Kris píše:a ako ten policajt zisti ze ci to je homologizovane? nema sancu...a detto na xedos...po krajine uz beha tolko roznych aut , ze proste povies ze to je jeden z modelov...absolutne vylucene si myslim aby tu niekto platil za kvalitne bodykity pokutu..tie kvalitne podla mna posobia vizualne ako sucast auta.


No sice jsem teď nedávno dostl pokutu za modré světla ale souhlasím s tebou. Nevím proč by to měli nějak pokutovat když ani mnohdy nepoznají na první pohled co je to za auto :) to je jako když mě zastaví na mým skůtru. Jezdil jsem závody na skůtrech (dokud to nezrušili) a mám Piaggio ZIP 70ccm nakitovanej jako prase jede až 180KM/h a mám papíry na Gillera Phantom 50ccm takovou zdechlinu co nejede ani 50KM/h. Když mě stavěli tak neřekli ani prd akorád se divili jak je možné že to tak řve :)
Raptor
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Jan 02, 2005 1:22 pm
Bydlisko: CZ Vysočina

Poslaťod Kris » Ned Jan 02, 2005 11:16 pm

Moj osobny nazor je, ze na xedose sa toho vela skraslit uz neda...ved ma esteticky dokonale tvary..ja by som tiez chcel skraslovat ale jedine predne a zadne svetla..predne na cire z vyraznejsimi gulkami a zadne priblizne podobne ako rx 8-cka ale menej sportovo a viac elegantne...

este je v ponuke spoiler so vstavanym tretim brzdovym svetlom..je sice pekny ale na druhej strane potlaci vizualne to, ako je nestandardne rieseny kufor-zadok..pretoze ten kufor sa sklana dole a nie je rovnobezny s horizontalnou liniou auta...

ja osobne by som chcel skor dat do poriadku lak a vsetky detaily tak aby vyzeral ako keby prave vysiel z fabriky..dam si asi cervenu kozu do vnutra a kavovo biely interier... som sa rozkecal no nevadi..

nechcem ta odhovarat ..skor mozno inspirovat.. :o)
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Ďalší

Späť na Exteriér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron